Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2014, 21:29   #11
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

No to coś sensownego się dowiedzieliśmyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie dostałem wyjęty tłoczek z pompy i jest poobcierany także ma uszkodzenie mechaniczne (praktycznie tak jak tutaj: http://auto-krak.pl/wp-content/uploa...dawki-vp44.jpg ) . Sterownik też dostałem i z tego wychodzi, że jest sprawny ale może i lepiej, że włożyli nowy tylko wiadomo, że to nie tania część. Na kartoniku od tłoczka jest cena coś koło 380zł (kartonik oryginał bosch). Jak ktoś chce to mogę opchnąć sterownik razem z tymi podzespołami podłączonymi z nim. Pozdrawiam

__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.

Ostatnio edytowane przez matrog19 ; 05-01-2014 o 21:33
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 17:58   #12
Reptajl
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Sandomierz
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Szukam odpowiedniego tranzystora do sterownika PSG5. Ford Mondeo 2.0TDDI 2001r. Błędy to P1664 P1564.
Znalazłem coś takiego TRANZYSTOR IRLR3705Z DO STEROWNIKA POMPY VP44
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Od podanej w tym temacie różni się rodzajem obudowy (ta jest TO-252AA a w temacie DPACK) i końcówką w symbolu tranzystora (na aukcji IRLR3705Z a w temacie IRLR3705ZPBF).
Musi to być rezystor: polaryzacja - unipolarny, rodzaj tranzystora - HEXFET, typ tranzystora N-MOSFET?
w aukcji jest typ polaryzacji: n-ch - FET z kanałem typu n, to jest to samo co N-MOSFET?
Jeśli nie ma większej różnicy przy tych tranzystorach to kupie ten IRLR3705Z. I ostatnie pytanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy każdym tranzystorze mam wlutowywać nóżki po przekątnej jak w filmiku?

Czy do wklejenia tranzystora nada się klej termoprzewodzący AG Termoglue?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam nadzieję, że nie namotałem za bardzoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Reptajl ; 28-01-2015 o 18:13
Reptajl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 19:20   #13
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

A jesteś pewien że to tranzystor? U mnie takie same błędy były do wymiany był tłoczek a tranzystor był git i pompa żyje już 8 tyś km.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 21:51   #14
Reptajl
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Sandomierz
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Hmm... pewności jeszcze nie mamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jutro rozkręcę kolektor ssący i dostane się do sterownika. Jak dobrze pamiętam żeby go sprawdzić potrzeba się podpiąć na przykład żarówką 12V 55W pod jeden z 2 kabelków na górze co są od tego zaworu a minus pod akumulator. Po kręceniu rozrusznikiem powinna migać żarówka. Jak nie miga to uwalony tranzystor.
Jak będę miał już dobry dostęp do pompy to wykręcę ten zawór i jakby miał rysy to zrobię mu delikatną polerkę, ponoć taki zabieg pomaga.
(jeśli coś poknociłem to proszę o poprawkę, sporo tematów czytałem na ten temat i w tym gąszczu nie mogę znaleźć krok po kroku jak się to sprawdzało)
Reptajl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 21:57   #15
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Cytat:
Napisał Reptajl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Po kręceniu rozrusznikiem powinna migać żarówka. Jak nie miga to uwalony tranzystor....
Albo zwara na przewodach które idą do tego zaworu niżej. Ja miałem te dwa przewody bez izolacji... po prostu rozpadła się ze starości.

Bump:
Cytat:
Napisał Reptajl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będę miał już dobry dostęp do pompy to wykręcę ten zawór i jakby miał rysy to zrobię mu delikatną polerkę, ponoć taki zabieg pomaga....
Mówisz o tłoczku regulacji kata wtrysku? Jeśli tak to bez demontażu pompy go nie wyciągniesz. A tu już jest trochu zabawy....
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą

