Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2008, 10:53   #11
Pafis72
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Re: Falujące obroty w MK3

Misiu_tg też myślę, że to nie wtryski. Auto po rozgrzaniu pali normalnie, dynamika wciąż taka sama, żadnego kopcenia i spalanie również bez zmian. Tylko te obroty na zimno dziwne.

orsh dzięki za sugestie.

__________________
Pafis72
Pafis72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 13:31   #12
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: Falujące obroty w MK3

Cytat:
Napisał Misiu_tg
Hmmm nie jestem fachowcem ale tak sobie mysle ze nie jest to wtryskiwacz gdyz jezeli bylby uszkodzny to silnik stracil by dynamike zaczoly by palic tylko na 3 cylindry. Nie zgadzam sie tez dlatego bo mialem Vectre DTi 1998 i mialem podobny problem tylko wahania wskaznika byly od okolo 900 do 2500 obr i czesto sie zatrzymywal na 2500 i trzymal. Poczatkowe objawy mialem takie same jak w Mondeo niskie skoki obrotow z czasem wzrosly. okazalo sie ze byl to silniczek krokowy.
( nie chce sie wymadrzac wiem ze mondeo to nie vectra i ze nie jestem mechanikiem). Jezeli ktorys z Panow podjecie do servisu niech da znac co powiedzieli i jaki koszt naprawy naliczyli.

Pozdrawiam i oczekuje na wasze odpowiedzi!! :-)

W TDCI nie ma silniczka krokowego to po 1, po drugie uszkodzenie wtrysku nie powoduje, że silnik pali na 3 gary, ani nie powoduje utraty dynamiki.
Lejący wtrysk to taki wtrysk, który podczas swojego czasu otwarcia podaję większą dawke paliwa niż pozostałe, najbardziej jest to zauwazalne na zimnym silniku, jest głośny, nie równo pracuje (falujace obroty).
Cytat:
Napisał jaco_k

Swoją drogą dziwne jest to że obroty spadają na 750 dopiero jak samochód całkowicie się zatrzyma. Inna sprawa: przy np. 60 km/h wrzucam na luz, jest ok. 1000-1200 obr., dodam gazu /cały czas na luzie/ obroty spadają do 1600-2000 i tak się chwilę utrzymują, później spadają na 1000-1200 a po zatrzymaniu 750. No i co wy na to?
Nic, to raczej logiczne, ze jak jedziesz to sie musisz zatrzymać (czyli wcisnąć hamulec) badź skręcić, a pompa abs i wspomagania czymś muszą być napędzane i właśnie podczas jazdy na luzie obroty są podtrzymywane przez komputer na takim poziomie by te pompy pracowały bez zarzutu.

Cytat:
Napisał orsh
Proponuje sprawdzic przeplywomierz. Wielokrotnie byla o tym mowa. Znajduje sie niedaleko filtra powietrza, ale UWAGA trzeba bardzo ostroznie zeby nie oberwac tych wlokien. Nalezy je przeczyscic benzyna ekstrakcyjna. To jest silnik Common Rail, mocno sterowany komputerem. Jesli moja propozycja nie pomoze, a mysle ze pomoze, popatrzymy dalej co z tym fantem.
pod warunkiem, że ten przepływomież jest, u mnie go brak.

Cytat:
Napisał Christos
Witam. Mam MKIII TDCI 130 KM 2001 i podobny problem. Tylko u mnie to jest tak, że jak zaczynam jazdę na zimno i się toczę z wrzuconym biegiem , to obroty sobie falują tak od 750 do 1200 . Jak wcisnę sprzęgło to przestają falować. Taki myk. Jak silnik sie trochę zagrzeje to wszystko OK. Piszecie że to coś z wtryskami i trzeba je sprawdzić. Na czym to sprawdzenie ma polegać i ile może kosztować. Nie chcę by mnie ktoś naciągnął.
W tym przypadku to raczej stawiałbym na małe doswiadczenie kierowcy, jezeli silnik jest zimny a ty toczysz się na biegu nie wciskając gazu obciążasz go dodatkowo, bo musi napędzać popy alternator itd.. po prostu jest spadek mocy (obrotów) i kompuer stara się je utrzymac na odpowiednim poziomie, stąd to falowanie. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 15:52   #13
Christos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Re: Falujące obroty w MK3

