Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2014, 18:40   #21
style
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI (90 hp)
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy to są oryginalne felgi do Forda?

Ok, felgi zamówione do tego oponki Hankooki 205/55/R16 mam nadzieje, że wyszstko fajnie spasuje i będzie git Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dam najwyżej znać po założeniu kół.

Jakby coś to pisać gdyby ktoś miał wątpliwości co do tych felg do mojego focusa bo mam czas póki nie sprzedający nie wyśle felg na anulowanie transakcji, ale z tego co czytałem wszystkie parametry felgi bez problemu podejda.

style jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 19:37   #22
dj-tomik
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: Hajnówka
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Felgi stalowe

Witam

Czy we wszystkich modelach silnikowych czy też wersji nadwozia focusa mk2 były montowane takie same koła? Tj. ofset otwór centrujący? Mam focusa z 2.0 tdci 136km i chce wiedzieć jakie felgi stalowe powinienem do niego dobrać. Byłem u sprzedawcy felg i opon w okolicy to mi wciskał felgi od volvo " będzie pasować będzie ". Uwierzył bym mu jak by mi wciskał felgi np od mondeo ale od volvo :O


Ktoś poradzi czym sie kierować przy doborze felg? jakie et i otwór centrujący. Bo że 16" i rozstaw 5x108 jest to ja to wiem

Pozdrawiam
dj-tomik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 19:48   #23
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Felgi stalowe

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 19:52   #24
dj-tomik
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: Hajnówka
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Felgi stalowe

Sprawdzałem w pierwszym linku. Dobrałem 2 kpl ekstra alusów i okazało sie ze strona podpowiada w jednym komplecie et45 a w drugim et50 i komu wierzyć ?
dj-tomik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 20:03   #25
albertwap
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-03-2008
Skąd: Czestochowa
Model: Focus FX Silver
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Felgi stalowe

Cytat:
Napisał dj-tomik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Czy we wszystkich modelach silnikowych czy też wersji nadwozia focusa mk2 były montowane takie same koła? Tj. ofset otwór centrujący? Mam focusa z 2.0 tdci 136km i chce wiedzieć jakie felgi stalowe powinienem do niego dobrać. Byłem u sprzedawcy felg i opon w okolicy to mi wciskał felgi od volvo " będzie pasować będzie ". Uwierzył bym mu jak by mi wciskał felgi np od mondeo ale od volvo :O


Ktoś poradzi czym sie kierować przy doborze felg? jakie et i otwór centrujący. Bo że 16" i rozstaw 5x108 jest to ja to wiem

Pozdrawiam
Rozmiar felgi 6,50Jx16
ET:50.00 +- dopuszcza się pewną tolerancję (jaką niech koledzy dopiszą )
Roztaw śrub :5x108
Otwór centralny :63.4 mm
Z tego co pamiętam to tylko najmniejszy rozmiar był w stali a dla mk2 to będzie chyba 15" dlatego właśnie Volvo.
Sam w Mondeo mk1 miałem felgi od Renault, otwór centralny był o 0.1mm wiekszy jednak dzięki rdzy siedział jak ulał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
albertwap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 20:11   #26
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,974
Domyślnie Odp: Felgi stalowe

Cytat:
Napisał dj-tomik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Byłem u sprzedawcy felg i opon w okolicy to mi wciskał felgi od volvo " będzie pasować będzie "

Pozdrawiam
Z Volvo s40 2 generacji 16 beda pasowaly jezeli sa z tego modelu
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 20:15   #27
dj-tomik
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: Hajnówka
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Felgi stalowe

Cytat:
Napisał albertwap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozmiar felgi 6,50Jx16
ET:50.00 +- dopuszcza się pewną tolerancję (jaką niech koledzy dopiszą )
Roztaw śrub :5x108
Otwór centralny :63.4 mm
Z tego co pamiętam to tylko najmniejszy rozmiar był w stali a dla mk2 to będzie chyba 15" dlatego właśnie Volvo.
Sam w Mondeo mk1 miałem felgi od Renault, otwór centralny był o 0.1mm wiekszy jednak dzięki rdzy siedział jak ulał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

No tak wyczerpująca odpowiedź że muszę pochwalić kolegę.

A np od któregoś mondeo mogą podejść felgi? Zauważyłem ze na rynku wtórnym jest więcej felg od mondeo niz od focusów.
dj-tomik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 05:12   #28
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czy to są oryginalne felgi do Forda?

Od mondeo mk4. Sam takie mam. Niestety, nie wiadomo czemu, te z mondeo są węższe o 0,5 cala niż te, które były fabrycznie na moim fokusie.

Do 2.0 tdci najmniejsza to 16", bo z przodu 15" nie wejdzie na zacisk. Wielu ludzi się dziwi dopiero po zakupie.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 10:17   #29
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Czy to są oryginalne felgi do Forda?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielu ludzi się dziwi dopiero po zakupie.
Też się zdziwiłem. Na szczęście udało mi się je odsprzedać drożej niż je kupiłem. A w instrukcji nie było o tym mowy, że do większych silników 15" nie podejdzie.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 10:26   #30
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czy to są oryginalne felgi do Forda?

A czemu w ogóle chcieliście ładować 15" do Focusa? Cena felg? Wydawało mi się, że 16" to takie optimum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam stalowe 15 i kusi mnie chociaż na lato przejść na alu i 16" właśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , focus mk2


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.