Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2017, 11:41   #1571
Fordo_Mondo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-01-2014
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: Duratorq 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 263
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał XxXSTUDIXxX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No wszystko fajnie tylko po zgaszeniu auta błąd się sam kasuje i nie idzie odczytać ELM'em.
A i jak odpowietrzyć wtrysk

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Fordo_Mondo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 05:13   #1572
XxXSTUDIXxX
ford::average
 
Avatar XxXSTUDIXxX
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 16-10-2012
Skąd: Zabrze
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Dzieki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
XxXSTUDIXxX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 09:41   #1573
XxXSTUDIXxX
ford::average
 
Avatar XxXSTUDIXxX
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 16-10-2012
Skąd: Zabrze
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Panowie numer wtryskiwacza to ten co jest na wtrysku

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
XxXSTUDIXxX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 13:46   #1574
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał XxXSTUDIXxX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i jak odpowietrzyć wtrysk
Podczas wyjmowania wtryskiwacza trzeba odłączyć przewód przelewowy. Ale w tdci przelewy nie idą do zbiornika, tylko do pompy w.c. Dlatego odłączony przewód należy w miarę szybko zamknąć (zatkać otwór), inaczej układ (zwłaszcza pompa) może się zapowietrzyć - przecież wymiana zaworka (i ewentualnie rozpylacza) to nie jest minutka, tylko trwa o wiele dłużej. Ja lekko wkręcam w otworek końcówki przelewu dobraną śrubkę ze spiłowanym w szpic gwintem. Niektórzy zaciskają przewód ściskiem chińskim, ale moim zdaniem w ten sposób można uszkodzić zbrojony przewód.
Jeżeli ktoś ma obawy o zapowietrzenie podczas wymiany wszystkich czterech zaworków, można je wymieniać po jednym i po każdej wymianie odpalać silnik, lekko go przegazować i potem zabierać się za następny.
Przy zamkniętym przewodzi przelewowym podczas wymiany zaworka tylko w jednym wtryskiwaczu nigdy nie mam żadnych kłopotów z odpaleniem silnika - pali z półobrotu jakby nic nie było przy układzie wtryskowym robione.
Przy czterech czasami muszę się wspomóc plakiem...

Cytat:
Napisał XxXSTUDIXxX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie numer wtryskiwacza to ten co jest na wtrysku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wtrysk.JPG (83.2 KB, 65 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-05-2017 o 14:08
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 14:34   #1575
Fordo_Mondo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-01-2014
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: Duratorq 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 263
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas wyjmowania wtryskiwacza trzeba odłączyć przewód przelewowy. Ale w tdci przelewy nie idą do zbiornika, tylko do pompy w.c. Dlatego odłączony przewód należy w miarę szybko zamknąć (zatkać otwór), inaczej układ (zwłaszcza pompa) może się zapowietrzyć - przecież wymiana zaworka (i ewentualnie rozpylacza) to nie jest minutka, tylko trwa o wiele dłużej. Ja lekko wkręcam w otworek końcówki przelewu dobraną śrubkę ze spiłowanym w szpic gwintem. Niektórzy zaciskają przewód ściskiem chińskim, ale moim zdaniem w ten sposób można uszkodzić zbrojony przewód.
Jeżeli ktoś ma obawy o zapowietrzenie podczas wymiany wszystkich czterech zaworków, można je wymieniać po jednym i po każdej wymianie odpalać silnik, lekko go przegazować i potem zabierać się za następny.
Przy zamkniętym przewodzi przelewowym podczas wymiany zaworka tylko w jednym wtryskiwaczu nigdy nie mam żadnych kłopotów z odpaleniem silnika - pali z półobrotu jakby nic nie było przy układzie wtryskowym robione.
Przy czterech czasami muszę się wspomóc plakiem...
Czyli przy probie przelewowej albo wymianie/regeneracji wtryskiwacza, trzeba w szczegolnosci uwazac na to zeby nie zapowietrzyc pompy WC ?
W momencie gdy wtryskiwacze wymienia sie pojedynczo, nie ma wielkiego ryzyka zapowietrzenia wtryskiwacza ?

Ostatnio edytowane przez Fordo_Mondo ; 31-05-2017 o 14:37
Fordo_Mondo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 17:49   #1576
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał Fordo_Mondo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli przy probie przelewowej albo wymianie/regeneracji wtryskiwacza, trzeba w szczegolnosci uwazac na to zeby nie zapowietrzyc pompy WC ?
No tak, bo mocno zapowietrzona pompa to konieczność zasilenia jej w paliwo pod ciśnieniem. Profesjonalne zakłady mają specjalny zbiornik na paliwo, z zaworkiem na sprężone powietrze i z manometrem, paliwo jest wypychane pod ciśnieniem ok. 0,5 bara.
Cytat:
Napisał Fordo_Mondo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W momencie gdy wtryskiwacze wymienia się pojedynczo, nie ma wielkiego ryzyka zapowietrzenia wtryskiwacza ?
Rozbierany wtryskiwacz zapowietrzy się zawsze.
Ale cztery zapowietrzone wtryskiwacze to już jest sporo - trzeba wtedy mocno zakręcić silnikiem, by pompa przetłoczyła powietrze. Często kończy się akumulator i wtedy umiejętnie trzeba zastosować plak lub podobne preparaty.
Przy jednym zapowietrzonym wtryskiwaczu silnik startuje najczęściej prawie od razu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-05-2017 o 18:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 21:17   #1577
XxXSTUDIXxX
ford::average
 
