Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2020, 20:26   #21
mik99
ford::advanced
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: 26-10-2014
Model: Focus MKII
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 252
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła

Cytat:
Napisał Tomi1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaka skrzynia? PowerShit? Sprawdź poziom oleju albo jedź na diagnostykę skrzyni.
Zwykły kinetyk. Olej wymieniany jakieś 5 tys km temu.

__________________
IkoBiust 2.0 240ps TuxedoBlack, Dynamic Led, St Line grill, 19 inch black wheels Sync2 3.10 PL+Ford F6 EU/PL. +IkoBiust 2.0 240 White Platinum Metallic Tri-coat
mik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2020, 20:52   #22
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła

Hmm. Mi buczy po lekkim rozgrzaniu ( 2 - 4km) i też buczy od prawej strony.
Łożysko koła wymienione a podpora półosi dwukrotnie sprawdzana i dlatego ja u siebie stawiam na PS.
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 20:05   #23
mik99
ford::advanced
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: 26-10-2014
Model: Focus MKII
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 252
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła

Mam cały czas właśnie nadzieje ze to nie skrzynia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
__________________
IkoBiust 2.0 240ps TuxedoBlack, Dynamic Led, St Line grill, 19 inch black wheels Sync2 3.10 PL+Ford F6 EU/PL. +IkoBiust 2.0 240 White Platinum Metallic Tri-coat
mik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 20:20   #24
FUSION 2014
ford::average
 
Avatar FUSION 2014
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 22-10-2016
Skąd: LB/WLS
Model: Fusion SE
Silnik: 1.5 ecoboost 130KW
Rocznik: 2014
Postów: 127
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła

Cytat:
Napisał mik99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy u Ciebie jest podobny dźwięk.
Udało mi się wysłuchać i mogę powiedzieć że u mnie jest podobny dźwięk tylko mniej basowy. Może to kwestia nagrania i odsłuchu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
FUSION 2014 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 19:53   #25
Marcofusion
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-12-2019
Skąd: RADOM
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła

No niestety ja rowniez zauwazylem u siebie w Fusionie ten niepokojacy dzwiek
tak miedzy 80 a 120 km/h.
Niestety nie mam pojecia co to jest ale auto wczesniej bylo u mechanika ktory sprawdzal uklad klimatyzacji i napewno odlaczal przewod od kompresora klimy od czujnika cisnienia.
Odczepiony mam tez lewy plug od zdezaka (za wysoki kraweznik).
Myslalem ze to opony (FULDA Ecocontrol) ale widze ze niekoniecznie.
Ponadto mialem nie wywazone kola i zanim to zrobilem zawieszenie zaczelo glosniej pracowac na drobnych nierownosciach.
Marcofusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 21:27   #26
mik99
ford::advanced
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: 26-10-2014
Model: Focus MKII
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 252
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła

Jesteś w stanie stwierdzić przed wykonaniem której czynności nie było tego dźwięku? Nie wiem już sam. Może napisze do supportu Forda w USA i coś podpowiedzą bo mi już zaczyna brakować sil a dzwiek ten skutecznie zabija przyjemność z jazdy.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
__________________
IkoBiust 2.0 240ps TuxedoBlack, Dynamic Led, St Line grill, 19 inch black wheels Sync2 3.10 PL+Ford F6 EU/PL. +IkoBiust 2.0 240 White Platinum Metallic Tri-coat
mik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 14:02   #27
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła

Mialem podobny przypadek u SIebie, wymienilem oba lozyska z przodu oraz lozysko podpory polosi i bez efektu.
Pojechalem do magikow od skrzyni biegow, wrzucili auto na podnosnik, odpalili wrzucili bieg i padla diagnoza ze jakies lozysko w skrzyni .
Rozebrali skrzynie powymieniali jakies lozyska i CiszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszt ponad tysiak:/

Dodam ze buczenie najbardziej bylo slychac od 3 biegu w zwyz i raczej w momencie jak przyspieszalem.
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 15:10   #28
mik99
ford::advanced
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: 26-10-2014
Model: Focus MKII
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 252
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła

Cytat:
Napisał Dizelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mialem podobny przypadek u SIebie, wymienilem oba lozyska z przodu oraz lozysko podpory polosi i bez efektu.
Pojechalem do magikow od skrzyni biegow, wrzucili auto na podnosnik, odpalili wrzucili bieg i padla diagnoza ze jakies lozysko w skrzyni .
Rozebrali skrzynie powymieniali jakies lozyska i CiszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszt ponad tysiak:/

Dodam ze buczenie najbardziej bylo slychac od 3 biegu w zwyz i raczej w momencie jak przyspieszalem.
U mnie jest to w sumie jednostajne w określonym przedziale prędkości. Dziwne jest to ze podczas gwałtownych skrętów w prawo wszystko cichnie. Jak widać po waszych wypowiedziach założyć można ze jednak wiele aut ten problem dotykaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zapewne i u mnie skończy się na naprawie skrzyni. Czy czułeś jakąś różnice w pracy skrzyni po wymianie łożyska?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
__________________
IkoBiust 2.0 240ps TuxedoBlack, Dynamic Led, St Line grill, 19 inch black wheels Sync2 3.10 PL+Ford F6 EU/PL. +IkoBiust 2.0 240 White Platinum Metallic Tri-coat
mik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 17:43   #29
Marcofusion
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-12-2019
Skąd: RADOM
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła

Cytat:
Napisał mik99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś w stanie stwierdzić przed wykonaniem której czynności nie było tego dźwięku?
No niestety nie ale podejzewam ze to przez niewywazeniena czas opon .

Postaram sie zalozyc brakujacy plug pod zderzakiem i zobacze czy jest roznica.

A ciekawe jakby pojechac tak na roznych biegach z v powyzej 80 km/h.
Marcofusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 07:44   #30
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła

Cytat:
Napisał mik99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest to w sumie jednostajne w określonym przedziale prędkości. Dziwne jest to ze podczas gwałtownych skrętów w prawo wszystko cichnie. Jak widać po waszych wypowiedziach założyć można ze jednak wiele aut ten problem dotykaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zapewne i u mnie skończy się na naprawie skrzyni. Czy czułeś jakąś różnice w pracy skrzyni po wymianie łożyska?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Roznicy pracy skrzyni raczej nie odczuwam zadnej.


W momencie jak slyszysz te buczenie to po odjeciu gazu jest to samo?
Albo jak wrzucisz na luz to tez jest takie samo buczenie?
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.