Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2018, 12:57   #1
MICHAL2008_02
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2015
Skąd: Ostróda
Model: Ford C max
Silnik: benzyna 1,6 Duratec 16 V
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie pobór prądu na postoju przez moduły

Po kilku dniach jazdy wyłącznie po mieście akumulator w pełni nowy, sprawny, naładowany, rozładowuje się do max. Sprawdziłem dlaczego tak się dzieje: otóż pobór prądu na postoju po 30 minutach od wygaszenia silnika wynosi 50 mA, ale zanim to nastąpi przez te 30 minut pobór jest w granicach 1,2 A. Kiedy samochód jest eksploatowany w mieście, kiedy przemieszcza się na krótkich odcinkach, przykładowo 5 godzin i jest kilka razy uruchamiany i gaszony to ten pobór prądu z akumulatora 1,2 A jest non stop. 1,2 x 5 godz=6 A. Doliczmy jeszcze 1 A prądu z tytułu pracy rozrusznika i 1,2 A poboru prądu przez moduły przez całą dobę to ten bilans poboru prądy z akumulatora jest bardzo wysoki wynosi 8 Ah na dobę. Przez okres 5 dni z naszego akumulatora ucieka 50 Ah. Mój akumulator ma 60 Ah. Alternator w samochodzie jest 100 A. ładowanie jest prawidłowe 14,3.Ale ile alternator może doładować akumulator, kiedy silnik przez te 5 godzin przemieszczał się w różne miejsca ale przejechał 3 km i pracował 15 minut. Jest to rzecz niebywała, aby wyprodukować samochód, który nie bilansuje zużywanego prądu.Jestem zrozpaczony swym samochodem, kiedy co drugi dzień muszę latać do garażu i podłączać prostownik. Proszę o wypowiedzi na ten temat użytkowników tego samochodu. Samochód posiada około 50 różnych modułów i czujników, pracuje na szynie CAN. Podświetlenie ekranu komputera też się świeci przez 30 minut wystarczy tylko otworzyć drzwi samochodu albo je zamknąć.

MICHAL2008_02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 07:08   #2
mazik1
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-08-2015
Skąd: Sieradz
Model: c-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 88
Domyślnie Odp: pobór prądu na postoju przez moduły

Cześć. Mam cmaxa 1,8tdci i ten problem występuje także u mnie. Nie wiem czy tak jest w innych autach ale sam fakt załączenia się ładowania dopiero po przejechanych około 200-300metrach. Ktoś by powiedział sprawdź alternator, regulator napięcia. Wszystko jest ok. Spotkałem się z opinią że ładowaniem steruje komputer i wzrasta ono faktycznie po jakimś czasie. Wcześniej nie wiedząc tego szukałem powodu takiej sytuacji, może faktycznie tak musi być. Chyba nic się nie da zrobić. Po wyłączeniu silnika zegary świecą się w przedziale 15-30 minut. Cholera wie dlaczego tak różnie. Ja obecnie odpalam autko i chodzi ono jakieś 3 minutki i w trasę. A trasa to około 15-20km po mieście. Przerwy na np. poczta, sklep, jakiś urząd lub rodzinka. Oczywiście sprawdzałem pobór energii na wyłączonym silniku jak już przestały się świecić i działać różne odbiorniki. Tu jest ok.
mazik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 12:07   #3
MICHAL2008_02
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2015
Skąd: Ostróda
Model: Ford C max
Silnik: benzyna 1,6 Duratec 16 V
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: pobór prądu na postoju przez moduły

Cześć Mazik 1. W naszych samochodach działa tzw inteligentny system ładowania akumulatora. Nie ma takiej opcji, żeby ten system załączał ładowanie po przejechaniu 200-300 m. System ten faktycznie steruje ładowaniem akumulatora {alternatorem} ale tylko w takim zakresie, że gdy akumulator jest w pełni naładowany to akumulator ładowany jest niższym prądem a gdy jest rozładowany to alternator ładuje go wyższym prądem. Ponadto system ten zabezpiecza samochód przed utratą prądu w czasie jazdy. Wyłącza on automatycznie urządzenia energochłonne np wentylator ogrzewanie itp.kiedy komputer stwierdzi, że samochód zagrożony jest nadmierną, graniczną utratą prądu. Mam prośbę do Ciebie, abyś sprawdził w swoim samochodzie rano przed uruchomieniem silnika jakie jest napięcie spoczynkowe na klemach w akumulatorze oraz po przyjeździe do domu jaki jest pobór prądu na postoju, kiedy jeszcze się usypiają moduły,i jak długo ten proces trwa do czasu, kiedy na multimetrze, amperomierz wykaże pobór najmniejszy w granicach 0,02 - 0,05 A. Jeżeli napięcie spoczynkowe na klemach akumulatora będzie mniejsze niż 12,4 V to będzie wskazywało, że akumulator jest niedoładowywany przez alternator prawidłowo. Takie pernamentne niedoładowanie grozi szybkim zasiarczeniem akumulatora i jego zniszczeniem, wtedy alternator ładuje bardzo dużym amperażem sięgającym 50 A a taki amperaż wykrzywia płyty czynne w akumulatorze i wytrąca z nich masę czynną. Być może w Twoim samochodzie alternator bilansuje właściwie energię elektryczną. Skąd wiesz, że Twój samochód zaczyna ładować po pewnym czasie. Lamka ładowania powinna zapalić się po włączeniu zapłonu i gasnąć natychmiast po uruchomieniu silnika, jeżeli nie gaśnie natychmiast a po minucie czy dwóch to komputer powinien wyświetlić usterkę układu ładowania a jeżeli tego nie robi to coś jest nie tak.
MICHAL2008_02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 16:14   #4
MICHAL2008_02
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2015
Skąd: Ostróda
Model: Ford C max
Silnik: benzyna 1,6 Duratec 16 V
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: pobór prądu na postoju przez moduły

czy jest możliwe zmienić alternator ze 105 A na 120 A ale co w takim razie z komputerem który steruje ładowaniem.
MICHAL2008_02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 17:35   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: pobór prądu na postoju przez moduły

Cytat:
Napisał MICHAL2008_02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co w takim razie z komputerem który steruje ładowaniem.
Zmieniasz przez elmconfig w ustawieniach PCM typ alternatora na 120A.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.