Avatar XxXSTUDIXxX
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 16-10-2012
Skąd: Zabrze
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Kupiłem zaworki i rozpylacze w oryginale z przesyłką za 2 komplety 950zl w sobotę wymiana i z tym plakiem to słyszałem

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
XxXSTUDIXxX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 09:12   #1578
XxXSTUDIXxX
ford::average
 
Avatar XxXSTUDIXxX
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 16-10-2012
Skąd: Zabrze
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Panowie jaka to podkładka do zaworku musi być?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
XxXSTUDIXxX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 12:08   #1579
Fordo_Mondo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-01-2014
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: Duratorq 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 263
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak, bo mocno zapowietrzona pompa to konieczność zasilenia jej w paliwo pod ciśnieniem. Profesjonalne zakłady mają specjalny zbiornik na paliwo, z zaworkiem na sprężone powietrze i z manometrem, paliwo jest wypychane pod ciśnieniem ok. 0,5 bara.
Ku przestrodze:

To by tlumaczylo zapowietrzenie przeze mnie (jakis czas temu) pompy przy probie przelewowej,
w trakcie kolejnej proby przelewowej auto zgaslo i nie chcialo odpalic.

Co prawda, pojedynczo, zatykalem przelewy, odlaczajac je od wtryskiwaczy,
ale teraz zrozumialem, ze musiałem to zrobic niewystarczajaco dokladnie (uzywajac tasmy)..

Probujac odpowietrzyc uklad wtryskowy,
odkrecilem przewody wysokocisnieniowe idace do wtryskiwaczy,
ale na wyjsciu nie pojawialo sie w ogole paliwo.

Wtedy znalazlem gdzies na forum info, ze auto moze "nie chciec" odpalic z powodu zapowietrzonej pompy wlasnie,
a bylem juz powaznie zalamany, ze pompa sie skonczyla.

Ostatecznie udalo mi sie wcisnac nieco paliwa, w przewod zasilajacy pompe
i zdziwienie bylo naprawde duze gdy auto ostatecznie odpalilo !
( wstyd sie przyznac, ale uprzednio od krecenia, akumulator padl 2 razy )

Ostatnio edytowane przez Fordo_Mondo ; 01-06-2017 o 12:11
Fordo_Mondo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 14:04   #1580
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał XxXSTUDIXxX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie jaka to podkładka do zaworku musi być?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Generalnie warto zaglądać na stronę Gaz Parts, to kopalnia wiedzy jest.

Co do samych podkładek do wtryskiwaczy Delphi do silników Puma - są stalowe i moim zdaniem wystarczy dobrze oczyścić z nalotów stare, jakąś pastą ścierną i będzie ok.
Ja czasami zakładam stare, czasami nowe. Stare spisują się ok.

Przy miedzianych (w innych silnikach) trzeba za każdym razem dawać nowe podkładki.

Cytat:
Napisał XxXSTUDIXxX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i z tym plakiem to słyszałem
Nieumiejętne odpalanie takiego silnika przy pomocy samostartu i podobnych patentów (plak, płyn do mycia hamulców itp.) może spowodować poważną awarię silnika.
Przy zapowietrzonym układzie paliwowym silnik w dodatku musi trochę się pokręcić.
Tak więc najgorsze co można zrobić, to wtrysnąć samostart w dolot, potem pójść do kabiny i próbować zakręcić. Prawie zawsze silnik po chwili dostaje potężnego kopa, wchodzi na wysokie obroty i po chwili gaśnie. I następuje powtórka...

Powinno się to robić przy pomocy dwóch osób, jedna zaczyna kręcić rozrusznikiem, i dopiero wtedy druga osoba zaczyna wtryskiwać w dolot małe, ale częste dawki samostartu (co ok. 3-4 sek.małe psiknięcia) - silnik nadal cały czas kręcony jest rozrusznikiem. Kiedy silnik odpowie i zacznie pracować na samostarcie, odpuszczamy rozrusznik i podtrzymujemy jego pracę małymi dawkami w okolicach 2.000 obrotów. Kiedy przetłoczy powietrze i zaczyna samodzielnie pracować na paliwie - wyraźnie to słychać, przestajemy wtryskiwać samostart. Czasami jeszcze awaryjnie trzeba mu dać jeszcze trochę samostartu, gdy widać, że gaśnie.

Mnie zdarzył się kiedyś tak uparty pacjent, że kręciłem go na samostarcie około minuty. Już chciałem zrezygnować, ale załapał.

Oryginalny samostart to czysty eter - jest bardzo mocno wybuchowy, lepszy jest plak, silnik odpalany na nim jest traktowany o wiele łagodniej...
Dobrze jest odłączyć rurę z obudowy filtra i wtryskiwać bezpośrednio w otwór rury. Silnik reaguje szybciej i żwawiej, ułatwia to dawkowanie, zabezpiecza przed przedawkowaniem samostartu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-06-2017 o 14:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.