Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2016, 23:13   #11
matrix2711
ford::amateur
 
Avatar matrix2711
 
Imię: sewo
Zarejestrowany: 27-06-2014
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: kody błędów P0001 i P0089 - interpretacja ?

piotricz1 Powiem tak: w 2014 borykałem się z tym problemem co ty Kod: P0670 - Obwód sterujący modulu świec żarowych. Jak się okazało były 3 świece niesprawne i 1 w jakiś dziwny sposób upalona, która odpowiadała za wywalanie błędu. wymieniłem komplecik świec NGK i na razie spokój. Objawy były takie ze na zimnym silniku szarpał i kopcił, świeciły się jakieś błędy od spalania i inne cuda na kiju, samochód przechodził w tryb awaryjny i kręcił się do chyba do 2500obr/min lub 3000obr/min (nie pamiętam), zwłaszcza się to włączało jak hamowałem silnikiem co najlepsze jak już ruszyłem i cały czas pedał w podłogę błąd znikał i samochód odzyskiwał moc. wymień świece, skasuj błędy i jeździj, czas pokaże i wysypie błędy jak coś nadaj jest nie tak.

matrix2711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 00:32   #12
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: kody błędów P0001 i P0089

Cytat:
Napisał JohnLenin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, filtr paliwa wymieniony i niestety po 3 dniach, problem powrócił, zapalił rano od strzała, po kilku sek. pracy zgasł, przy kolejnych próbach odpalenia pojawia się błąd P0089.
ForScan "widzi" to tak:
===DTC P0089-61===
Kod: P0089 - Czujnik ciśnienia w szynie paliwowej

Dodatkowe symptomy usterki:
- Sygnał powyżej maksymalnej wartości progowej

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Lampka sygnalizująca wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

Szczegóły kodów usterek

Fuel Rail Pressure Sensor A Circuit Malfunction (FRP) Czujnik ciśnienia szyny paliwowej Awaria obwodu (FRP)

--Possible Causes-- - Możliwe przyczyny -
- V-Ref open in harness. - V-Ref otwarty w zaprzęgu/zespół przewodów( nie wiem jak to przetłumaczyć)
- V-Ref open in sensor. - V-Ref otwarty w czujniku.

===END DTC P0089-61===
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , Wiem ze to bylo dawno, jak rozwiazales usterke?
Mam dokladnie ten sam blad: P0089-61 w FF2 z tym samym silnikiem
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 13:35   #13
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: kody błędów P0001 i P0089 - interpretacja ?

A moze ktos inny poradzi?
Auto dwa razy sie zdlawilo przy ruszaniu. Za drugim razem nie nastartowalo. dopiero po dobrych kilku godzinach. Jak go sprawdzalem, to mial zalogowany blad P0089-61. Brak kontrolki MIL. Silnik ruszyl bez problemu ale 2 godz potem mial problem zaskoczyc (objaw jakby nie dostawal paliwa). Po dluzszym przytrzymaniu startera uruchomil sie, bez problemu. Ale nie zalogowal zadnych bledow i juz zrobil ze 30km.

Jutro wymienie filtr paliwa. Ten byl wymieniany w kwietniu a auto tankowane tylko na Shellu. Martwie sie o wielkosc ew inwestycji jaka mnie czeka, szczegolnie ze auto juz niemlode i w planie jest jego sprzedaz.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , focus mk2



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.