Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2017, 01:16   #1
cyzxer5
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-02-2017
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie "Specjalne" czujniki "parkowania"

Czesc wszystkim, z racji tego ze moim Focusem jedze nie tylko ja, ale i osoba plci zenskiej ktora dzisiaj przeleciala do golej blachy cale drzwi po scianie wyjezdzjac z garazu (Bo nie widziala ile jeszcze ma miejsca z przodu i za wczesnie skrecila kola) to mam pytanie.

Czy istnieja moze jakies nie tyle czujniki parkowania co czujniki odleglosci od przeszkod w samochodzie ktore dzialaja od momentu odpalenia silnika?

Chodzi o to, zeby osoba plci zenskiej o zlotym odcieniu wlosow, wiedziala ze zblizajac sie do sciany, do ktorej musi sie znacznie zblizyc by nastepnie maksymalnie skrecic kola w prawo i skierowac sie do wyjazdu z garazu podziemnego ma z przodu jeszcze metr miejsca do podjechania bo jezeli nie podjedzie chociaz polowy tej odleglosci to znow przeleci drzwiami po scianie?

Najlepszy sposob dzialania jaki wymyslilem to taki, ze system odpala sie wraz z odpaleniem silnika i dziala przez caly czas, gdy wrzucony jest pierwszy bieg a od dwojki w zwyz sie wylacza (lub wylacza sie po jakims czasie od odpalenia silnika) i odpala ponownie po ewentualnym wrzuceniu wstecznego.
Chodzi o to by po wrzuceniu na luz lub biegu numer 2,3,4,5,6 nie byl on aktywny poniewaz nie wyobrazam sobie dojechania do swiatel i w momencie gdy na przeciw mnie stoi samochod to czujniki racza mnie melodia ktora po max tygodniu spowoduje to, ze wylutuje z centralki glosnik ktory doprowadzi mnie do szalu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W skrocie ma to dzialac tak:
1. Odpalam silnik, czujniki sie wlaczaja
2. Dojezdzam powoli do sciany i czujniki sygnalizuja mi dzwiekowo lub wizualnie a najlepiej na oba sposoby jak blisko moge jeszcze podjechac
3. Podjezdzam do ciany na przeciwko mnie powiedzmy na odleglosc 30cm
4. Skrecam kola maksymalnie w prawo i bezpiecznie wyjezdzam z garazu podziemnego w gore.
5. Czujniki wylaczaja sie
6. Dodatkowym atutem bedzie jezeli ponownie wlacza sie po ponowym wrzuceniu biegu 1 lub wstecznego jednak nie jest to wymagane.

Znalazlem bardzo fajne czuniki bezprzewodowe schowane w ramce na tablice rejestracyjna jednak wlaczaja sie one w momencie wrzucenia wstecznego biegu tak wiec srednio sie to nadaje.

Jezeli macie cos godnego polecenia to stawiam zgrzewke piwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez cyzxer5 ; 29-03-2017 o 01:39
cyzxer5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 05:21   #2
dirty.73
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2015
Model: ford fiesta
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2008
Postów: 106
Domyślnie Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"

oczujnikuj se go w kółko nawet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,a w kabinie przycisk wł/wył.....tak nie może być?
dirty.73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 05:42   #3
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"

Jak w dziurę Ci kobieta wjedzie to do auta będziesz radar na dziury montował? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Taki urok dzielenia auta z babeczką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kup jej drugie auto i płakał nie będziesz.

Rób, poprawiaj bo co byś jej nie założył to i tak przywali jak będzie myślami już na zakupach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 09:23   #4
cyzxer5
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-02-2017
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"

Musze cos zrobic bo jezeli nie bedzie wiedziec ze moze podjechac blizej to te drzwi przeleci jeszcze nie raz.
Problem w tym ze wedlug niej lepiej przerysowac drzwi niz zderzak... ot kobieca logika.

Pomysl z wlacznikiem w kabinie sprawdzilby sie bardzo dobrze gdybym tylko ja tego uzywal jednak ona kiedys wjedzie w sciane bo zapomni wlaczyc czujnikow a przeciez "nic mi nie pikalo" tak wiec wolalbym bardziej automatyczne rozwiazanie.

Znalazlem na popularnym portalu aukcyjnym czujniki marki Valeo na przod i tyl ktore po wlaczeniu silnika dzialaja przez 30 sekund oraz po wrzuceniu biegu wstecznego.

Problemem z tymi konkretnymi czujnikami jest przedewszystkim to ze trzeba wiercic w zderzakach, czujniki sa w kolorze czarnym a samochod jest bialy (brak informacji czy czujniki mozna lakierowac), czujniki nie sa bezprzewodowe tak wiec czekac mnie bedzie rozkrecanie polowy samochodu zeby ukryc wiazki z kablami.

Najbardziej pasuja mi czujniki ktore znalazlem wczoraj, schowane w ramce na rejestracje, bezprzewodowe jednak mimo kontaktu ze sklepem, nie odpowiedzieli mi jeszcze na podstawowe pytanie czy istnieje mozliwosc wymuszenia dzialania czujnikow przy jezdzie w przod, a nie tylko przy wrzuconym biegu wstecznym bo tylko taka informacja znajduje sie na aukcji.
cyzxer5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 10:29   #5
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"

A to zwykłe czujniki przód/tył nie wystarczają?
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 10:43   #6
cyzxer5
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-02-2017
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"

No wlasnie nie wystarczaja, bo chodzi konkretnie o czujniki na przod, ktore beda dzialac jeszcze przez kilka minut od odpalenia silnika, przy wrzuconym biegu pierwszym, a nie wstecznym tak jak ma to miejsce w wiekszosci czujnikow.
cyzxer5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 11:49   #7
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"

No ale chyba logiczne że te do przodu działają na 1, raczej nie podjeżdżasz przodem na wstecznym. W s-maxie można włączyć i wyłączyć kiedy się chce pewnie w innych fordach też i nie zastanawiałem się ale to chyba działa bardziej na zbliżenie niż jest zależne od biegu
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 11:52   #8
cyzxer5
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-02-2017
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"

Znalazlem cos takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Asystent Parkowania Valeo Beep&Park Keeper
ZESTAW 632023 NEW TECHNOLOGY

Czujniki odpalaja sie na 30 sekund po odpaleniu silnika a pozniej kazdorazowo wlaczaja sie na 30 sekund po wrzuceniu biegu wstecznego.
Czujniki te mozna malowac, jest temu poswiecona caly dzial w instrukcji obslugi.

Niestety nie zaloze ich sam ze wzgledu na zaawansowanie tego systemu tak wiec skontaktowalem sie ze swoim mechanikiem i oczekuje na jakies widelki cenowe, ile to bedzie kosztowac.

Temat uwazam za merytorycznie wyczerpany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki!
cyzxer5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 17:53   #9
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"

to moze wylozyc sciany garazu pasem grubego filcu? Wlasciwie to jak ona przerysowala drzwi? A lusterka nie urwala? Bo w lusterku widac ile jeszcze zostalo powietrza miedzy drzwiami i sciana.

A w ogole pal licho drzwi. Ale nie boisz sie o jej zycie? Ja bym jej odebral prawko.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 19:42   #10
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"

Nie wiem co w tych czujnikach jest specjalnego, u mnie czujniki z przodu działają na 1. biegu, pokazują ile jeszcze jest miejsca, a nawet pokazują ile miejsca jest z boku. Do tego na konsoli jest przycisk, który pozwala te frontowe wyłączyć, właśnie po to aby w korku nie robiły bip/bip/bip. To wszystko standard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.