Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2017, 13:02   #41
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: chłodnica klimy do wymiany po 4 latach

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz taki wpływ na to, ile dodać oleju, jak na wschód i zachód słońca.
Trafiłeś kulą w płot - olej będzie dodany "ręcznie" (nie przez automat), dokładnie tyle, ile będę chciał - tylko nie do końca wiem, ile chcieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile potrzeba, dozuje maszyna ładowania według danego typu klimatyzacji zamontowanej w samochodzie.
Automat i jeszcze do kompletu serwisant po półgodzinnym "szkoleniu" przy dostawie maszyny (który "sztampowo" dodaje zawsze 10g oleju niezależnie od tego, ile odbierze z układu) i profesjonalny serwis klimatyzacji gotowy. I w ten właśnie sposób w zeszłym roku przy serwisie klimy dodano mi o 21g oleju za mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli wymieniales chlodnice nalezy dolac ok. 50ml
Dzięki, a możesz Kolego podzielić się również źródłem, na podstawie którego tak radzisz?

ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 19:19   #42
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: chłodnica klimy do wymiany po 4 latach

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A setki tysięcy osób które mają MK3 jakoś przejechały gwarancję bez tej usterki. Wielokrotnie pisaliśmy na forum, że jak się zbierze 5-10 osób które mają taką usterkę, to jeszcze nie znaczy że padają na masową skalę.
To dlaczego wszędzie o tym jest głośno. W Krakowie byłem w ciągu miesiąca 2 zakładach zajmujących się klimą w autach (w jednym prywatnie a w drugim w drugiej części miasta służbowo) i w obu powiedziano mi że MK3 ma duże problemy ze skraplaczami i że padają jak muchy, stale mają klientów którzy przyjeżdżają 2,3 latkami.. W ASO dostałem stwierdzenie "noooo wie pan czaaaasami zdarzały się jakieś przypadki, fakt, ale już to poprawili". Problem jest znany i nie ma co udawać że go nie ma, bo Ford dał z tym pupy po prostu.

dodatkowo program serwisowo-przeglądowy Forda nie ułatwia sprawy, ponieważ klimą zajmują się co 3 przegląd (!) co jest chore...

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 05-07-2017 o 19:29
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2017, 07:06   #43
Gregstar28
ford::beginner
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 23-01-2017
Skąd: Mielec
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci 115km
Rocznik: 2014
Postów: 28
Domyślnie Odp: chłodnica klimy do wymiany po 4 latach

Coś musi być na rzeczy bo ja też 3 miesiące temu wymieniałem chłodnicę.
Gregstar28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2017, 08:16   #44
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: chłodnica klimy do wymiany po 4 latach

Tak odbiegajac od głównego wątku.
Swego czasu jak przychodzili klienci z laptopami do naprawy, to pamietam jak chłopak z serwisu mówił to samo. "Wie Pan, marka taka a taka nie jest z natury psująca się, no ale powiem Panu tak szczerze że przez ostatnie 3 miesiące to same matrycę wymieniamy".
To było bzdura i kłamstwem, ale klient czuł się lepiej.

I żeby nie było. Ja nie przeczę że może jest coś na rzeczy, ale pamiętam jak sam pracowałem z klientami i miałem styczność z serwisem.

I wiem że nie raz, na stanowisku osoby która sprzęt do serwisu przyjmowała, znajdowała się osoba bez kompetencji, znajomości branży, produktów itp. I taki jak coś powiedział klientowi to klient brał to za pewnik i święte słowa.

Z ciekawostek powiem też tak.
W pracy odbieramy sporo telefonów i zdarzają się też te marketingowe. Z racji że ostatnio mamy dużo nowych osób, to one zajmują się telefonami i przynajmniej dział tych doświadczonych nie musi tracić czasu na marketingowo handlowe zapytania.

Ale..

Gdzieś z tydzień temu odebrałem telefon i miły Pan James pyta o Anthoniego. Odpowiadam że Anthony zmarł z 6 lat temu (co jest prawdą) i ze Pan.. Panie Jamesie widocznie ma listę kontaktów do uaktualizacji. Pan James oburzony wyzwal mnie od niekompetentnych osób i zażądał rozmawiania z kierownikiem, bo pan James dzwonił wczoraj i ktoś mu powiedział że Anthony "nie może podejść do telefonu". Praktycznie ten ktoś powiedział prawdę, tylko James nie mógł zaakceptować faktu, że jak dostał prawda w oczy, to niezbyt to się łączyło w jego głowie z informacji uzyskana dzień wcześniej.

