Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2010, 19:24   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

kufel212, skoro masz możliwość postawienia auta w garażu, to po nocy wlej do baku środek zapobiegający wytrącaniu się parafiny. Najlepiej markowy , np STP, Liquli Molly, Diesel Skydd itp. Potem zatankuj na stacji, gdzie masz do wglądu dowód dostawy zimowego paliwa z jego parametrami (masz prawo prosić o to). Wlanie środka PO WYTRĄCENIU SIĘ parafiny nic nie da. Trzeba trochę ogrzać auto.
Wymiana filtra nie pomoże.

Trochę mnie podłamałeś - ja tankowałem właśnie na BP, gwarantowali sprawność auta do -24 st....:zdziw:

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 21:25   #12
Christos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Witam !
To jakaś złośliwość rzeczy martwych , ale dzisiaj jak jechałem do roboty na noc zaczęło się to samo co u kolegi w pierwszym poście . W okolicy 2 tys obrotów szarpnięcie i migająca spreżynka. Delikatny gaz -jedzie, a jak tylko mocniej dodam gazu szarpnięcie i gaśnie. Ponowne odpalenie i jedzie, , trochę więcej gazu i replay .Też cały czas jeżdżę na BP Ultimate, u mnie jest teraz w granicach -15 c a auto stoi na powietrzu, pół zbiornika paliwa, więc jeżeli to faktycznie marznące paliwo , a wszystko na to wskazuje to co tankować ? Jeżeli BP Ultimate zamarza przy -15 to jakaś masakra .Czekać do wiosny aż mrozy puszczą i parafina się rozpuści ? Ja nie mam gdzie zagrzać auta , a jak piszecie to teraz wlanie do baku czegokolwiek i tak nic nie da.Jeżeli dobrze wywnioskowałem z poprzednich postów , to trzeba w jakiś sposób ogrzać auto by się ta parafina rozpuściła, a przy jakiej temp, to mniej więcej następuje?
Christos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 22:32   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Ja kiedyś jechałem Transitem 2,5D w duży mróz i silnik mi zdychał, miałem do kolegi jeszcze ze dwa kilometry - dosłownie ogrzewałem filtr dłońmi co 300m i jakoś się do niego doturlałem. Wstawiliśmy farelkę 2.000 W pod zbiornik na pół godziny, silnik zaczął chodzić prawidłowo, dolałem STP do zbiornika i było potem ok.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 22:46   #14
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Ja rowniez stawiam na zamarzniete paliwko, mi wywala sprezynke przy ponad 2,4tys obrotków, jutro wstawiam na garaz i zobacze co jest co. Jakies lipne paliwo nam w tym roku dają bo w zeszłym miałem -27C na zegarach tankowane tam gdzie teraz i chodziło cacy teraz -19C i pupa.

Pewnie w rozlewni słuchali progrnoz podgody albo sie przyzwyczaili ze jak bardzo zimno to jest max 3 dni, a pozniej to -4C to dolali uszlachetniaczy tyle ile kaze ustawa ktora to najprawdopodobniej jest jeszcze napisana pod stara 266.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez Karlito ; 23-01-2010 o 23:37
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 01:25   #15
gajny
ford::beginner
 
Imię: robert
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: mińsk mazowiecki
Model: Mondeo MK3 TDCi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

