Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2020, 13:59   #1071
kommark
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-12-2018
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 disel
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Do szary 57 dzieki za info , zestaw juz kupiony , polecisz jakiś warsztat?

kommark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 23:50   #1072
danielWr
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 ON
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał M.A.G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Właśnie niedawno odebrałem auto z "grubszej" naprawy od MIREKTERAZPOLSKA i uważam, że usługa została wykonana bardzo dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdaję sobie również sprawę, że końcowy efekt wyjdzie po przejechaniu dobrych kilku/kilkunastu tysiącach kilometrów, ale na chwilę obecną (przejechane 200km po remoncie silnika) słychać i czuć dużą poprawę w pracy jednostki.

Żeby nie było samego "cukrowania" to uważam, że jedynym minusem była komunikacja telefoniczna... raz Mirek odbierał od razu, a czasami dopiero po paru dniach lub oddzwaniał z opóźnieniem - trochę mnie to irytowało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jak już udało się nawiązać połączenie to wszystko miałem powiedziane i wytłumaczone.

Tak się składa, że podczas prac remontowych S-Maxowi skończył się przegląd techniczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy przyjechałem po auto Mirek zaproponował mi wspólny wyjazd do SKP - to zdarzenie uświadomiło mi o co chodzi z brakiem komunikacji przez telefon... w ciągu ok godzinki z Mirkiem, odebrał on kilkadziesiąt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. telefonów, z tego co mi się wydaje po treści rozmów to przede wszystkim chodziło o zgodność lub braki zamawianych części, rozmowy z "chłopakami" z warsztatu - co trzeba jeszcze zrobić/dokupić i rozmowa z kilkoma klientami i podwykonawcami.

Po tej przejażdżce wcale mnie nie dziwi, że czasami nie odbiera połączeń albo nie oddzwania - toż to można "jobla" dostać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] myślę, że powinieneś chyba zatrudnić sobie jakąś sekretarkę albo kogoś do pomocy, kto będzie odpowiedzialny za kontakty z klientami / kurierami / sklepami / pracownikami / podwykonawcami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Brak szybkiego kontaktu z klientem może jednak negatywnie wpływać na ogólną ocenę całej pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a widzisz jednemu naprawi, a drugiemu nie. tak czy inaczej "pocukrowałeś".
danielWr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 16:38   #1073
mookie
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 07-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2 HB
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Robiłem ostatnio rozrząd w FF MK2 1.6 Ti-VCT w Caros na Warsztatowej, dalej robią dobrze i są kontaktowi ale drogo kasują za części, cenowo wyszło tak:

Komplet rozrząd z pompa wody (oryginał) 550,
Paski wielorowkowe: 100
Śruba wału: 32
Płyn chłodniczy 80
Robota: 500 PLN

Czyli ~1250. Pewnie da się taniej da się drożej...
mookie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 17:15   #1074
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Nie ma tragedii. Normalna cena.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 09:58   #1075
kronosh
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI (109KM, 80kW)
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mialem tak samo i to byl czujnik wysokiego cisnienia paliwa.
witaj,
Czy możesz napisać jakiej firmy czujnik zamontowałeś. Jest tego sporo na rynku i pytanie czy warto eksperymentować z uzywkami czy wymienić na "dobry" nowy i zapomnieć o problemie ?

Bump:
Cytat:
Napisał mookie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robiłem ostatnio rozrząd w FF MK2 1.6 Ti-VCT w Caros na Warsztatowej, dalej robią dobrze i są kontaktowi ale drogo kasują za części, cenowo wyszło tak:

Komplet rozrząd z pompa wody (oryginał) 550,
Paski wielorowkowe: 100
Śruba wału: 32
Płyn chłodniczy 80
Robota: 500 PLN

Czyli ~1250. Pewnie da się taniej da się drożej...
witam,
Czy Twoim zadniem poradzą sobie (CAROS) z identyfikacją wadliwego elementu na pólosi (telepie budą przy przyspieszaniu: wykluczone poduszki i koła) czy wymienią obie półosie i to w górnym pułapie cenowym za części ?

Bump:
kronosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 09:49   #1076
cz_ort
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-08-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 55
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

jutro jadę po alternatywną do Caros'a drugą diagnozę dot. zawieszenia.
Uważają, że potrzebne będą:
- wymiana drążka lewy przód i sensownie wymienić też prawy - całość ok 700 zł
- regeneracja przekładni z kasowaniem luzu + geometria - ok 1600-1700 zł, choć nie robią tego sami tylko zlecają na zewnątrz (ryzyko +150-200 zł jeśli trzeba będzie zmienić kamień w przekładni, który lubi w tym modelu wypaść lub pęknąć).
W przypadku przekładni podobno należy poprawić fabrykę, bo potrzebna jest zamiana fordowskiej śruby z plastiku, użytej do przekładni w ciężkich Mondeo i S-Max, na wytoczony metal i wtedy geometria nie będzie pływać a luzy nie wrócą zbyt szybko.
Jak będę miał drugą opinię po diagnozie, podzielę się tutaj.

