Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2023, 10:18   #1
Spajuu
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 27-10-2020
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.3/16V
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Jak to jest z tym braniem oleju i awaryjnością w 2.0 Duratec?

Witam,
przymierzam się do zakupu Forda Galaxy z silnikiem 2.0 Duratec, jednak słyszałem, że ten model często ma problem z pobieraniem oleju. Mam zatem pytanie dotyczące skali tego zjawiska - czy każdy egzemplarz tego modelu ma ten problem, czy dotyczy to głównie tych rzadko serwisowanych? Czy jest to wada fabryczna, czy może wynikać z braku wymiany oleju? Czy powinienem zrezygnować z tego silnika? Czy szukać 1,6 ecoboosta? Z góry dzieki za odpowiedzi

Spajuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2023, 16:09   #2
esik_az_eso
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 28-02-2012
Skąd: warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 SCTi EcoBoost
Rocznik: 2010
Postów: 92
Domyślnie Odp: Jak to jest z tym braniem oleju i awaryjnością w 2.0 Duratec?

z 1.6 ecoboost też były problemy z przegrzewającymi się jednostkami.
widziałem ostatnio nowy słupek do ecoboosta i kolega mechanik opowiadała, że widać w niej te same błędy, które doprowadziły do uszkodzenia tego silnika.

Można tez tak skalkulować, żeby ewentualnie uwzględnić remont silnika, warto przedzwonić do jakiegoś serwisu i zapytać, jakie to są koszty.
esik_az_eso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2023, 07:16   #3
DarekRz4
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratech+LPG
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jak to jest z tym braniem oleju i awaryjnością w 2.0 Duratec?

Witam.
Pisałem już kilkukrotnie tutaj że sądzę że to dotyczy zarżniętych silników choć mechanikiem nie jestem. Mam MK4 2.0 z przebiegiem 280tyś. Kupiłem go od pierwszego właściciela z przebiegiem 145tyś. Ten człowiek jeżdził spokojnie. Ja od razu wstawiłem gaz . Olej wymieniam 2x do roku co 10tyś km. Z autem nic się nie dzieje. Jak wleje olej na maxa to po 10tyś mam na miarce minimum podobno to jest 0,7L więc zuzycie żadne. Jednak ja też jeżdzę spokojnie i nie żyłuje silnika.
DarekRz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2023, 13:07   #4
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Jak to jest z tym braniem oleju i awaryjnością w 2.0 Duratec?

Miałem S-Maxa z 2.0 i Mondeo MK4 z 2.3 z 2008 r.
S-MAX: silnik zagazowany - oleju pobierał "w normie" 0,5-1L/10000km (od wymiany do wymiany oleju), ale nie polecam - skrzynia "5", przyspieszenie kiepskie, w trasie przy 100-120km/h spory hałas w środku, co ciekawe przy ok. 140 było ciszej, w Galaxy lepiej nie będzie.
Mondeo: automat "6" było w miarę ok., nawet kolega dostał na zastępczy Avensisa T27, 2.0B 150KM, w automacie, teoretycznie w Mondeo 161KM różnica nie wielka, ale stwierdził że jeździ bez porównania lepiej, mimo że Avensis był z 2015 r., być może to kwestia, że Toyota uparła się na CVT.

Tak jak Koledzy pisali wcześniej, jak silnik nie był zaniedbywany - nie powinno być problemu.

Mimo tego, że miałem obydwa auta zagazowane to osobiście LPG jednak bym nie polecał. Sposób regulacji zaworów powoduje, że w praktyce mało kto to robi, stąd problemy przy większych przebiegach, szczególnie w parze z LPG.

Dlatego osobiście sugerowałbym jednak Diesla.

Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 14-07-2023 o 13:10
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2023, 13:28   #5
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Jak to jest z tym braniem oleju i awaryjnością w 2.0 Duratec?

Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nie polecam - skrzynia "5", przyspieszenie kiepskie, w trasie przy 100-120km/h spory hałas w środku, co ciekawe przy ok. 140 było ciszej, w Galaxy lepiej nie będzie.
Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego osobiście sugerowałbym jednak Diesla.
Zaczyna się. A skoro tak, to jak osobiście sugerowałbym jednak zamiast diesla full electric, np. tramwaj.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.