Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2009, 08:40   #1
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie [Mondeo Mk2] Mondeo Wymiana Żarówek Od Nawiewów

Witam

Z racji tego że wczoraj wziąłem sie a wymianę żarówek od nawiewów na diodowe w kolorze niebieskim, dodam opis jakby ktoś na przyszłość chciał sobie wymienić.

Na początku wyciągnąc strerowanie elektryczne lusterek (małym śrubokrętem) podwarzyć i delikatnie wyciągać żeby sobie nie porysować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Następnie pokrętła nawiewów, radio i przyciski od podgrz.foteli, Asr itp. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Popielniczkę i zaplniczkę i zaślepke.

W miejscu gdzie znajduje sie radio mamy 2 śrubki do odkręcenia, następne 2 śrubki mamy gdzie znajduje sie popielniczka i zapalniczka. Po drodze mamy pare zaczepów ktore bez problemu wychodza i mamy cały panel przed soba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tyłu od nawiowów mamy 4 żarówki, ktore przekręcamy i wychodza.
Bierzemy żaróweczkę i ja wyciągamy, pomagamy sobie śrubokrętem, aby jedna balszkę do góry podciągnąc i nam żarówka wychodzi w zamian wkładamy diodę LED. (wykonać x 4)
Następnie wkładmy diody w swoje miejsce.

Wyglada tak nie poskładane. Lecz jak sie poskłada nie ma do konca efektu niebieskiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powód tkwi w tym iż cały panel ktory dochodzi do diod jest pokryty warstwą zielonego (jak licznik zegarów) kolory sie troszkę zmieniły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale opisywałem wymianę żarowki, w razie czegoś przyda sie to sie przyda, nie to nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W Planach bedzie indiglo na zamówinie kiedy hmm czas pokaże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A Już niedługo wymiana licznika tarcza na indiglo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

p.s Czekam na opinię, czy sie wam przyda, i czy opisać wymianę tarcz zegarów na indiglo, jak przyjda... ( to 1-y mój taki opis wiec proszę o wyrozumiałość, w razie czego pytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC06528.jpg (90.7 KB, 1057 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC06529.jpg (82.1 KB, 875 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC06530.jpg (86.7 KB, 870 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC06535.JPG (79.0 KB, 932 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC06538.jpg (84.0 KB, 953 wyświetleń)

__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 08:58   #2
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Poradnik - Wymiana Żarówek Od Nawiewów

Przydałaby się jeszcze fotka tych przęłączników w nocy. Jak wygląda ten niebieski? Warto się męczyć i pchać w koszty? No i ile zostało tej zieleni a ile niebieskiego?

No a tak to opis ok, i czekam na opis montażu podświetlenia zegarów.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 09:20   #3
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Poradnik - Wymiana Żarówek Od Nawiewów

Dam fotkę z nocy dziś zrobię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze mowiąc zmieniac kolor sie nie opłaca, bo efekt marny z tym kolorem z powodu tej zieleni, lepiej indiglo na zamowienie zrobić i efek o niebo lepszy.
Hmm koszty wymiany nie wiele za diodę 1 szt. dałem 3 zł, a zwykła żarowka 2 zł
No i chęci na wymianę.

pozdro
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 22:02   #4
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Poradnik - Wymiana Żarówek Od Nawiewów

A noca to wygląda mniej więcej tak... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czytałem na innym forum, że tam podobno jest jakieś sreberko, ktore trzeba zedrzeć, ale jak to miałem w rece to nie mam pojęcia od czego zacząc...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC06574.JPG (40.2 KB, 877 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC06578.JPG (40.0 KB, 763 wyświetleń)
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 10:51   #5
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Mondeo Mk2 Wymiana Żarówek Od Nawiewów

Przeniosłem do fotorelacji. Lekko zmieniłem temat.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 11:04   #6
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: Mondeo Mk2 Wymiana Żarówek Od Nawiewów

wszystko ładnie pięknie, tylko teraz to za bardzo wg mnie napaćkane kolorów. liczniki zielone, zegarek też a pokrętła niebieskie... jak wymieniać to wszystko
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 12:56   #7
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Mondeo Mk2 Wymiana Żarówek Od Nawiewów

Cytat:
Napisał jagrall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystko ładnie pięknie, tylko teraz to za bardzo wg mnie napaćkane kolorów. liczniki zielone, zegarek też a pokrętła niebieskie... jak wymieniać to wszystko
Jagrall spokojnie wszystko sie robi po kolei...
Czekam na Indiglo do licznika - bedzie wymiana i także to opisze, jakby ktos chciał wymienić, to samo bedzie z zegarkiem i guzikami co np. właczasz podgrz. szyby.
Wszystko w swoim czasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s a tak wygląda schowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdro
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC06553.JPG (51.6 KB, 632 wyświetleń)
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2009, 22:33   #8
laskowik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo Mk2 Wymiana Żarówek Od Nawiewów

witam, indiglo robi na zamówienie nawiewy?
laskowik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 17:34   #9
wojtusss
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-03-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 138
Domyślnie Odp: Mondeo Mk2 Wymiana Żarówek Od Nawiewów

ee tam w passacie niebieski ładnie wygląda wtedy pasuje zgraniem np z czerwonym bo te kolory się nie gryzą i nie robią czerstwoty,
ja zostawiłem sobie fabryczny i radyjko dobrałem żeby miało czarną barwe z grafitami i pasuje mi eleganckjo do wnętrza, było ustawione na pomarańcz i zmieniłem w ustawieniach na zielony i jest ładnie wszystko skomponowane



a wymiana podświetlenia zegarów zrobi taki lekki kicz ala "wiejski tuning" zauważ że nawiew ciepłego jak i zimnego powietrza w nocy jest niebieski co tak nieciekawie w sumie wygląda w standarcie żarówka oddaje barwy za które odpowiada pokrętło(ciepłe zimne powietrze)

sam myśle o dodaniu ale podświetlenia pod nogi kierowcy i pasażera np przy otwarciu drzwi i może lampeczki przy drzwiach ale to takie odległe plany



a i to nie był pojazd tylko moja opinia a co do samej wymiany to masz u mnie uznanie bo sam lubie pogrzebać z takimi drobnymi rzeczami w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 12:46   #10
Golin
ford::advanced
 
Avatar Golin
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-03-2008
Skąd: Grudziadz
Model: Focus, Mondeo
Silnik: 1.8 16v flexifuel, 2.0 16V flexifuel
Rocznik: 2008, 2009
Postów: 441
Domyślnie Odp: [Mk2] Mondeo Wymiana Żarówek Od Nawiewów

mi sie bardzo to podaba. w escorcie mk tez mam niebieskie podswietlenie nawiewow(moge wrzucic fote jak cos). mam tez zegrary od tylu podwieswietlone na niebiesko i od gory na czerwono lecz te z tylu sie przepalily Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. musze rozebrac i jeszcze raz zrobic. a co do tych diod to kolega jakie kupil(oznaczenie)??
__________________
"Nie każda morda pasuje do Forda"
Golin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.