Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2012, 16:39   #1
Gumis1610
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford Mondeo ST220 2.5 lub 3.0

Witam

Stoję przed zakupem Forda Mondeo MK3 z silnikiem 2.5 lub 3.0 ST 220. Pytam was moi forumowicze:

1. Jakie macie doświadczenia z tym samochodem ?
2. Jak spalanie?
3. Jak kreuje się jego eksploatacja?
4. Ile mniej więcej kosztują do niego części i jak często trzeba je wymieniać (klocki amortyzatory etc.)
5. Czy jest coś co często się w nim psuje i coś na co warto zwrócić uwagę?
6. Silnik 2.5 czy 3.0 ? W spalaniu chyba nie ma większych różnic.
7. Ostatecznie czy ten samochód jest dobrym wyborem, czy możecie polecić coś lepszego w tej kategorii cenowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój faworyt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.:
http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-...C22104077.html

Jeśli ktoś byłby uprzejmy i odpowiedział na moje pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodatkowo jakby ktoś dodał parę słów o tym egzemplarzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Kamil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 07:33   #2
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Odp: Ford Mondeo ST220 2.5 lub 3.0

Cytat:
Napisał Gumis1610 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Stoję przed zakupem Forda Mondeo MK3 z silnikiem 2.5 lub 3.0 ST 220. Pytam was moi forumowicze:

1. Jakie macie doświadczenia z tym samochodem ?
2. Jak spalanie?
3. Jak kreuje się jego eksploatacja?
4. Ile mniej więcej kosztują do niego części i jak często trzeba je wymieniać (klocki amortyzatory etc.)
5. Czy jest coś co często się w nim psuje i coś na co warto zwrócić uwagę?
6. Silnik 2.5 czy 3.0 ? W spalaniu chyba nie ma większych różnic.
7. Ostatecznie czy ten samochód jest dobrym wyborem, czy możecie polecić coś lepszego w tej kategorii cenowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.Jak z każdym innym samochodem
2 Miasto od 13 l w górę.Trasa od 8 w górę
3.Koszt ,paliwa ubezpieczenia i ewentualnych napraw
4.Co ile wymieniasz to nie ma reguły.Amortyzatory około 400 zł sztuka.W kombi tył nivo czyli okolice 1000 zł za sztukę .Klocki ceny są różne.
5. Przypadłość to krokowiec.A ogólnie jak trafisz dobry to bezproblemowo.Jak lipa to skarbonka
6.Miałem ST 200 czyli 2.5 i spalanie było niższe o jakiś litr ,ale ST 2000 jest lżejszy
7.Ja mam i sobie chwalę.Ale to kwestia gustu i trzeba samemu wiedzieć co się chce
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 07:51   #3
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Ford Mondeo ST220 2.5 lub 3.0

Na większość twoich pytań znajdziesz odpowiedzi tutaj poszperaj. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95

Ja się mogę wypowiedzieć, co do silnika, że to moim zdaniem jeden z najlepszych silników, jakie Ford zrobił. Z doświadczenia wiem, że jak się dba to nie sprawia przykrości w użytkowani i to nie tylko, że taki (ten 2,5) mam w jednym ze swoich aut.
Spalanie to już troszkę loteria, jak kto jeździ, bo te silniki potrafią po mieście połknąć, ok 11 przy baaaardzo spokojnej jeździe, ale tez przy ostrym śmiganiu i pod 20 podejść ze spokojem.
Szczerze jazda autem z takim silniczkiem to czysta poezja i przyjemność. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 14:45   #4
Gumis1610
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo ST220 2.5 lub 3.0

Jeśli mielibyście wybrać 2.0 lub 2.5 st200 lub 3.0 st220 ? Na co padłby wybór ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 22:15   #5
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Ford Mondeo ST220 2.5 lub 3.0

Co by nie wybrać to 2,5 lub 3,0 bo to V6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.