Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2018, 11:40   #1
zaba711
ford::amateur
 
Imię: Bożydar
Zarejestrowany: 14-07-2018
Model: focus mk1
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Nie odpala po "regeneracji" wtrysku.

Witam. Jesteś nowy, świeży i zielony tutaj. Jakbym coś źle pisał (temat, zły dział) dajcie znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz do mojego problemu.

Miesiąc temu podczas jazdy wyrzuciło mi migającą sprężynkę i auto wyraźnie zwolniło (wyprzedzenie auta jadącego 70km/h był wyczynem), po uruchomieniu auta było wszystko dobrze. Tak jeździłem i przy większych prędkościach wyskakiwała sprężynka migocząc pomarańczowym kolorem. Zapytałem się fachowcy co zrobić. Owy fachowca zaproponował bym zrobił test przelewowy, tak też zrobiłem i okazało się że wtrysk licząc od skrzyni biegów "leje" (60ml w 1 minute, gdzie 3 pozostałe dały około 20ml), tutaj też nie powiedział że trzeba zatkać wężyki od powrotu przy tej próbie. Fachowca powiedział "wyjmij wtrysk, rozkręć i wrzuć części na dzień do płynu co dolewa się do paliwa by czyścić wtryski, skręć go ponownie i będzie dobrze". Jak powiedział tak też zrobiłem ale tym razem sprężynka nie znika, od razu mruga jak tylko przekręcę kluczyk do poziomu II. Tutaj zacząłem już wątpić czy fachowca jest fachowcem takim za jakiego go uważałem. Ale spróbowałem sobie je odpalić mimo wszystko by pojechać do warsztatu i zrobić to co powinienem od razu zrobić. Ale auto kręci i kręci ale nie odpala. Zapytałem się tu i tam to słyszałem tylko że pewnie układ zapowietrzony i by go odpowietrzyć. Więc kupiłem 5l ropy, pompkę do paliwa i atakowałem. Wziąłem wężyk do kanistra drugi koniec do pompki paliwa i od pompki do filtra paliwa i pompuje (sprawdziłem strzałkę na pompce by w dobrą stronę pompować). W momencie pompowania z filtru paliwa wylatywała ropa aż do momentu aż pompka była tak twarda że już nie dawałem rady nią pompować. Szybko spiąłem przewodu do filtru. Auto nie odpaliło mimo wszystko. Mówili żeby użyć plak'a w dolocie powietrza jak nie będzie dało rady tego normalnie zrobić, tak też uczyniłem i raz odpalił po czym zgasł. W tym momencie nawet na plaku nie chce odpalić. Mój "fachowiec" mówi że coś zrobiłem źle i że on tym nie będzie się zajmować (źle zrobiłem że nie oddałem od razu na warsztat i się bawiłem i to że się jego posłuchałem). Jakiś pomysł co dalej z tym zrobić? Co sprawdzić? Bardzo mi zależy by auto odpaliło i dojechało chociaż na warsztat by lawety nie trzeba było zamawiać.

Auto: to Ford Focus mk1 2002r 1.8TDCi 115 ps

W skrócie:
pojawiała się sprężynka
rada by zrobić test przelewowy wyjąć wtrysk i go przeczyścić
zrobiony test przelewowy, wyjęty wtrysk i przeczyszczony
auto nie odpala
na plaku też nie chce już odpalać
fachowiec okazał się słaby a ja głupi

ps. zły tytuł -.- to nie regeneracja wtryskiwacza a jakieś głupie czyszczenie, przepraszam


Ostatnio edytowane przez zaba711 ; 15-07-2018 o 11:41 Powód: sprostowanie te
zaba711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 13:06   #2
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Nie odpala po "regeneracji" wtrysku.

Cytat:
Napisał zaba711 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak powiedział tak też zrobiłem ale tym razem sprężynka nie znika, od razu mruga jak tylko przekręcę kluczyk do poziomu II.
To oznacza błąd który uniemożliwia rozruch silnika. Najlepiej by było go odczytać podłączając samochód pod komputer, to by od razu rozjaśniło sytuację i było by wiadomo w czym konkretnie jest problem.
Można spróbować go odczytać wchodząc w tryb awaryjny/diagnostyczny zegarów. Nie pamiętam jak się to robiło, na youtube powinien być jakiś tutorial jak to zrobić.

