Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2017, 22:38   #1
plum99
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-04-2011
Model: Focus III kombi, Fusion
Silnik: 1.5 EB, 1.4
Rocznik: 2016, 2003
Postów: 27
Domyślnie Kapie olej - co sprawdzić ?

Mój Fusion (rocznik 2003) ostatnio więcej stoi w garażu niż jeździ i ostatnio zauważyłem 4 krople po oleju pod silnikiem w promieniu ok. 45 cm. Miska olejowa dość znacznie "upocona". Czy to problem z uszczelką miski olejowej czy może coś jeszcze innego sprawdzić ? 4 krople to może nie dużo, ale do tej pory nic takiego nie zauważyłem. Fusion ostatnio jakieś 5 tygodni stał bez ruchu i nie był jeżdżony.

plum99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2017, 11:44   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Kapie olej - co sprawdzić ?

Jak masz miskę zapoconą to od niej zacznij. Raczej będzie ciężko żeby ktoś Ci wywróżył skąd cieknie poprzez forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2017, 11:52   #3
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Kapie olej - co sprawdzić ?

Najlepszym rozwiązanie jest dokładne zlokalizowanie tego wycieku, czyli trzeba by to umyć pojeździć i oglądnąć gdzie jest mokry. Może jakiś kanał, albo podnośnik coś ułatwi ci zobaczenie gdzie jest przeciek, bo tak na prawdę to mogło być już chwilę mokre, ale jak auto jeździło to nie było tego widać, a teraz jak postało to ściekło koło "chałupy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 19:09   #4
chatynka
ford::beginner
 
Avatar chatynka
 
Zarejestrowany: 04-10-2016
Model: fuzyja
Silnik: ok
Rocznik: old
Postów: 27
Domyślnie Odp: Kapie olej - co sprawdzić ?

Podłóż pod silnik karton na noc czy ile trzeba nocy i będziesz wiedział o kapaniu oleju wszystko. Dobrze wcześnie przetrzeć szmatochą zwilżoną benzyną ekstrakcyjną spód napędu i skrzyni.
Na forum nikt nie jest w stanie pomóc.
Pamiętaj jednak by podać ciąg dalszy Twojego kłopotu, bo być może ułatwi, to życie innym.))
Wszak po to jest FORUM!))
chatynka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 16:01   #5
MarK_1989PL
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kapie olej - co sprawdzić ?

Cześć,

Mam podobny problem, tzn. cuś mi się wydawało, że ostatnio zdecydowanie za często muszę dolewać oleju. Zajrzałem od przodu pod zderzak, a tam taki widok:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Fizycznie żadnej plamy oleju pod samochodem nie ma, ale to wygląda aż na dwa miejsca? Czy ja źle patrzę w ogóle?

Podepnę od razu inny problem bo od 3 dni mi nie pali od pierwszego razu, tzn. rozrusznik kręci, ale pali dopiero za 2-3 razem, jakby nie miał paliwa. Dziś spróbowałem 2-3 razy przekręcić stacyjkę na II pozycję i potrzymać, po czym odpaliłem z lekko dociśniętym gazem i poszło za pierwszym razem. Tam jest jakiś zaworek zwrotny, czy tylko to co w pompie? Wydaje mi się, że jakby to sama pompa padała to i podczas jazdy by było słabiej, a tu tylko przy odpalaniu. Bawił się ktoś z takimi objawami?

Pozdrawiam
MarK_1989PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 20:15   #6
reptun
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Fussion
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kapie olej - co sprawdzić ?

Kapanie oleju:
nie ma innej rady - wytrzeć i patrzeć skąd wyciek się zaczyna,

Zobacz jakiego typu to olej? bo może to olej silnikowy (czarny jak trochę nie zmieniany) a może z jakiegoś uszczelnienia półośki to będzie inny w kolorze... (porównaj kolor z tym co na bagnecie będzie), a może to tylko płyn chłodniczy po brudnym silniku pociekł... niestety trzeba szukać.

