Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2024, 15:49   #11
kynek_it
ford::beginner
 
Avatar kynek_it
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: ROVIGO
Model: Kuga
Silnik: 2,5 FHEV STLINE
Rocznik: 2023
Postów: 40
Domyślnie Odp: Dziwnie działająca kierownica. Przeskoki

Nic takiego nie odczuwam. Jedyne co to wydaje mi się, że od momentu pojawienia się tego przeskakiwania, jak by ciężej kierownica pracowała.

Inviato dal mio moto g52 utilizzando Tapatalk

kynek_it jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2024, 08:25   #12
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 475
Domyślnie Odp: Dziwnie działająca kierownica. Przeskoki

Też mam ten problem ze "skręcaniem" podczas jazdy na wprost. Mam dodatkowo również problem przy parkowaniu, że kręcę kierownicą do końca, ruszam a i tak jeszcze zaraz kierownica się dokręca o kilka dodatkowych stopni. Na przeglądzie oczywiście o tym wspominałem i o zgrozo "ten typ tak ma"
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2024, 09:03   #13
kynek_it
ford::beginner
 
Avatar kynek_it
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: ROVIGO
Model: Kuga
Silnik: 2,5 FHEV STLINE
Rocznik: 2023
Postów: 40
Domyślnie Odp: Dziwnie działająca kierownica. Przeskoki

Ten typ tak nie ma. Co do parkowania że kierownicą jeszcze się przekręca to też tak mam.

Inviato dal mio moto g52 utilizzando Tapatalk
kynek_it jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2024, 11:37   #14
idfei
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2013
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwnie działająca kierownica. Przeskoki

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy kolega ma podczas skrętu, zwłaszcza w lewo dodatkowe odgłosy jakby z uszkodzonego przegubu ?
Ha! A ja myślałem że jestem jedyny z tym problemem. U mnie wymienili nawet przekładnię kierowniczą + końcówkę drążka i póki co nie pomogło. W tym albo przyszłym tyg mam oddać samochód na dalszą diagnostykę i szukanie problemu. Dodam że u mnie występują oba problemy - przeskakiwanie kierownicy oraz odgłosy jakby uszkodzonego przegubu "chrobotanie". Również będę wdzięczny jak ktoś*coś*podpowie.
idfei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2024, 13:49   #15
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Dziwnie działająca kierownica. Przeskoki

Mam wrażenie że wspomniane dzwięki głównie słyszę tylko przy skręcie w lewo i w początkowej fazie eksploatacji. Czekam aż bedą wyraźniejsze, bo na ten moment nic nie zdiagnozują, sam nie wiem skąd, bo nie zawsze dźwięk jest dostrzegalny
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2024, 15:56   #16
idfei
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2013
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwnie działająca kierownica. Przeskoki

U mnie te dźwięki trwają już od 15k km każdorazowo tylko przy skręcie w lewo (fajnie można to sprawdzić i wywołać na rondzie dodając i puszczając gaz nie ważne czy EV czy benzyna) i nie jest gorzej co prawda ale to nie jest tak że jest w porządku :/

BTW Tutaj link do tematu na forum UK [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez idfei ; 16-01-2024 o 16:02
idfei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2024, 14:27   #17
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Dziwnie działająca kierownica. Przeskoki

Witam.
Mój ESCAPE również lekko chrobocze przy skręcie w lewo ale i w prawo . Na początku eksploatacji tego nie było . Normalnie słuchać jakby przegub terkotał . Co to u licha może być . Najchętniej to bym te przeguby podmienił na jakieś inne ale nie mam skąd wziąć a kupować w ciemno to szaleństwo . Z kierownicą jest wszystko ok tzn. nie czuję żadnego oporu .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2024, 09:24   #18
greg_waw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2023
Model: Kuga MK3 Vignale AWD
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2023
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dziwnie działająca kierownica. Przeskoki

Cytat:
Napisał maniunio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam dodatkowo również problem przy parkowaniu, że kręcę kierownicą do końca, ruszam a i tak jeszcze zaraz kierownica się dokręca o kilka dodatkowych stopni. Na przeglądzie oczywiście o tym wspominałem i o zgrozo "ten typ tak ma"
Też tak mam. Mam też tak w Mondeo MK5. Miałem też w Focusie MK3. Ford chyba tak ma. W Focusie MK2 tego nie pamiętam, ale to już było dawno, poza tym dopiero od czasu posiadania Focusa MK3 muszę tak mocno kręcić w garażu, że to na co dzień zauważam.
greg_waw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2024, 19:24   #19
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Dziwnie działająca kierownica. Przeskoki

Cytat:
Napisał idfei Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ha! A ja myślałem że jestem jedyny z tym problemem. U mnie wymienili nawet przekładnię kierowniczą + końcówkę drążka i póki co nie pomogło. W tym albo przyszłym tyg mam oddać samochód na dalszą diagnostykę i szukanie problemu
Czy coś już wiadomo w temacie ?
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.