Rozkręcając wtrysk, złożyłeś go tak jak trzeba? Nie pogubiłeś żadnych części? Robiłeś to w warunkach chociażby względnej czystości? Użyłeś nowej podkładki miedzianej pod wtrysk? Wtyczka do wtrysku na pewno poprawnie nałożona na wtrysk? Do pompy wysokiego ciśnienia podłączone są wszystkie wtyczki? Kable żadne nie uszkodzone? Bezpieczniki wszystkie posprawdzane?
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 15:14   #3
zaba711
ford::amateur
 
Imię: Bożydar
Zarejestrowany: 14-07-2018
Model: focus mk1
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nie odpala po "regeneracji" wtrysku.

Cytat:
Napisał ministerq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To oznacza błąd który uniemożliwia rozruch silnika. Najlepiej by było go odczytać podłączając samochód pod komputer, to by od razu rozjaśniło sytuację i było by wiadomo w czym konkretnie jest problem.
Można spróbować go odczytać wchodząc w tryb awaryjny/diagnostyczny zegarów. Nie pamiętam jak się to robiło, na youtube powinien być jakiś tutorial jak to zrobić.
Komputer tym chińskim kablem elm327 nie chce mi się łączyć, zmiana przeróżnych programów nie pomaga a menu serwisowe na zegarach włącza się, robi test wskazówek, jak próbuję przełączyć to czy owo robi test żarówek a potem się wyłącza i nie mogę przełączyć na następne rzeczy typu błędy, obroty itp. nie wiem czemu


Cytat:
Napisał ministerq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozkręcając wtrysk, złożyłeś go tak jak trzeba? Nie pogubiłeś żadnych części? Robiłeś to w warunkach chociażby względnej czystości? Użyłeś nowej podkładki miedzianej pod wtrysk? Wtyczka do wtrysku na pewno poprawnie nałożona na wtrysk? Do pompy wysokiego ciśnienia podłączone są wszystkie wtyczki? Kable żadne nie uszkodzone? Bezpieczniki wszystkie posprawdzane?
Pompę nawet nie odłączałem, tak jak była tak i jest podłączona. Może coś tam przez przypadek ruszyłem czy uszkodziłem ale nie jestem w stanie tego stwierdzić, a oglądałem bardzo dokładnie.
Wtrysk przed rozkręceniem był oczywiście zaznaczony tak bym wiedział jak mocno go mam skręcić, po czym po poluzowaniu został rozkręcany nad miską wypełnioną 0,5l płynu do czyszczenia wtryskiwaczy. Każdy etap sobie fotografowałem co by go źle nie złożyć i jak składałem to robiłem to tak jak było na zdjęciach które sobie zrobiłem. Podkładka pod wtrysk nie jest nowa (rozgrzejesz do czerwoności i wrzucisz do wody to będzie znów miękka i się nada ... może to tylko mit ... nie wiem ale tak też zrobiłem). Podpiąłem wtrysk dokładnie tak jak był.

Bezpieczniki wszystkie w aucie przed napisaniem tego wyciągnąłem i sprawdziłem, każdy jeden a jak była końcówka (te bolce bezpieczników) brudne to je przetarłem delikatnie papierkiem ściernym. Wszystkie które tam są nie są spalone.

Jutro podjadę do innego mechanika już takiego nie zaprzyjaźnionego i pogadam. Jak się podejmie naprawy i będzie w stanie ocenić co jest nie tak to chyba u niego zostawię jeśli nie wyceni jej za drogo.

Wszelkie inne pomysły i sugestie dalej mile widziane bo do nauki mechaniki i diagnostyki to ja jestem pierwszy ;]
zaba711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 17:05   #4
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Nie odpala po "regeneracji" wtrysku.

Problem jest taki, że bez diagnostyki komputerowej tu niewiele więcej można zrobić. Mrugająca spręzynka od razu po drugiej pozycji kluczyka bez próby rozruchu wskazuje że jest jakiś konkretny problem który zgłasza elektronika, ale dopóki go czymś nie zdiagnozujesz to można gdybać. Ja bym jeszcze sprawdził czy gniazdo wtyczki we wtrysku nie jest mokre i nie przywiera, kij wie co to za płyn do mycia wtrysków zdobyłeś i jakie on ma właściwości przewodzące.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 06:03   #5
zaba711
ford::amateur
 
Imię: Bożydar
Zarejestrowany: 14-07-2018
Model: focus mk1
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nie odpala po "regeneracji" wtrysku.

Dziś z rana dosłownie jakieś 30 minut temu skorzystałem z okazji jak nikt dookoła jeszcze nie hałasuje i spróbowałem jeszcze raz, najpierw próbowałem wpompować trochę paliwa do pompy i tutaj się zdziwiłem bo słyszałem wyraźnie syczenie idealnie zsynchronizowane z moim pompowaniem pompką paliwa. Syczenie wyraźnie wydobywa się z pompy.
zaba711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2018, 18:32   #6
MarcinNS
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2018
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie odpala po "regeneracji" wtrysku.

