Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2019, 19:03   #1
Sanchez391
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 01-02-2019
Skąd: Zabrze
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3 Duratec 8V EFI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Pilot działa wewnątrz auta. A na zewnątrz nie chce

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc na początek chciałbym się z Wami wszystkimi przywitać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz do rzeczy, kupiłem w zeszłym tygodniu Forda Ka mojej żonie jako jej pierwszy samochód (jej prawko się robi, więc ja puki co nim jeżdżę).
Wszystko w samochodzie poza spryskiwaczem działa prawidłowo, el szyby, el lusterka, klima, radio z CD aż do dziś działał też pilot do centralnego zamka.
Problem pojawił się nagle, dziś około południa pojechaliśmy z żoną po nową pompkę do spryskiwacza na giełdę. Przy próbie zamknięcia auta z pilota samochód nie reagował. Musiałem zamknąć z kluczyka, centralny zadziałał prawidłowo. Pomyślałem że auto z 2005 więc pewnie bateria wyzionęła ducha.
Po powrocie do domu zobaczyłem że w pilocie siedzi standardowa bateria CR2032 więc podmieniłem bo takich mam kilka na zapas do kilku urządzeń. Po wymianie baterii dalej pilot nie reaguje. Chwilę pokręciłem się wokół auta klikając pilota aż w końcu wsiadłem do środka i zamknąłem drzwi żeby przeparkować auto.
Jeszcze raz wcisnąłem przycisk zamykania siedząc za kierownicą i auto się zamknęło. Pomyślałem że może bateria jest słaba i zasięg spadł do zera. Zmieniłem kolejną i też zadziałała tylko wewnątrz auta ale co ciekawe to działa tylko gdy siedzę na fotelu kierowcy. Bo gdy otworzyłem okno i włożyłem rękę do wozu z pilotem tak żeby znajdował się w takim samym miejscu to nie działa a jak zajmę pozycję za kierownicą to pilot działa prawidłowo(posadziłem żonę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na fotelu a sam użyłem pilota z zewnątrz i działał bez zarzutów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Nie ogarniam tego co może być nie tak. Próbowałem też programowania pilota poprzez przekręcanie 4 razy programowanie się powiodło ale nadal pilot działa tylko jak siedzę w fotelu. Doszedłem do wniosku że gdzieś pod wykładziną znajduje się jakaś wiązka elektryczna centralnego zamka lub wiązka anteny która przerywa gdy wstanę. I tutaj moje pytanie czy któryś z posiadaczy kaczuchy mógłby podpowiedzieć czy w okolicy siedzenia kierowcy biegną jakieś istotne wiązki przewodów związane z pilotem centralnego zamka ??

Bump: Ok chyba za szybko się uruchomiłem. Ale udało mi się dojść do tego co było problemem. Właściwie to żona mnie nakierowała. Posiadam ładowarkę XIAOMI ROIDMI 3S z bluetooth i transmiterem FM. Okazuje się że centralny działał gdy wsiadałem do auta bo transmiter przestawał wyszukiwać mój telefon i się z nim łączył. Gdy wysiadałem rozłączał się transmiter i szukając urządzeń (bluetooth w trybie parowania) powodował problem z centralnym. Głupie ale możliwe że ktoś jeszcze będzie miał taki dziwny problem.

Sanchez391 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2019, 09:20   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Pilot działa wewnątrz auta. A na zewnątrz nie chce

Akumulator jeszcze żyje?
Niskie napięcie w aku to i odbiornik centralnego przycina.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2019, 17:03   #3
Sanchez391
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 01-02-2019
Skąd: Zabrze
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3 Duratec 8V EFI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pilot działa wewnątrz auta. A na zewnątrz nie chce

Akumulator jest sprawny, około 3 letni, po wyjęciu transmitera z zapalniczki wszystko działa prawidłowo.
Sanchez391 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 10:41   #4
Sorenyy
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Krosno
Model: Focus ST
Silnik: 225KM
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Pilot działa wewnątrz auta. A na zewnątrz nie chce

Dobrze, że udało się szybko rozwiązać ten problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorenyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , elektryka , pilot


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.