no to z tego co pisze kreeecik , to jestem w punkcie wyjścia . Z tym opisem kreeecika dot. mojego przypadku to nie do końca sie zgodzę. Jak komp chce utrzymywać wyższe obroty, gdy silnik jest jeszcze niedogrzany ( a u mnie tak jest) to powinny one być wyższe ale stabilne . Zresztą taki objaw falowania obrotów jest u mnie od pewnego czasu a jeżdżę w tym samym stylu cały czas i wcześniej tego nie było, więc nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym doświadczeniem. W innych samochodach , którymi jeżdziłem takiego nietypowego falowania nie było . Fakt , to mój pierwszy diesel ,poprzednie były Pb . W sumie nie jest to rzecz, która utrudnia życie , ale dobrze byłoby wiedzieć co to może byc, i przeciwdziałać , a nie leczyć, bo to drugie zawsze droższe :fcp2
Christos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 16:26   #14
jaco_k
ford::average
 
Avatar jaco_k
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: podkarpackie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 101
Domyślnie Re: Falujące obroty w MK3

Czyli z tego co czytam jest wszystko ok. Odpalenie zimnego silnika - obroty wyższe ale bez falowania. Po rozgrzaniu w czasie jazdy na luzie podwyższone jak to opisał kreeecik dla ochrony pompy ABS itp. Po zatrzymaniu - 750. Coś jest nie tak u tych, którym na biegu jałowym falują obroty, tak nie powinno być, chociaż z drugiej strony obserwuję u siebie po odpaleniu silnika zimnego CZASAMI lekkie falowanie ale trwa to góra 5 sekund a najczęściej występuje to podczas ujemnej temperatury.
__________________
Mondeo kombi 2.0 TDCi Ghia
jaco_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 16:45   #15
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: Falujące obroty w MK3

Ja też tak miałem, za pierwszym razem okazało się że świeca nie pali. Potem padły jeszcze 2 i wymieniłem wszystkie. 2 tyg później znów to się pojawiło. Przyczyna była tego taka że nie zrobiłem samoadaptacji po wyczerpaniu się akumulatora. Po zrobieniu samoadaptacji falowanie znikło;-)
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 16:52   #16
Christos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Re: Falujące obroty w MK3

a jak sie diagnozuje , że świeca nie pali. Mi nic nie "mryga", pali na dotyk itp. I jaka kurde samoadaptacja :fcp15 - ładowanie mam też OK i nie ruszałem aku.
Christos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 16:56   #17
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Re: Falujące obroty w MK3

Cytat:
Napisał Christos
I jaka kurde samoadaptacja :fcp15

jest to tkz reset kompa poszukaj na forum reset kompa lub samoadaptacjaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 16:57   #18
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Re: Falujące obroty w MK3

Tu masz linka jak to zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tam jest mały błąd i można go różnie zinterpretować pkt1 odłącz aku na 20 30 min i podłącz zpowrotem i dopiero uruchom silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 18:26   #19
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: Falujące obroty w MK3

ehhh zapomniałem zupełnie, najpierw zróbcie reset, samoadaptacje i obserwujcie. A swieczki to przeważnie objawiają się trudnościami z rozruchem w ujemnych temperaturach, świeczki łatwo sprawdzić omomierzem, gdzieś to było naskkrobane.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2009, 07:02   #20
maciejstepniak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2006
Skąd: wrocław
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: [MK3] TDDCi 130KM Falujące obroty

Proponuję sprawdzić i przeczyścić czujnik położenia pedału sprzęgła. Z tego co pamiętam czerwony. Może się to wydawać głupie ale u mnie pomogło. Ściągamy osłone nad pedałami i na górze pedału jest wstawiony czujnik, aby go wyciągnąć trzeba przekręcić o 90 stopni. Delikatnie rozbieramy drania i czyścimy styki, można też (ja tak zrobiłem) przełożyć je na drugą stronę (są symetryczne) składamy i heja. Nowy ok. 35 PLN
Powodzenia.
maciejstepniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.