Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2009, 19:29   #1
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie łożyska tył wymiana

Witam i od razu pytam tak jak w temacie czy wymienialiście łożyska z tyłu w kombi. Bo z tego co wstępnie się dowiedziałem podobno nie kupię samych łożysk tylko zestaw piasty? czy to prawda? Może ktoś wymieniał same jednak łożyska? Dodam że mam ABS i bębny. A jak kupywać to jakie no oczywiści nie mówię o oryginałach Pozdrawiam. ( zakładam nowego bo szukajka nie bardzo chodzi)

__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline  
Stary 25-02-2009, 19:41   #2
djtomo
ford::average
 
Avatar djtomo
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1993
Postów: 72
Domyślnie Odp: łożyska tył

łożysko jest razem z piastą, polecam firmy SKF, miałem Optimala i straszne dziadostwo, nowe chuczały bardziej niż stare.
__________________
1.6 16V '93 na zawsze aż padnie
"Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem."
djtomo jest offline  
Stary 25-02-2009, 20:21   #3
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: łożyska tył

Też przymierzam się do wymiany.Łożysko tylko z piastą.Podobno można kupić bez abs-u, a zębatkę przełożyć ze starego.Czy ktoś już to robił?
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline  
Stary 28-02-2009, 11:46   #4
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: łożyska tył

wymiana łożysk z tyłu jest tylko i wyłącznie z cała piastą inaczej tego producent nie przewidział jeżeli chcesz kupić coś dobrego i nie oryginał to tylko skf i jak masz z abs-em to kup od razu razem z zębatką cena nie jest aż tak dużo zróżnicowana a przy zbijaniu starej istnieje możliwość uszkodzenia jej
motorek26 jest offline  
Stary 28-02-2009, 12:18   #5
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie Odp: łożyska tył

dzięki bardzo za pomoc
__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline  
Stary 15-03-2009, 15:06   #6
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: łożyska tył

No i po bólu.Łożyska wymienione(mk1,sedan,bębny,abs).Nie było znowu tak trudno.Kilka wskazówek dla zainteresowanych.
Potrzebne narzędzia:
1.Młotek
2.Mały przecinak
3.Ściągacz do łożysk(w miarę duży)
4.Klucz nasadowy lub poligon "32)
I. Podnosimy samochód i zdejmujemy koło.
II.Następnie demontujemy podkładki zabezpieczające bęben(o ile jeszcze są),bęben hamulcowy i zaślepkę śruby mocującej łożysko.
III. Nakrętka jest samokontrująca.Nie wiem czy da się ją odkręcić w całości.U mnie się nie dało,więc odgiąłem zabezpieczenia i odkręciłem po kolei wszystkie elementy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Jak widać na zdjęciu są to cztery 2-milimetrowe nakrętki+podkładka.
IV.Za pomocą ściągacza do łożysk zdejmujemy starą piastę razem z łożyskiem.Schodzi dość łatwo.Przy okazji możemy wyczyścić czujnik abs.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
V. Kolejną czynnością jest nabicie nowej piasty.Za radą kolegi motorek26 kupiłem piastę razem z zębatką abs(droższa o 30pln).Z ciekawości próbowałem zbić starą i gdybym zaoszczędził te 3 dychy to nie miałbym dziś abs-u.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do wbicia nowej piasty użyłem rurki 1,1/4'' (czyt.jeden i jedna czwarta cala)zakończonej mufą.Mufa idealnie pasuje do wewnętrznego pierścienia łożyska,ma równą powierzchnię i nie zachodzi niebezpieczeństwo uszkodzenia łożyska.Wchodzi dość łatwo więc nie należy wbijać zbyt mocno,byle do oporu.Można sworzeń posmarować lekko tawotem(nie używać odrdzewiaczy w sprayu, gdyż one rozpuszczają smar w łożysku i szybko się zużyje).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VI. Pozostaje nam przykręcić nową nakrętkę(w całości bez rozbierania na kawałki)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VII. Na koniec wbijamy zaślepkę śruby,zakładamy bęben i zabezpieczenia(o ile są).Zakładamy koło, kilkakrotnie naciskamy pedał hamulca aby szczęki się ustawiły i jedziemy na jazdę próbną sprawdzić o ile ciszej jest w naszym mondkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...Całość zajmuje około 1,5 godziny na jedną stronę.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline  
Stary 16-03-2009, 19:36   #7
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie Odp: łożyska tył

Fajnie. Ale w kombi to trochę inaczej wygląda zabawa trwała raptem 45 min. tylko po kieszeni tak dosyć poszło. Ale czego się nie robi dla ciszy w aucie.!!!!!!!!!!!
__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.