Ostatnio edytowane przez Dombek ; 28-01-2015 o 22:07
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 17:27   #16
Reptajl
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Sandomierz
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Hej.
Trochę dziś pogrzebałem.
Pierwsze spostrzeżenie: po odkręceniu kolektora ssącego jest całkiem dobry dostęp do pompy wtryskowej, tak że jak ktoś zaczyna grzebać to bez tego się nie obejdzie, prosta sprawa, pare śrubek, wąż i schodzi elegancko całość.
Sprawdziłem te dwa przewody które są na górze i idą do tego "zaworu regulacji dawki"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Metoda tak jak pisałem wcześniej. Żarówka i kabel, igłą przebiłem kabelek przy pompie i plus do niej od żarówki i minus do akumulatora. Efekt - żarówka świeci przy przekręceniu stacyjki. Z drugim kabelkiem na górze zrobiłem analogicznie i też żarówka świeci po przekręceniu stacyjki.
Wychodzi na to, że tranzystor jest dobry?...
Oczywiście jeśli w dobre kable się wpiłem - te co idą do "zaworu regulacji dawki (jak na zdjęciu) co jest w środku rurek wysokiego ciśnienia?
Jutro może uda mi się sprawdzić te kable co wychodzą do tego dolnego zaworu "zawór początku tłoczenia" bo odniosłem wrażenie, tak jakby były przycięte w obudowie dekla pompy po prawej stronie albo tam wchodziły (na zewnątrz mogłem odgiąć tylko z 6 cm od góry tego przewodu), noc mnie już zastała i trudno określić.
Ten kabel ma iść na zewnątrz aż do samego dołu i wchodzić dopiero przy zaworze?

Może być taki przypadek, że z filtra wychodzi za mało paliwa i pompa wtryskowa się zapowietrzyła albo nie osiągnęła zadanego ciśnienia i wywaliła te dwa błędy P1664, P1564 które nie dają się skasować bo ciągle jest za mała dawka. Za filtrem sprawdzałem i paliwo leciało, ale może nie taka ilość... Czy może pisze głupoty?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Dombek za podpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reptajl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 21:16   #17
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Sory za wprowadzanie w błąd ja miałem takie błędy P1564- żąda zredukowania dawki paliwa
P0149- zgłasza błąd czasu (kąta wyprzedzenia ) podawania dawki paliwa + Jeżeli obecny jest DTC P1564 a silnik stuka wymień zawór elektromagnetyczny regulacji kąta wtrysku.

Bump:
Cytat:
Napisał Reptajl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jutro może uda mi się sprawdzić te kable co wychodzą do tego dolnego zaworu "zawór początku tłoczenia" bo odniosłem wrażenie, tak jakby były przycięte w obudowie dekla pompy po prawej stronie albo tam wchodziły
Ten kabel ma iść na zewnątrz aż do samego dołu i wchodzić dopiero przy zaworze?....
Ja właśnie miałem w dodatku te przewody sparciałe tak że w niektórych miejscach nie było izolacji, tego nie widać bo te przewody idą jeszcze w takiej koszulce i one są tak poprowadzone oryginalnie, dodatkowo powinny iść pod dwoma śrubami mocujacymi sekcje i dociśnięte blaszką. Sprawdź je czy nie ma tam zwarcia.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą

Ostatnio edytowane przez Dombek ; 29-01-2015 o 21:27
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2015, 20:42   #18
Reptajl
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Sandomierz
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

Sprostowuje mój poprzedni post - sprawdzenie sterownika pompy vp44. Żarówkę trzeba podpiąć do kabelka na górze jednego z dwóch co idą do zaworu regulacji dawki i do plusa przy akumulatorze. Jak sterownik jest dobry to podczas kręcenia rozrusznikiem żarówka powinna zacząć migać. U mnie miga i wychodzi, że tranzystor jest dobry. Słychać nawet bzyczenie przy zaworze, więc nie powinien być przycięty.
Link do youtuba jak sprawdzić sterownik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co mogło paść jak występują te błędy P1664, P1564 a sygnał ze sterownika na zawór regulacji dawki jest ok? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Reptajl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 21:13   #19
LudekRadek
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Legionowo
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 138
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy chodzi o ten właśnie tłoczek?

Ostatnio edytowane przez LudekRadek ; 02-02-2015 o 21:23
LudekRadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 18:07   #20
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa, naprawa.

To się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.