Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2018, 22:58   #1
arturohio
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-12-2018
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Może Transit Custom
Silnik: Diesel
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Trwałość silnika 2.2 125KM

Witam wszystkich,
mam na oku Transita Custom z silnikiem 2.2 TDCI 125KM z 2012 roku. Autko ma przejechane 194 tys. kilometrów, pochodzi z polskiego salonu - przebieg potwierdzony. Pompa olejowa wymieniona w akcji serwisowej. Chciałbym zapytać czy taki przebieg to nie problem dla tego silnika, czytając forum, spotkałem sporo wpisów, na temat słabej żywotności. Na co miałbym zwrócić uwagę przy zakupie takiego samochodu? Czy jest szansa taki silniczek z tym przebiegiem przerobić na parę KM więcej? Wtryski, świece, dwumas - jak tutaj jest z kosztami wymiany i trwałością? Z góry dziękuję za pomoc. Dotychczas jeździłem renówkami, ale potrzebuję szerszej między kołami paki, a takową mają tylko transity :-)

arturohio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2018, 08:18   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Trwałość silnika 2.2 125KM

Jest specjalny wątek poświęcony kupowaniu Transitów - zajrzyj tam, to już 114 stron, jest co czytać.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do podniesienia mocy - także jest specjalny watek poświęcony temu silnikowi w dziale Tuningu. Podnieść moc można łatwo, ale te silniki ciężko i stale gonione są narażone na uszkodzenia tłoków.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 09:49   #3
arturohio
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-12-2018
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Może Transit Custom
Silnik: Diesel
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Trwałość silnika 2.2 125KM

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest specjalny wątek poświęcony kupowaniu Transitów - zajrzyj tam, to już 114 stron, jest co czytać.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do podniesienia mocy - także jest specjalny watek poświęcony temu silnikowi w dziale Tuningu. Podnieść moc można łatwo, ale te silniki ciężko i stale gonione są narażone na uszkodzenia tłoków.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dosyć dokładnie przeczytałem tamten wątek. Zatem taki przebieg to nie jest tragedia dla tego silnika jednak wtryski trzeba szybko sprawdzić. Autko z tego co wiem latało wokół komina i ja też raczej tak to będę użytkować plus 2 lub więcej trasy na tydzień po 150-200km. Jeżeli mam jeszcze na coś zwrócić uwagę to może podrzucisz mi w tym wątku?
arturohio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 15:01   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Trwałość silnika 2.2 125KM

Ja bym autka nie tuningował, 125KM to nie jest mało, zwłaszcza dla jazdy "wokół komina" będzie jej aż nadto. Moc przydaje sie przy dużych przelotach - ale tu akurat ten silnik mocno goniony plus tuning to szybka droga do dużych kłopotów...
Silnik 2,2 tdci w 2011 roku uległ bardzo dużej modernizacji, obniżono sprężanie, są inne świece żarowe o dużej mocy, zmieniono sporo układów głównych, w tym chłodzenia (udany) i olejenia (fatalna pompa oleju, bardzo długi i o małym przekroju kanał smarowania turbiny), także układ wtryskowy zmieniono z Denso na Siemensa.
Cóż, liczy się i ogólne wrażenie i szczegóły które już częściowo sprawdziłeś (akcja pompa oleju). Były też akcje wymiany softu, bo silnik - zwłaszcza zimny - bardzo mocna stukał przy dodaniu gazu. Na ciepłym było ok.
Umów się na własnoręczny zimny rozruch po nocnym postoju, zobacz jak odpala, jak dymi, jak pracuje, jak się nagrzewa. To test prawdy dla silnika.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-12-2018 o 15:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2018, 04:56   #5
mateusz_18
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Model: Transit
Silnik: 2,5D/2,4DI/2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 1990/2002/2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Trwałość silnika 2.2 125KM

Witam,

Ja mam silnik o tej pojemności tyle ze z 2015 roku i mocy 155 ps w napędzie RWD, największej kaście transita, najdłuższa rama na tym skrzynia na 10 ep. auto lata na trasach międzynarodowych, zrobiłem nim już 428 tys. i wszystko działa nie było większych problemow z autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mateusz_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2018, 12:36   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Trwałość silnika 2.2 125KM

Cytat:
Napisał mateusz_18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Ja mam silnik o tej pojemności tyle ze z 2015 roku i mocy 155 ps w napędzie RWD, największej kaście transita, najdłuższa rama na tym skrzynia na 10 ep. auto lata na trasach międzynarodowych, zrobiłem nim już 428 tys. i wszystko działa nie było większych problemow z autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 2015 roku to już koniec produkcji silników Puma 2,2, kiedy wszystkie fatalne błędy powstałe przy modernizacji silnika w 2011roku zostały w produkcji usunięte, a w silnikach już eksploatowanych poprzez kilka olbrzymich i kosztownych akcji wadliwe elementy także powinny być poprawione lub usunięte.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-12-2018 o 12:39
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2018, 10:05   #7
galux20
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: wielkopolska
Model: mk3 passeratii
Silnik: 2,2tdci 2.0tdi
Rocznik: 2005 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Trwałość silnika 2.2 125KM

Niestety ten silnik do samego końca
Sprzedaży
Potrafił się rozkraczyc
galux20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 16:32   #8
arturohio
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-12-2018
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Może Transit Custom
Silnik: Diesel
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Trwałość silnika 2.2 125KM

Jeździłem dzisiaj tym fordem. Ogólnie jest ok ale pytanie do użytkowników - charakterystyczny dźwięk silnika w kabinie - choćby metaliczny, szczególnie na niskich obrotach po dodaniu gazu to norma? Nie umiem tego określić, po prostu 2.0 hdi czy 1.6 tdi są cichutkie, 1.9 tdi ma inny klekot taki charakterystyczny, 2.2 w vito również raczej brzmi inaczej. Ten w customie był całkowicie inny, czy to normalne? Próbuje sobie załatwić jeszcze innego customa na test przed ewentualnym zakupem.
arturohio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2018, 10:27   #9
Adrianno_e90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2017
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Trwałość silnika 2.2 125KM

Mam Tourneo Customa (to samo co Transit tylko wersja osobowa) 2.2 TDCi 155KM. Nie zauważyłem żeby silnik wydawał metaliczny dźwięk. Na zimnym oczywiście jest dość "twardy" dźwięk, ale na pewno nie metaliczny.


Co do podniesienia mocy ze 125KM to te silniki w Customie 100, 125, 155KM są dokładnie takie same. Różnią się tylko oprogramowaniem, softem. Więc nawet jak znajdziesz konkretny warsztat co się zajmuje Fordami i mają odpowiedni sprzęt to mogliby Ci wgrać soft od wersji 155KM.
Adrianno_e90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.