Spróbuj włączyć zapłon w trybie serwisowym, może uda ci się odczytać jakiś błąd. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MarcinNS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 11:08   #7
zaba711
ford::amateur
 
Imię: Bożydar
Zarejestrowany: 14-07-2018
Model: focus mk1
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nie odpala po "regeneracji" wtrysku.

Cytat:
Napisał MarcinNS
Spróbuj włączyć zapłon w trybie serwisowym, może uda ci się odczytać jakiś błąd. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak wchodzę w menu serwisowe to działa do testu żarówek, potem przy próbie przełączania wychodzi z niego i normalnie mam stan licznika.

Ciągle migająca sprężynka była spowodowana wtryskiem. Zakupiłem zregenerowany (tym razem z dokumentacją do niego) i sprężynka nie mryga cała czas. Przy próbie odpalenia po dłuższym trzymaniu kluczyka zaczyna zaś mrygać. Układ cały odpowietrzyłem.


Martwi mnie tylko fakt że komputera nie mogę podłączyć (nie może nawiązać połączenia z ecu) i menu serwisowe działa jakby mogło ale nie chciało.
W ten weekend zaciągnę fokę na kanał i będę patrzał z kilkoma osobami co się z nią dzieje.
zaba711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 12:06   #8
zaba711
ford::amateur
 
Imię: Bożydar
Zarejestrowany: 14-07-2018
Model: focus mk1
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nie odpala po "regeneracji" wtrysku.

UPDATE
Udało się podłączyć innym kablem i programem ForScan.
Błędy zostały skanowane i silnik został spróbowany odpalony by pokazały się obecne błędy.
Oto log z programu po próbie odpalenia.

Cytat:
===IC DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Tablica przyrządów

===END IC DTC Brak===

===PCM DTC P2291===
Kod: P2291 - Ciśnienie wtrysku zbyt niskie podczas rozruchu silnika

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

Szczegóły kodów usterek

Ciśnienie w szynie paliwowej jest zbyt niskie podczas rozruchu silnika.

Przyczyną tego kodu DTC może być:

niskie ciśnienie:

brak paliwa w zbiorniku.

Sprawdź szynę paliwową i elementy z nią związane pod kątem nieszczelności.

Ograniczenie przepływu pomiędzy pompą paliwa a zbiornikiem paliwa

Niedrożny filtr paliwa.

Zablokowane, splątane lub zgniecione przewody paliwowe.

Zawór regulacji dawki paliwa/przewody elektryczne

Usterka wtryskiwacza.

Dodatkowe informacje znajdziesz w:

TSB No. 46/2005

Wykonaj test cisnienia paliwa i nieszczelnosci wewnetrznej.

Nieprawidłowe funkcjonowanie FIP.

===END PCM DTC P2291===

===RCM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł układu SRS

===END RCM DTC Brak===

===GEM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł Elektroniczny Ogólny (generic)

===END GEM DTC Brak===

===ABS DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Układ przeciwdziałający blokowaniu hamulców (Antilock BrakingSystem).

===END ABS DTC Brak===
Błędy przed usunięciem :
Moduł: KOD
IC: B1359
PCM: P0110
PCM: P2291
PCM: P0200
PCM: P0203
PCM: P0251
RCM: Brak
GEM: Brak
ABS: Brak

Krytyka i brutalna prawda mile widziana.
zaba711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 19:04   #9
tiga1916
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Mondeo mk3 2.0 tdci
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 179
Domyślnie Odp: Nie odpala po "regeneracji" wtrysku.

Zrob teraz próbę przelewu i zobacz czy przy kręceniu rozrusznikiem całe ciśnienie nie wraca przez ten rozkrecany wtryskiwacz bo chyba go zle zlozyles.
tiga1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 19:30   #10
zaba711
ford::amateur
 
Imię: Bożydar
Zarejestrowany: 14-07-2018
Model: focus mk1
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nie odpala po "regeneracji" wtrysku.

Ten co rozkręcałem poszedł na śmietnik i zamówiłem inny zregenerowany z papierami i tymi samymi numerami by nie programować w ECU

Ciśnienie nie ucieka przez wtryski, elektrozawór ciśnienia też sprawdzony ładnie się zamyka. Wie ktoś może gdzie mogę kupić manometr by zmierzyć ciśnienie realne paliwa przy wtryskach?

Ostatnio edytowane przez zaba711 ; 23-08-2018 o 12:37
zaba711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , focus i , wtryskiwacze , zapowietrzenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.