Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2014, 13:54   #1
luckyluke30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Falowanie /niskie obroty biegu jałowego zimny silnik

Witajcie,

mam pytanie jak w temacie, czasem rano przy zapalaniu (zimny silnik) jak silnik zalapie wskakuje na jakies 600 obr/min zamiast 1000 i chodzi tak jakby mial zgasnąć do tego zerowa reakcja na gaz czyli przy dodaniu gazu jeszcze sie troche przydusi zamiast przyspieszyc. dopiero jak pochodzi tak z 2/3 minuty i po ktoryms nacisnieciu gazu nagle sie wkreca na obroty i jest ok...jesli sie go zgasi w trakcie takiej pracy to pozniej mozna krecic rozrusznikiem i dopiero za 5 razem zalapie, wydaje mi sie ze tak jakby go zalewalo albo EGR? bo kiedys jak go zgasiłem chwile po zapaleniu to przy powtornym zapalaniu tak sie zachowywal..ale to tez nie za kazdym razem tak robi. moze ktoś z was też tak miał? silnik 2.0 benzyna

luckyluke30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 07:58   #2
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: Falowanie /niskie obroty biegu jałowego zimny silnik

Ja też mam takie objawy ale u mnie zdarzają się one po odpaleniu zimnego silnika średnio raz na dwa tygodnie i wtedy też jakby nie było reakcji przy dodawaniu gazu, ale u mnie trwa to ok 10-15 sekund. Też się zastanawiałem co jest tego przyczyną, ponieważ dzieje się to u mnie stosunkowo rzadko to nawet machnąłem ręką na tą dolegliwość. Ciekawe czy to nie jest jakiś problem z silniczkiem krokowym (zawór wolnych obrotów) bo on steruje pracą silnika min. w zakresie wolnych obrotów...
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 23:06   #3
luckyluke30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Falowanie /niskie obroty biegu jałowego zimny silnik

MAXIMUS_00 dzięki bardzo za odpowiedź... a widzisz zapomniałem jeszcze o silniku krokowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. możliwe że coś z nim nie tak..ciekawe czy jakby się podłączyć ELM-em to coś by wyskoczyło..

Bump: MAXIMUS_00 dzięki bardzo za odpowiedź... a widzisz zapomniałem jeszcze o silniku krokowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. możliwe że coś z nim nie tak..ciekawe czy jakby się podłączyć ELM-em to coś by wyskoczyło..
luckyluke30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2018, 21:09   #4
Samwise
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 30-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: Benzyna 2.0 145KM
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Falowanie /niskie obroty biegu jałowego zimny silnik

Cześć
Dziś miałem dokładnie taki sam objaw. Silnik 2.0 benzyna z 2011 r. Niskie obroty po uruchomieniu silnika, brak reakcji na lekkie naciśnięcie gazu. Dopiero mocniejsze naciśnięcie gazu weszło na wyższe (normalne) obroty. Coś się u kogoś wyjaśniło jaka jest przyczyna?
Samwise jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 09:28   #5
kania81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2017
Skąd: Nowy Sącz
Model: s max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Falowanie /niskie obroty biegu jałowego zimny silnik

witam
czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu.
kania81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.