A dobrym przykładem jest, jak zadzwoni do mnie regionalny działu IT firmy takiej a takiej z Niemiec i pyta mnie jak tam projekt xxx. Z racji że nie mam do kogo go przełączyć, to odpowiadam że projekt jest w danym punkcie. Pada też pytanie czy będzie gotowy jutro i odpowiadam zgodnie z prawdą ze raczej za 3 tygodnie.

Po czym zaczyna się problem, bo okazuje się że ktokolwiek zawsze z nim rozmawiał, kłamał że będzie na taki a taki dzień.

I może sie wydawać, że te anegdotki z mojego nieciekawego życia nie mają nic wspólnego z fala padających chłodnic w Focusie, ale chciałbym tylko uczulic, żeby nie zawsze ślepo wierzyć w to, co ludzie mówią. A w szczególności nie wierzyć w to co ludzie mówią, kiedy chodzi o interesy i o pieniądze.

A co do chłodnic. Trzymam tylko kciuki żebym i ja się nie musiał martwić kolejnym nadchodzącym wydatkiem. Ale co będzie to będzie.

Pozdrawiam
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2017, 09:14   #45
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: chłodnica klimy do wymiany po 4 latach

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To było bzdura i kłamstwem, ale klient czuł się lepiej.
Tylko że ja przejechałem do warsztatów MK1 i Galaxy i o nic nie pytałem, powiedziałem że szukam auta i myślę nad MK3. I oni sami w obu przypadkach mi powiedzieli że dobre auta ale uważać na klimę bo pada jak mucha i mi dawali konkretne przykłady - w jednym mi zobaczył do historii i w ciągu roku miał 15 MK3 u siebie z tym problemem... Więc nie mieli żadnego interesu żeby mi robić dobrze w tym wypadku. Do tego w ASO również pod nosem wydukają że jest z tym problem, na necie pełno tematów o padających chłodniach/skrapalaczach na gwarancji lub tuż po... Floty które kupują MK3 na kilogramy nie bawią się w pisanie po forach, więc to wszystko osoby prywatne, które nie stać jak firmy by robić każdą śrubkę w ASO i brać FV i mieć wywalone...
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2017, 08:37   #46
traper2000
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: WrocLOVE
Model: Kuga MK2
Silnik: 1.5 Ecoboost 176KM
Rocznik: 2018
Postów: 92
Domyślnie Odp: chłodnica klimy do wymiany po 4 latach

Mój focus 2012 (bezwypadkowy) - chłodnica klimy wymieniona w ubiegłym roku.
traper2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2017, 16:30   #47
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: chłodnica klimy do wymiany po 4 latach

Dzisiaj odebrałem auto po wymianie skraplacza. Dodano 30g oleju (ze względu na wymianę skraplacza i osuszacza) i dodatkowo 20g z powodu tego, że w zeszłym roku "fachowcy" o tyle za mało wlali. Olej oczywiście PAG46.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2017, 16:38   #48
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: chłodnica klimy do wymiany po 4 latach

Cytat:
Napisał ignas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ze względu na wymianę skraplacza i osuszacza
To jeden element... i dolewa sie 50g przy takiej operacji zawsze, bo zaklada sie ze tyle sie rozeszlo po calym systemie ktory wymieniono.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2017, 17:09   #49
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: chłodnica klimy do wymiany po 4 latach

Jasne, powinienem napisać precyzyjnie: "skraplacz ze zintegrowanym osuszaczem" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ignas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli wymieniales chlodnice nalezy dolac ok. 50ml
Dzięki, a możesz Kolego podzielić się również źródłem, na podstawie którego tak radzisz?
Pytanie nadal aktualne, odpowiedź może przydać się innym.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 20:33   #50
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: chłodnica klimy do wymiany po 4 latach

czytając cały temat widzę że i u mnie szykuję się wymiana tego skraplaczo-osuszacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jak sie to tam nazywa - bo klima syczy podobno (w/g) żony a faktycznie ledwo chłodzi - zobaczymy ile mnie to może będzie kosztować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a pacjentem - focus mk3 z 2012 roku
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.