Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2014, 00:48   #1
Kierba
 
Postów: n/a
Question Ford Kuga - sprawdzony w ASO potrzebna pomoc

Cześć !

Zarejestrowałem się na forum ponieważ mój tata chce kupić używanego Forda Kuga z 2010 roku. Kontaktował się ostatnio z pewnym Panem z okolic Łodzi, dogadali się i dzisiaj miałem wycieczkę (ponad 300km w jedną stronę) w celu sprawdzenia samochodu w ASO.

Na miejscu, dowiedziałem się od sprzedającego, że przebieg jest większy od deklarowanego w ogłoszeniu o 10tys. i wynosi 94tys.km, kolejną niespodzianką była informacja że maska była lakierowana o czym nie wspominał w rozmowie tel., mówił tylko o szkodzie parkingowej i wymienianym zderzaku na nowy - wszystko robione w ASO - zapewniał że ma faktury w domu z tych napraw.

Jednak następna niespodzianka nie była już przyjemna, podczas inspekcji okazało się że samochód posiada silnik 2.0 TDCI 100kw (136km) a nie jak zadeklarował w ogłoszeniu i rozmowie tel. 103kw (140km). Ojcu zależało bardzo na tym silniku 140km, bo podobno są lepsze.

Podczas sprawdzania na podnośniku, zauważyłem delikatne ślady korozji (zarówno na ramie, jak i na elementach zawieszenia i wydechu), pytałem o to mechanika, stwierdził że to normalne w tych modelach, ktoś może potwierdzić ? Byłem trochę zdziwiony, nie wyglądało to zbyt dobrze, sam jeżdżę VW Scirocco z 2009 roku i podwozie w moim wygląda przy tym jak nówka.

Na zdjęciach tego nie widać zbyt dobrze:
http://vpx.pl/i/2014/10/29/DSC_0075.jpg
http://vpx.pl/i/2014/10/29/DSC_0079.jpg


Poniżej fotki z inspekcji:
http://vpx.pl/i/2014/10/29/DSC_0081.jpg
http://vpx.pl/i/2014/10/29/DSC_0082.jpg
http://vpx.pl/i/2014/10/29/DSC_0083.jpg
http://vpx.pl/i/2014/10/29/DSC_0084.jpg


Możecie mi powiedzieć czy jest jakaś zdecydowana różnica w jednostkach 2.0 TDCI 100kw i 103kw ?


Ostatnio edytowane przez Kierba ; 29-10-2014 o 00:55
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2014, 14:29   #2
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Kuga - sprawdzony w ASO potrzebna pomoc

Cytat:
Napisał Kierba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jcu zależało bardzo na tym silniku 140km, bo podobno są lepsze.
to jest ten sam silnik
Cytat:
Napisał Kierba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapewniał że ma faktury w domu z tych napraw
to trzeba je obejrzeć ...
Cytat:
Napisał Kierba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stwierdził że to normalne w tych modelach,
nie tylko w tych
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2014, 16:52   #3
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Ford Kuga - sprawdzony w ASO potrzebna pomoc

Zapewne chodziło o to ogłoszenie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Chciałbym mieć takie rozterki przy zakupie auta , typu że jest rdza na wydechu. Ale tę maske i zderzak to do weryfikacji, szkoda parkingowa i zderzak do wymiany maksa lakierowana to musiał być rowerzysta, albo coś mocniej. Poproś o opis naprawy.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2014, 17:32   #4
Kierba
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Kuga - sprawdzony w ASO potrzebna pomoc

Tak jak pisałem nie był to żaden kłopot że maska była lakierowana bo było to dobrze zrobione, o zderzaku wspominał więc wiedziałem. To jest nic strasznego, co do korozji podwozia to tak jak pisałem, - u mnie w VW dla porównania jak nówka,- ja nigdy forda nie kupowałem, nie miałem i trochę mnie zdziwił poziom korozji w 4 letnim samochodzie ot co.

