Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2016, 22:14   #1
bomek
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-05-2016
Skąd: Ashford
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Dziwne odgłosy przy skręcie (wolna jazda) + szarpanie/stukanie

Witam, od razu informuję że przeszukiwałem forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem:
Przy wolnej jeździe (parkowanie, toczenie się) i mocnym skręcaniu z lewej do prawej na max i odwrotnie słychać stuknięcie. Tak jakby naprężenie metalu. Taki strzał jest tylko czasami. Nie pojawaia się przy przyspieszaniu (to nie przeguby). Występuje tylko przy mocnym skrecaniu w boczne ulice lub parkowaniu. Dodam że czesciej objawy występują jak jest chłodno na dworzu.

Ponadto ostatnio kolejne objawy:

Przy skręcaniu na rondzie poczułem nagle dziwne szarpnięcia kierownicy. Teraz jak skręcam w jakąkolwiek stronę czuję jak kierownica jakby przeskakiwała tak jakby na trybikach. Raz przy skręcie w lewo tak mi zaczęło ją szarpać że słychać było burczący dźwięki i silne wibracje kierownicy.

To jest bardzo podobny dzwiek i objaw jak na tym filmiku. Dodam tylko ze jak juz kolejnego dnia jechalem to bylo to mniej wyczuwalne.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Co ostatnio było naprawiane:
- 2 miesiące temu końcówki drążka z obu stron
- 2 tygodnie temu łożysko w prawym przednim kole + łączniki stabilizatora

Byłem w 3 różnych serwisach na przeglądzie. Dwa serwisy ustawiły moją fiestę na platformę testującą. Nic nie znaleźli. Opinia taka że zawieszenie przeszło test przeglądu technicznego (tutaj tzw. MOT)

Trzeci serwis podniósł samochód do góry. Koleś sprawdzał wszystko z dołu i powiedział że nic niepokojącego nie widzi. Nawet przejechał się i poskręcał i akurat wtedy nic nie stukało.

Bardzo dziwne jest to że po drugim testowaniu na platformie wyjechałem z serwisu wlasnie na to rondo i zaczęlo sie szarpanie kierownicy przy skrecie. To wyglada tak ze jak trzepalo tym samochodem na platformie to wtedy cos sie uszkodziło? Albo sami specjalnie mi cos uszkodzili? NIe wiem nie widzialem co robili bo tam byla poczekalnia.

Co to może być? Pompa wspomagania? Maglownica? Wspomaganie u mnie działa cały czas tak samo i nie osłabia się. Ale pojawiło się te burczenie i mniejsze lub wieksze trzepanie kierownicy przy skręcie.

Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki. To mój 1 samochód własny a tu w UK z tymi mechanikami ciężko mi się dogadać :/

bomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 22:45   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy przy skręcie (wolna jazda) + szarpanie/stukanie

Cytat:
Napisał bomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki.
Adam, nie jestem mechanikiem, ale to wygląda na zużyte łożysko mcphersona.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 23:08   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy przy skręcie (wolna jazda) + szarpanie/stukanie

W poprzedniej wersji fiesty był krzyżak kolumny kierownicy i to on potrafił przy skręcie robić "pod górkę" na kole kierownicy.
Na szybko w google widzę że tutaj też występuje.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 23:35   #4
jarojak
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2003
Postów: 88
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy przy skręcie (wolna jazda) + szarpanie/stukanie

Miałem podobne objawy przy padniętej poduszce górnego mocowania amortyzatora. Wymieniłem pół zawiechy i chciałem regenerować maglownicę, a okazała się to taka pierdoła za kilkadziesiąt złotych. Znalazł mi to diagnosta kumaty na szarpakach. Wymacał że przy szarpaniu porusza się cała kolumna McPhersona. Było to także widoczne od strony komory silnika jak ten wystający bolec lata na boki.
jarojak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2016, 08:56   #5
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy przy skręcie (wolna jazda) + szarpanie/stukanie

też uważam że to łożysko mcphersona, ew. pęknięta sprężyna. Łożysko się zatarło i przy skręcie kolumna się obraca i w pewnym momencie zapieczone łożysko przeskakuje i słychać trzask.
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2016, 19:36   #6
bomek
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-05-2016
Skąd: Ashford
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy przy skręcie (wolna jazda) + szarpanie/stukanie

Jak miło widzieź szybkie odpowiedzi. Wielkie dzięki, teraz mam pewien zarys i w sumie logicznie to jakoś się składa.

Otóż mam krzywą felgę w prawym przednim kole. Kupiłem samochód już z uszkodzonym łożyskiem właśnie w tym kole. Teraz po wymianie łożyska i łączników te trzaski. Wydają się być właśnie z prawej strony. Jeśli felga krzywa to drga i wykańcza łożysko i może nawet całą kolumnę mcpearsona.

Sprężyna na pewno nie jest pęknięta bo 3 serwisy to sprawdzały.

A co z tym drganiem kierownicy i burczeniem co widać na filmiku co zamieścilem link? Powiem tak, już to praktycznie nie występuje. Ale na razie mało jeździłem na mieście. Czuć jeszcze "ząbki" (trybiki) przy skręcaniu. Może po trzepaniu autem tak się coś w kolumnie mcpearsona przestawiło że łożysko jeszcze gorzej się rozleciało i przez to teraz dziwne odczucia przy kręceniu kierownicą?

Teraz mam też prośbę. Mógłby ktoś mi powiedzieć dokładnie jak wygląda i gdzie się znajduje te łożysko/poduszka amortyzatora? Może ktoś ma jakieś zdjęcie czy schematy co bym mógł pokazać anglikom o co dokładnie chodzi?

Jeszcze raz dzięki za zaangażowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bomek ; 06-05-2016 o 19:40
bomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2016, 21:15   #7
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy przy skręcie (wolna jazda) + szarpanie/stukanie

Cytat:
Napisał bomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłby ktoś mi powiedzieć dokładnie jak wygląda i gdzie się znajduje te łożysko/poduszka amortyzatora?
Poduszka i łożysko to osobne elementy. Poduszka zaznaczona czerwona strzałką na rysunku, łożysko zieloną. Poduszka też do sprawdzenia. Przykładowe aukcje, ale nie sugeruj się. Nie wiem czy to oryginały i jaką mają trwałość, tylko poglądowo.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg T010145008 (1).jpg (87.2 KB, 55 wyświetleń)
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 08:51   #8
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy przy skręcie (wolna jazda) + szarpanie/stukanie

jeżeli chodzi o dźwięk z filmiku to obstawiam na brak płynu wspomagania lub już martwą pompę - jeżeli masz wspomaganie hydrauliczne (nie wiem jak jest w elektrycznym)
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fiesta mk6 , kierownica , maglownica , wspomaganie , zawieszenie przód


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.