Co do odpalania auta: to bym sprawdził przewody paliwowe - miałem ten problem w Dieslu 1.4 z 2009 roku auto - po 5 latach przetarł się plastikowy przewód paliwowy koło filtra ropy. Nie fortunnie tak poprowwadzone są przewody że mogą się ocierać o blok silnika i się po jakimś czasie jeden z nich najbliższy przeciera - obaj - auto ma problemy z odpalaniem, a jak się mocniej przetrze to już nie odpalał - trzeba bylo ręcznie dopompowywać pompką.
Problem usunąłem poxyliną i taśmą lepiącą na bawełnie - dość skutecznie (już 2 lata jeździ bez problemów) a wyciek był już sporawy - widać było na przewodzie wytarcie spore ze szczeliną do środka przewodu.
reptun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 11:04   #7
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Kapie olej - co sprawdzić ?

Cytat:
Napisał MarK_1989PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Mam podobny problem, tzn. cuś mi się wydawało, że ostatnio zdecydowanie za często muszę dolewać oleju. Zajrzałem od przodu pod zderzak, a tam taki widok:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz to samo, co ja, ale już w wersji hardcor, bo u mnie się lekko poci. Cieknie uszczelnienie miski olejowej. Ostatnio sie nawet na forum pytałem oto.
Tam nie ma żadnej uszczelki, jest uszczelnienie silikonowe. Naprawa jest dosyć prosta. Spuścić olej, odkręcić miskę, wyczyścić całość, dać nową masę silikonową, skręcić, zalać olejem.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 00:07   #8
plum99
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-04-2011
Model: Focus III kombi, Fusion
Silnik: 1.5 EB, 1.4
Rocznik: 2016, 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: Kapie olej - co sprawdzić ?

Cytat:
Napisał chatynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłóż pod silnik karton na noc czy ile trzeba nocy i będziesz wiedział o kapaniu oleju wszystko. Dobrze wcześnie przetrzeć szmatochą zwilżoną benzyną ekstrakcyjną spód napędu i skrzyni.
Na forum nikt nie jest w stanie pomóc.
Pamiętaj jednak by podać ciąg dalszy Twojego kłopotu, bo być może ułatwi, to życie innym.))
Wszak po to jest FORUM!))
Trochę czasu minęło, ale kapanie jakby ustało, aczkolwiek mój Fusion zaczął troche jeździć i nic pod silnikiem nie widziałem. Więc uznałem, że przez to że dlugo stał coś tam skapnęło i tyle. Oleju w każdym razie nie ubywało.

Ale ostatnio zapaliła się kontrolka silnika, silnik zaczął jakoś tak jakby "dygotać", więc do mechanika i diagnoza - > cewka zapłonowa do wymiany.
A przy okazji okazało się że uszczelka pod pokrywą cylindrów była w fatalnym stanie i stamtąd miałem lekkie wycieki, które zapewne objawiały się tym, że pod silnikiem coś tam mi kapnęło, zwłaszcza wtedy jak samochóf dość długo sobie stał w garażu.
plum99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 15:35   #9
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Kapie olej - co sprawdzić ?

Cytat:
Napisał MarK_1989PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podepnę od razu inny problem bo od 3 dni mi nie pali od pierwszego razu, tzn. rozrusznik kręci, ale pali dopiero za 2-3 razem, jakby nie miał paliwa. Dziś spróbowałem 2-3 razy przekręcić stacyjkę na II pozycję i potrzymać, po czym odpaliłem z lekko dociśniętym gazem i poszło za pierwszym razem. Tam jest jakiś zaworek zwrotny, czy tylko to co w pompie? Wydaje mi się, że jakby to sama pompa padała to i podczas jazdy by było słabiej, a tu tylko przy odpalaniu. Bawił się ktoś z takimi objawami?

Pozdrawiam
Najpierw wymień filtr paliwa.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.