Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2007, 14:34   #1
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie radio 6000CD Jak dam automatyczne strojenie nie wyszukuje

Wygląda to tak, że jak dam szukanie stacji: Seek to szuka w kółko i sie nigdy nie zatrzyma. W menu jest jakaś opcja SCAN. I jak ją włączę to też szuka w kółko i sie nie zatrzyma. Jak dam automatyczne strojenie (przytrzymujemy przycisk FM/AM) to tak samo: przeleci i nie zatrzyma sie. Nie jest to problem z anteną bo jak ustawię ręcznie częstotliwość to odbiera idealnie - antena jest dobra. Jedyny sposób to ręcznie wszystko ustawić i wklepać w pamięć. Ale czasem przydaje się automat. Jak to zmienić?

__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD

Ostatnio edytowane przez SRS ; 27-02-2024 o 20:41
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2007, 00:29   #2
zch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-07-2007
Skąd: Choszczno
Postów: 203
Domyślnie

Osobiscie mam podobny problem
__________________
-ONWA MK2 GRUBA
-CTE 1700 montaż
www.cb-kultura.pl (przyjmuje zamówienia na naklejki z logo )
zch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2007, 10:23   #3
roima
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 14
Domyślnie

Spróbujcie tak: przyciśnij przycisk TA następnie PTY tak żeby na wyświetlaczu nie było ich widać następnie przytrzymaj dłużej przycisk MENU i znajdź opcję TA ma być nastawiona na TA-DIST tak samo znajdź AF ma być AF-AUTO i jeszcze wyłącz NEWS. Mnie to pomogło a potem możesz po jednej opcji włączać i zobaczysz co Ci bruździ
Powodzenia
roima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2007, 22:04   #4
chriswrocpl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 3
Domyślnie

Wygląda na to, iż problem dotyczy większej ilości odbiorników serii 6000CD. Posiadam dwa podobne o ile nie identyczne urządzenia 6000CD i każde z nich nie potrafi zatrzymać wyszukiwania na pierwszej znalezionej stacji. Prawdę mówić po wciśnięciu przycisku SEEK odbiornik nieustannie przeszukuje całe pasmo i dopóki nie przyciśnie się jakiegoś przycisku proces wyszukiwania trwa w nieskończoność. Żadne ustawienia nie pomagają. Czyżby wadliwe oprogramowanie któregoś z użytych do budowy odbiornika mikrokontrolerów :fcp9

[ Dodano: 2007-10-11, 23:05 ]
Wygląda na to, iż problem dotyczy większej ilości odbiorników serii 6000CD. Posiadam dwa podobne o ile nie identyczne urządzenia 6000CD i każde z nich nie potrafi zatrzymać wyszukiwania na pierwszej znalezionej stacji. Prawdę mówić po wciśnięciu SEEK odbiornik nieustannie przeszukuje całe pasmo - proces wyszukiwania trwa w nieskończoność. Żadne ustawienia nie pomagają. Czyżby wadliwe oprogramowanie któregoś z użytych do budowy odbiornika mikrokontrolerów :fcp9
chriswrocpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 22:41   #5
piterros
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2007
Postów: 10
Domyślnie

U mnie jest to samo ale tylko poza obaszrem miejskim. W mieście jest ok, zatrzymuje się na znalezionej stacji.

BTW: Czy wiecie jaką funkcjonalność oznacza poniższy symbol nad wyświetlaczem w 6000CD?
Z góry dzięki za odpowiedź
piterros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2007, 10:42   #6
Christos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie

Ja w swoim 6000CD mam podobne objawy. Wyszukiwanie automatyczne nic nie daje, trzeba programować częstotliwości ręcznie . Poza tym przypuszczam , że to coś poważniejszego, bo nie wyświetla mi nazw stacji tylko częstotliwość,a stacje uciekają jakieś 100km od miasta- to tak jakby RDS nawalił. Napiszcie czy u Was też nie wyświetla nazw stacji , czy to tylko u mnie . Jak zapytałem fachowca od car audio to powiedział, że to właśnie tuner może być uszkodzony i trzeba wymienić na nowy , z tym, że ponoć nie ma zamiennika i trzeba szukać z innego radia albo wymienić całe radio . Może ktoś wie jak to ewentualnie naprawić , bez konieczności wymiany połowy samochodu.
Christos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 17:44   #7
chriswrocpl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 3
Domyślnie

Zastanawiam się czy za wymienione problemy z radiem nie jest odpowiedzialna uszkodzona antena. W weekend zamierzam podłączyć radio do innej - sprawdzonej anteny i zobaczę co z tego wyniknie. Zauważyłem, iż radio radzi sobie całkiem nieźle z wyszukiwaniem stacji na falach krótkich.
chriswrocpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 08:59   #8
Christos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie

Co do anteny to u mnie chyba nie to, bo jak kupiłem auto to fakt- nie było pręta na dachu i tez myślałem że to jest przyczyną, ale kupiłem antenę, przykręciłem i jest to samo. Zresztą w międzyczasie byłem u fachowca w punkcie car audio i też zdiagnozował na podstawie opisu , że być może padł tuner . Ale "być może" to nie to samo co na pewno . :fcp1
Christos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 16:05   #9
Christos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Re: Problem z radiem 6000CD

ja znalazłem rozwiązanie problemu. Sprzedałem moje radio na allegro jako uszkodzone, i kupiłem używane-sprawne. I jest ono sprawne . Opisywany problem nie występuje. Nie grzebałem nic w instalacji antenowej. Odpiąłem stare, podłączyłem nowe-używane i wszystko jest OK. Tak więc mogę z ręką na sercu stwierdzić, że to wina urządzenia ( tunera) . Ale co mu było tego ja się już nie dowiem. Mogę tylko dodać, że w tym starym miałem dwa wejścia antenowe z tyłu i były podpięte dwie anteny> jedna chyba na UKF, druga na AM, teraz jest jedna , ale wszystko działa . Może te modele z dwoma gniazdami jakieś takie nie teges. Ale to tylko sugestia. Co do kosztów "naprawy" przez Allegro to wyniosło mnie to 80 zł. W car audio proponowano mi ,żebym kupił uszkodzone radio( np. z CD, ale sprawnym tunerem) i mi wymienią tuner. Jak przeliczyłem to wyszłaby skórka za wyprawkę i nie wiadomo jaki byłby efekt. A tak wszystko OK.Pozdrawiam wszystkich
Christos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.