Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2018, 15:18   #31
volarz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford EDGE 2.0 Ecoboost 4x4 "SPORTstyle"
Silnik: 2.0 Ecoboost 245KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Trudoności z rejestracją z powodu wpisu SALVAGE ONLY NON-REGISTERABLE.

Spotkałem się już z takimi wpisami jak powyżej czyli "salvage only non registerable" obowiązuje od chyba od stycznia 2018 w stanie IL (Illinois) i dotyczy faktu, że auto nie może być zarejestrowane jako uszkodzone w USA. Jeżeli zostanie naprawione to może zostać zarejestrowane. Jednak zapis ten odnosi się tylko do przepisów amerykańskich.
Domyślam się ze nie jeden nadgorliwy urzędnik widząc tego typu zapis zaraz złapie się za głowę i powie "Panie nie zarejestruję tego bo tu jest napisane że nie wolno rejestrować"
Najprostszym sposobem jest zasugerowanie tłumaczowi aby przetłumaczył ten fragment : " pojazd nie do rejestracji jako uszkodzony". Bo tak właściwie powinien być definiowany ten fragment.

Oczywiście My w PL będziemy musieli wykonać badanie pokolizyjne, oraz zwykłe badanie techniczne, ale moim zdaniem zmniejszy to ryzyko szarpania się z Panią w okienku.
Będę niedługo przerabiał auto dla siebie właśnie z tym zapisem i mam nadzieje że nie będzie większych problemów


Ostatnio edytowane przez volarz ; 07-12-2018 o 15:30
volarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 10:39   #32
Serek_On_Dope
ford::beginner
 
Avatar Serek_On_Dope
 
Zarejestrowany: 10-11-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Trudoności z rejestracją z powodu wpisu SALVAGE ONLY NON-REGISTERABLE.

Z ciekawości zapytałem się znajomego co mieszka od urodzenia w USA, potwierdzam to co kolega napisał wyżej, dodatkowo ubezpieczalnie wypłacają szkodą całkowitą za niewielkie uszkodzenia, a wiecie czemu? Jak wiem USA to kraj absurdu, firmy ktore zajmują sie remontem samochodów po wypadkach jest nie za dużo, ze względu że większość boi się brac za dość nowe auta, żeby później nie włóczyć sie po sądach w razie czego, a tam jak się trafi do sądu to można wyjść z długami do końca życia, USA kraj absurdu.
Nawiązując jeszcze do tematyki rocznika, u mnie z tabliczki wychodzi że auto jest 2016, pierwsza rejestracja w USA wrzesień 2017, i poniewaz jest model 2017 też tak mam wbite w papierach, i zgadza się że diagnosta nie zagląda na tabliczkę, a powinnien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Escape 2.0 Ecoboost
Serek_On_Dope jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 18:44   #33
Empe
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-12-2016
Skąd: Kaszuby
Model: Mustang ; Explorer
Silnik: 302 V8; 4,6 V8; 4,6 V8; 3,5 V6
Rocznik: 1978; 2005; 2006; 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Trudoności z rejestracją z powodu wpisu SALVAGE ONLY NON-REGISTERABLE.

Z wszystkim co w poście powyżej - zgoda. Poza jednym że "USA to kraj absurdu". To MY żyjemy w absurdalnym kraju.
Empe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.