Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2016, 21:08   #1
Adam Derlecki
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Post Zmiana felg z 16 cali na 17 cali, zakup opon i niezbędnych akcesoriów

Witam serdecznie, już od jakiegoś czasu jestem na forum, w sumie to na kilka dni przed zakupem mojego mondeo. Jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo Mk3 2.0 TDCi 130KM. Jest to moje pierwsze auto i nie wszystko jeszcze łapię, proszę o małą pomoc.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z racji, iż zakupiłem go przed zimą na zimówkach i jak się okazało jest na felgach 16"(dość zniszczonych), pozwoliłem sobie zakupić na lato felgi 17'' i nowe oponki (felgi mam, opony jeszcze nie). Felgi kupiłem "chyba dobre" przeszukałem informacje na forum, aby nie wtopić, felgi oryginalne z forda 5x108, 6,50Jx17H2 ET52,5. Teraz czas na opony i inne badziewie i tu mam problem. Felgi może nie są najpiękniejsze i najdroższe, ale chciałbym zakupić zestaw śrub zabezpieczających do felg, abym go nie znalazł kiedyś bez.
1. I pierwsze pytanie jakie? nie mam pojęcia jaki ma być gwint, długość itp., znalazłem coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ale wolałbym się upewnić (prosiłbym nawet o podanie linku do sklepu).
2. Felgi są po renowacji, miedzy innymi pomalowane i na brzegach od środka nie są idealnie gładkie, sprzedawca mówił aby wyczyścić przed założeniem opony, czy dobrze zrozumiałem że mogę to zrobić drobnym papierem ściernym? czy jak?
3. Czy warto kupić komplet "normalnych" śrub do felg, czy przełożyć z tamtych? jeśli kupić to jakie?
4. Przy okazji zmiany kółek planuję wymianę oleju i filtru(od wymiany zrobiłem już 11tys. km), filtr oryginalny forda czy lepszy boscha? (ten pasuje? - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) , a olej to polecany na forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tylko czy 5 litrów wystarczy czy kupić 5l+1l ? bo dyskusja na temat pojemności była zacięta.
5. Jeszcze oponki, myślałem o takich: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , czy będą pasować? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z Daytonami?
Dziękuję każdemu za to czytał ten mój przydługawy post, oraz będę wdzięczny za odpowiedzi. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł się odwdzięczyć.


Ostatnio edytowane przez Adam Derlecki ; 01-03-2016 o 21:17
Adam Derlecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 21:41   #2
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Zmiana felg z 16 cali na 17 cali, zakup opon i niezbędnych akcesoriów

Jak kupiłeś felgi fordowskie to musisz mieć nakrętki z ruchomym pierścieniem. W nakrętki zabezpieczające ja osobiście bym się nie bawił bo miałem i któregoś razu się zerwała i było kombinowanie z odkreceniem. Filtr oleju raczej bez większej różnicy czy ori, bosch, filtron, mann. Opony daytona miałem i spisywaly sie nieźle dopóki były w miarę nowe i miały wysoki bieżnik, przy 5mm już na mokrym się slizgaly i nie trzymały zbyt pewnie więc średnio polecam

Tapniete z LG G4
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 21:47   #3
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Zmiana felg z 16 cali na 17 cali, zakup opon i niezbędnych akcesoriów

Zabezpieczające kup tylko, jeśli sam będziesz je obsługiwał - wtedy przeżyją auto.. Jeśli maja to robić tradycyjnie (udarem), to szkoda twoich pieniędzy i potencjalnych kłopotów.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , opony letnie , wymiana oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.