W temacie rozrządu w moim aucie koszt na komplecie oryginalnych części to ok 1600-1700 zł, zamienniki to ok 1300+ zł

Edit: Floryn na Ślężnej sprawdził i wypowiedział się tak:
- przekładnia jeszcze nie jest jeszcze w stanie wymagającym bezwzględnej regeneracji - rekomendują pokochać dźwięki, szczególnie, że przebieg raczej niski + nie należy obawiać się o bezpieczeństwo jazdy
- zalecają wymianę drążków (zauważalnie korzystniej cenowo niż Caros, mimo że pracują na Lemforder'ach), a że przyjeżdżają do nich nieprzypadkowe auta z customowym zawieszeniem i także tutaj są o nich pochlebne opinie, mam dla nich kredyt zaufania i termin wymiany i geometrii już umówiony

Ostatnio edytowane przez cz_ort ; 03-03-2020 o 15:15 Powód: uniknięcie mnożenia postów
cz_ort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 14:15   #1077
gaw17
ford::amateur
 
Imię: XxX
Zarejestrowany: 20-04-2020
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

NIE POLECAM! UWAŻAJCIE NA [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (ul. Robotnicza we Wrocławiu)
Za wymianę GEMa w FocusieMk2 - 550 zł. (fakt, ze zamówienie i zakup gema również w to wchodzi, ale z tego co na innych wątkach wyczytałem, to 200 zł to max za taką usługę).
Oczywiście zero informacji przed naprawą ile to będzie w przybliżeniu kosztowało, starego modułu oczywiście nie dostałem, jedynie na chwilę mi go okazano.

Ostatnio edytowane przez gaw17 ; 04-05-2020 o 17:55
gaw17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2020, 19:45   #1078
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Koledzy,szukam rzetelnego mechanika do sprawdzenia stuków w zawieszeniu lub maglownicy. opisuje problem w temacie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Juz byłem u dwoch mechanikow i wydalem prawie 900 zl,a jak stukalo tak stuka. Najbardziej wkur... jest to ze w wartszatach gdzie byłem, prawdopodobnie nie chcialo im sie nawet rozebrac i sprawdzic. Tylko sprwdzali lyzka i rozkladali rece. Wymienialem juz laczniki stabilizatora oraz poduszki i lozyska amortyzatorow. A moze to jest magiel,ale tylko sie domyslam bo nie chcialo sie nikomu sprawdzic. Jeszcze mialem inne przygody ale to juz inny temat. Jestescie w stanie mi polecic kogos kto poprostu wezmie auto,rozbierze,sprawdzic wyceni i naprawi? Juz nie chce mi sie gadac za fachowcami ktorzy nie szukaja powodu usterki tylko strzelaja i wymieniaja czesci bez skutku, a pozniej slysze"panie,ten typ tak ma".Najlepiej zeby klient sam juz przyjechal z diagnoza usterki i czśsciami,a fachmen tylko wymienil bo ma podnosnik.

Ostatnio edytowane przez tyrlas1 ; 17-05-2020 o 19:48
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2020, 19:56   #1079
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Tak zapytam....czy czasem nie jest to drżenie rurek od nagrzewnicy?
Jest na forum temat i ludziska gumę pomiędzy nie wciskają.
Jak to nie to, to magiel sprawdzisz w Mirkowie. Jest tam konkretna firma regenerująca przekładnie. Jest to po prawej jadąc od Wrockaa.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2020, 20:01   #1080
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak zapytam....czy czasem nie jest to drżenie rurek od nagrzewnicy?
Jest na forum temat i ludziska gumę pomiędzy nie wciskają.
Jak to nie to, to magiel sprawdzisz w Mirkowie. Jest tam konkretna firma regenerująca przekładnie. Jest to po prawej jadąc od Wrockaa.
Nie sprawdzalem tej nagrzewnicy,moze byc,ale ostatnio zauwazylem ze potrafi stuknac cos przy kole jak zjedzam np,z kraweznika najpierw jednym a pozniej drugim kołem. Jak ciezar auta idzie na kola-to by sie zgadzalo bo przy hamowaniu z malej predkosci na bruku tez slychac z przodu takie "łupłupłup". Wlasnie potrezbuje kogos kto to rozbierze i sprawdzi,przeciez cholera chce za to zaplacicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dzieki za info,poszukam na forum cos o tym serwisie i czy zawieszenie tez robia.

Ostatnio edytowane przez tyrlas1 ; 17-05-2020 o 20:04
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.