Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2019, 18:51   #1
sonsi88
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-03-2019
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 3
Question Auto po stłuczce odpala na 3 sekundy i gaśnie

Witam i pozdrawiam wszystkich fanów Mondeo ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pacjent: Mondeo mk5 2.0TDCI manual 150KM here
Miałem stłuczke drobną po której wybiły poduchy niestety. Odbudowałem z tatą wszystko tak jak powinno być(głównie zderzak i plastiki), wykasowałem crash data z RCM'a i dalej nie chce odpalić, pali na 3 sekundy i coś mu odcina pompe paliwową prawdopodobnie. Ktoś wie co to może być bo kończą mi się pomysły?
Na początku myślałem, że to coś z pompą, ale ciśnienie na szynie zbiorczej jest ok, sprawdziłem ten elektrozawór na pompie i też jest ok
Na BCMie nie ma żadnego błedu związanego z wypadkiem, jest jedynie bład świateł dziennych, bo jeszcze mi nie przyszły.
Poduszek jeszcze nie wymieniłem, ale to chyba nie powinno mieć wpływu?
Sprawdzałem wszystkie wiązki i wszystko wygląda ok, to była lekka stłuczka więc żadne kable nie ucierpiały. Czujnik uderzeniowy kupiłem w ASO nowy i wymieniłem(ten na pasie górnym). Ktoś podsunie jakieś pomysły czy coś jeszcze powinno się zrobić po wypadku? Jak tylko zaakceptują mi rozszerzoną licencje na forscanie to spróbuje zrobić ten Crash Flah reset, może to coś da.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc

sonsi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 14:14   #2
sonsi88
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-03-2019
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Auto po stłuczce odpala na 3 sekundy i gaśnie

Ktoś pomoże?
Crash flag reset niestety nic nie zmienił, obecnie doszedł jeszcze błąd P0088 który mówi że ciśnienie paliwa na szynie zbyt wysokie
sonsi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 15:08   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Auto po stłuczce odpala na 3 sekundy i gaśnie

Wiesz nie wiem czy nie ma realizacji odcięcia paliwa w BCM albo gdzie indziej dziś jest to realizowane modułami ale to tylko moje przypuszczenia muszą się mądrzejsi od kompów wypowiedzieć.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 23:16   #4
sonsi88
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-03-2019
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Auto po stłuczce odpala na 3 sekundy i gaśnie

No właśnie w BCM nie widze błedu żadnego, więc mnie to zastanawia.
Aczkolwiek teraz ze względu na ten bład, zaczałem się zastanawiać że może jest jakaś inna przyczyna. Generalnie ten elektrozawór na pompie jest na pewno ok, wtryskiwacze też wykluczam, bo auto ma 30k przebiegu wiec raczej nie powinno się nic dziać z nimi.
Pompa wysokiego ciśnienia też musi być ok, bo inaczaj byłoby raczej za niskie ciśnienie.
Został albo czujnik ciśnienia na szynie albo soft. Czy mój tok rozumowania jest dobry czy coś pominąłem?
Niestety nie wiem zbytnio jakie ciśnienie powinno być na tej szynie, podejrzewam że na wolnych obrotach coś około 500 bar, a u mnie jest ponad 2000.
Ktoś ma jakieś doświadczenie w składaniu auta po wypadkach? Co trzeba sprawdzić jeszcze? Zamówiłem nowy czujnik ciśnieniowy i zobaczymy, może on jakieś złe dane wysyła do komputera i dlatego.
Jest może ktoś z okolic Bytom/Tarnowskie Góry który by się podjął tego?
sonsi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 07:53   #5
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Auto po stłuczce odpala na 3 sekundy i gaśnie

Napisz do kolegi TediK-jest ze Śląska,nie wierzę żeby nagle w nowym samochodzie przy okazji wypadku poleciało coś jeszcze przypadkowo się zepsuło,chociaż szóstki w totka się zdarzają.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.