ja miałem takie same obiawy w sobote rano.Całą noc samochód stał na dworze,po przejechaniu 15 km zaczeła sie walka z migającą sprężynką i gaśnięciem samochodu.Po dojechaniu do domu (ok 25 km), problem ustąpił, samochód dostał kopa i zero problemów.Pojechałem jednak do znajomego mechanika.Na kompie błąd ciśnienia paliwa na listwie zasilającej-zamarznięte paliwo.Dzień wcześniej zatankowałem do pełna BP Ultimate , gdy mu o tym powiedziałem, to od razu stwierdził, że na 100% to paliwo.Mówił ,że nie ja pierwszy z problemami po BP.Nie tankujcie na tych stacjach ,przynajmniej w Mińsku Mazowieckim.Mam na szczęście ogrzewany garaż i może jakoś uda sie wyjeździć ten szajs!
gajny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 09:02   #16
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Cytat:
Napisał gajny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja miałem takie same obiawy w sobote rano.Całą noc samochód stał na dworze,po przejechaniu 15 km zaczeła sie walka z migającą sprężynką i gaśnięciem samochodu.Po dojechaniu do domu (ok 25 km), problem ustąpił, samochód dostał kopa i zero problemów.Pojechałem jednak do znajomego mechanika.Na kompie błąd ciśnienia paliwa na listwie zasilającej-zamarznięte paliwo.Dzień wcześniej zatankowałem do pełna BP Ultimate , gdy mu o tym powiedziałem, to od razu stwierdził, że na 100% to paliwo.Mówił ,że nie ja pierwszy z problemami po BP.Nie tankujcie na tych stacjach ,przynajmniej w Mińsku Mazowieckim.Mam na szczęście ogrzewany garaż i może jakoś uda sie wyjeździć ten szajs!
Witajcie,
ja miałem wczoraj dokładnie to samo, myślałem, że mnie szlag trafi, pierwszy raz w życiu sprężynka na 3 pasmowej drodze w centrum Wrocka, potem brak reakcji na pedał gazu i zagsł... trochę cieżko skręcić bez wspomagania przez 3 pasy na pobocze. Mało zawału nie dostałem. Od wtedy co jakiś czas sprężynka, szarpanie przy 2, 2,5 tys. obrotów. Wtryski nowe przejechane ok. 20 000 km, załamka, dobrze, że zajrzałem na formum. Tankowałem Shell V-Power, jak widać nie tylko BP dało d.... Tylko jak to możliwe, że tak się dzieje..? Nie mam gdzie ogrzać samochodu, wlanie dodatku teraz nic nie da?...

P.S Już wiem gdzie można ogrzać samochód, wstawiłem do parkingu centrum handlowego, potem wleje zakupiony dodatek STP i zobaczymy...

Pozdrawiam serdecznie
Jarek

Ostatnio edytowane przez dzeryae ; 24-01-2010 o 10:26 Powód: dodanie nowych informacji
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 11:09   #17
Magic1803
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

ja mialem te same objawy tylko u mnie czasami tez kontrolka świec żarowych sie zapala mechanik powiedzial zeby wlac na caly zbiornik 3-4 litry benzyny co wy na to
Magic1803 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 12:48   #18
kufel212
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Ja też nie mam możliwości wstawienia do garażu, wczoraj 8 godzin u siostry w garażu podziemnym osiedlowym, no i znowu na noc, za jakieś dwie godziny test, wczoraj wlałem srodek przeciwko wytrącaniu się parafiny i do pełna na shell gold. Zobaczę co z tego wyniknie, Ale mam obawy że pompa paliwa, albo wtrysk. Jaki jest koszt pompy paliwa??
kufel212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 14:36   #19
kufel212
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Po dolaniu shell gold i plynu przeciw wytracaniu sie parafiny i calej nocy w hali garazowej z dodatnią temperaturą, zrobiłem test. 26 kilometrów na ostrej rurze, obroty 3500 tysiąca i więcej i nic się nie zapaliło. werdykt. bp ultimate to gów.. . Pozdro
kufel212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 22:13   #20
gajny
ford::beginner
 
Imię: robert
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: mińsk mazowiecki
Model: Mondeo MK3 TDCi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szarpanie, odstawianie i ogólna lipa....

Witam!W nocy z soboty na niedzielę autko znowu stało na mrozie i znowu lipa!
Po powrocie do domu, 3 godzinki w garażu i śmiga jak oszalałe.
Co do benzynki to mechanik mówił ,że można dolać ok 5%, chociaż jego syn,notabene pracuje w serwisie forda stwierdził,że do commonraile raczej nie powinno sie lać benzyny.
gajny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.