Problem tylko w tym że sprzedający jest nierzetelny i wprowadził Nas w błąd, w ogłoszeniu pisze o silniku 140km a w dowodzie okazuje się że jest to jednostka starszej generacji z tego co widzę to nawet tego nie zmienił. Ojciec rozmawiając z Nim przez telefon pytał się czy wszystko jest zgodne z tym co zamieścił w ogłoszeniu, powiedział że tak. Wycieczka kosztowała mnie 900zł ;/

Co do silników znalazłem coś takiego - http://fordclub.kei.pl/vbulletin2/sh...d.php?t=206431
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2014, 17:36   #5
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Ford Kuga - sprawdzony w ASO potrzebna pomoc

900 zł ponad 600 km ?? o kurcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. troszke dużo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 29-10-2014 o 17:39
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2014, 18:08   #6
marecki.marekk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Ford Kuga - sprawdzony w ASO potrzebna pomoc

Cytat:
Napisał Kierba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisałem nie był to żaden kłopot że maska była lakierowana bo było to dobrze zrobione, o zderzaku wspominał więc wiedziałem. To jest nic strasznego, co do korozji podwozia to tak jak pisałem, - u mnie w VW dla porównania jak nówka,- ja nigdy forda nie kupowałem, nie miałem i trochę mnie zdziwił poziom korozji w 4 letnim samochodzie ot co.

Problem tylko w tym że sprzedający jest nierzetelny i wprowadził Nas w błąd, w ogłoszeniu pisze o silniku 140km a w dowodzie okazuje się że jest to jednostka starszej generacji z tego co widzę to nawet tego nie zmienił. Ojciec rozmawiając z Nim przez telefon pytał się czy wszystko jest zgodne z tym co zamieścił w ogłoszeniu, powiedział że tak. Wycieczka kosztowała mnie 900zł ;/

Co do silników znalazłem coś takiego - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No niestety... po prostu właściciel Kugi nie przywiązuje większego uwagi czy auto ma 136KM czy 140KM... tacy ludzie po prostu są. Dla mnie masz lekcję na przyszłość aby wyciągnąć VIN i w ETIS sprawdzić jaki dokładnie silnik tam siedzi..
marecki.marekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2014, 16:04   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Ford Kuga - sprawdzony w ASO potrzebna pomoc

A ja bym nie chciał trafić na tak "wnikliwego klyenta" .... współczuje ale sprzedającemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2014, 17:42   #8
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Ford Kuga - sprawdzony w ASO potrzebna pomoc

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
900 zł ponad 600 km ?? o kurcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. troszke dużo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 - wszystko zależy czym jedziesz, jak jedziesz co zjesz i na co cie stać, jak bym miał możliwość wydawania 900zł na 600km to nie szukał bym używanego auta. Ale fakt współczuje sprzedającemu co teraz musi przyjmować na klate w duchu i telepati od oglądających...
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2014, 18:19   #9
Kierba
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Kuga - sprawdzony w ASO potrzebna pomoc

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
900 zł ponad 600 km ?? o kurcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. troszke dużo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
400zł sprawdzenie w ASO + 400zł przejazd (benzyna + autostrada) a jeżdżę Scirocco 2.0 TSI więc sobie trochę pije.

Cytat:
Napisał marecki.marekk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No niestety... po prostu właściciel Kugi nie przywiązuje większego uwagi czy auto ma 136KM czy 140KM... tacy ludzie po prostu są. Dla mnie masz lekcję na przyszłość aby wyciągnąć VIN i w ETIS sprawdzić jaki dokładnie silnik tam siedzi..
ŚWIĘTE SŁOWA !

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja bym nie chciał trafić na tak "wnikliwego klyenta" .... współczuje ale sprzedającemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym nie chciał trafić na kogoś takiego jak ty, bo pachnie mi oszustem. Może dla Ciebie nie jest to różnica co pisze się w ogłoszeniu i jaki jest stan faktyczny. Dla mnie różnica jest kolosalna bo jednostka 136HP różni się zdecydowanie od 140HP - między innymi ceną !

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 - wszystko zależy czym jedziesz, jak jedziesz co zjesz i na co cie stać, jak bym miał możliwość wydawania 900zł na 600km to nie szukał bym używanego auta. Ale fakt współczuje sprzedającemu co teraz musi przyjmować na klate w duchu i telepati od oglądających...
Faktycznie, lepiej pojechać i zapytać się czy sprzedający sprzedaje na słowo harcerza. Potem ładnie zapłacić, ucałować w rączkę i nakleić sobie na czole napis frajer.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2014, 19:12   #10
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Ford Kuga - sprawdzony w ASO potrzebna pomoc

Cytat:
Napisał Kierba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie, lepiej pojechać i zapytać się czy sprzedający sprzedaje na słowo harcerza. Potem ładnie zapłacić, ucałować w rączkę i nakleić sobie na czole napis frajer.
Pojezdzisz jeszcze troche i zobaczysz jakie inne to trupy a nie auta
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kuga


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.