Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2011, 08:21   #31
marcinv530erx
ford::average
 
Avatar marcinv530erx
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Cieszyn
Model: Focum MK2
Silnik: 1.6 (100KM)
Rocznik: 2006
Postów: 133
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

Ale oni sa w stanie zakulac sie do tego serwisu o własnych siłach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

__________________
VW GOLF MK1 1.6 SWAP NA 1.8 GTI,BMW 535,VOLVO 440 1.7,OPEL VECTRA A 1.8,AUDI 100 2.0,ROVER 216 ,ALFA ROMEO 156 1.8 (144KM),ALFA ROMEO 156 2.0,(150KM) OBECNIE FORD FOCUS MK2 1.6(100KM) W PLANACH SKODA OCTAVIA
marcinv530erx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 16:50   #32
zimny13
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Ełk
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 95
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

A więc:
Naprawiłem. Zabierać się za to należy od spodu auta. Demontujemy małą osłonę chłodnicy - tą od zderzaka, i ....

1) o ile jest cięło teleskopowe urwane od strony grilla lub zepsuta jest wkładka zamka i nie można przekręcić kluczyka - po prostu kręcimy cięgłem (zdjęcie1) i maska powinna się otworzyć.

2) gdy cięgło spadło, urwało się od strony zatrzasku maski albo wcale go niema - musimy włożyć rękę wyżej, i jakoś przekręcić taką częścią przy zatrzasku (zdjęcie2)

zdjęcie1

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


zdjęcie 2

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Naprawa u mnie polegała na połączenie cięgła zamka z zatrzaskiem - zsunęło się.

Dla wiadomości innych: zestaw naprawczy u mnie w ASO to koszt około 180PLN (nawet mieli na miejscu bo to dość częsta usterka)

Podsumowując: nie panikujemy, wchodzimy pod auto (mi nawet nie był potrzebny ani kanał ani podnośnik, położyłem się po prostu pod zderzakiem), otwieramy maskę w/g wskazówek powyżej, potem demontujemy grilla i do dzieła (wymieniamy części, łączymy to co spadło itp.)
Mnie zajęło to około 25min. Powodzenia!!!
zimny13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 20:41   #33
pinez
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford focus
Silnik: 1,6 TdCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

Cytat:
Napisał zimny13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc:
Naprawiłem. Zabierać się za to należy od spodu auta. Demontujemy małą osłonę chłodnicy - tą od zderzaka, i ....

1) o ile jest cięło teleskopowe urwane od strony grilla lub zepsuta jest wkładka zamka i nie można przekręcić kluczyka - po prostu kręcimy cięgłem (zdjęcie1) i maska powinna się otworzyć.

2) gdy cięgło spadło, urwało się od strony zatrzasku maski albo wcale go niema - musimy włożyć rękę wyżej, i jakoś przekręcić taką częścią przy zatrzasku (zdjęcie2)

zdjęcie1

Dla wiadomości innych: zestaw naprawczy u mnie w ASO to koszt około 180PLN (nawet mieli na miejscu bo to dość częsta usterka)

Podsumowując: nie panikujemy, wchodzimy pod auto (mi nawet nie był potrzebny ani kanał ani podnośnik, położyłem się po prostu pod zderzakiem), otwieramy maskę w/g wskazówek powyżej, potem demontujemy grilla i do dzieła (wymieniamy części, łączymy to co spadło itp.)
Mnie zajęło to około 25min. Powodzenia!!!

Potwierdzam, wejść pod auto zdjąć osłonę pomiędzy zderzakiem i osłoną silnika, włożyć ręce po pachy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i przekręcić łącznik lub jeśli go nie ma to samo cięgno (to jak na zdjęciu 2).
W uzupełnieniu pokazuje patent na naprawę cięgienka bo wydawanie 180 zł aby zmienić kawałek plastiku wydał mi się absurdalny.
U mnie oberwał się jasno beżowy plastik - "haczyk" wzmocniłem go drutem.
1. rozgrzanym drutem wypaliłem otwór w tej części i okręciłem wokół czarnej kulki. Szczegóły na zdjęciach (niewyraźnie bo z telefonu) górna część się ukruszyła:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pinez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2011, 14:36   #34
iPit
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

Ok dostałem się do Cięgna, otworzyłem klapę. Patrze ze się zsunęło, wieć wkładam je na tą kuleczkę co jest od strony grilla, popsikałem wszystko jeszcze Wd40, zeby chodziło lepiej, i pora na próbę. I tu niespodzianka bo spada to cięgną cały czas od strony atrapy, z drugiej strony cięgną ewidętnie wskakuje na kulkę, a z tej strony od atrapy da się go wsadzić ale kliku nie słychać.
iPit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 20:27   #35
kolacja
ford::average
 
Avatar kolacja
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI -> 150KM, 394Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

Źle przekręciłem kluczyk i mam ten sam problem. Cięgło spadło od strony atrapy i złamało się. Na allegro znalazłem zamiennik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy warto go kupić? A skąd wy zdobyliście cięgła na zmianę? Ile kosztuje w ASO?
kolacja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 10:23   #36
mr_matt
ford::amateur
 
Avatar mr_matt
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 06-10-2012
Skąd: Białystok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

I jak @kolacja, kupiłeś ten zamiennik, działa? Czy zdecydowałeś się na oryginał?
mr_matt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 20:00   #37
kolacja
ford::average
 
Avatar kolacja
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI -> 150KM, 394Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

Kupiłem ten zamiennik. Niestety nie pasował idealnie, w sumie to dało się wykorzystać tylko jedną część, ale w moim wypadku naprawa się udała. Do dziś z wielką uwagą otwieram maskę. Najpierw w lewo, potem w prawo- za każdym razem powtarzam to w myślach. Do dziś działa więc polecam.
kolacja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2013, 18:38   #38
kamilp2
ford::amateur
 
Imię: Kam
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: DW
Model: Focus MK2 kombi
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

Panowie,
tylko nie psikajcie tych elementów WD40, ani silikonami... ewentualnie wystarczy wyczyścić dobrze. tam tworzywo pracuje na tworzywie, więc mają wystarczający poślizg. dodatkowo wd40 (cx itd.) niszczą tworzywo i gumę (parcieją, szybko starzeją się).
jeśli psikacie olejami, nic dziwnego, że nie trzyma się jedno na drugim. chyba, że komuś się połamało.
jeszcze dziś po założeniu własnego cięgna (przez głupotę je przypadkowo zrzuciłem podczas domykania maski...) zauważyłem, że podczas przekręcania nr 1 (w lewo) jeśli delikatnie naciśniemy maskę w miejscu zamka - kluczyk obraca się bez przeszkód. następnie (to już nie jest nic odkrywczego) lekko unosimy i w prawo.
kamilp2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2013, 22:07   #39
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

TNT
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 06:54   #40
marlang
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 30-04-2011
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 0
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

Witam. Też niestety miałem ten problem z zerwanym cięgnem. Ale znalazłem, przynajmniej w moim przypadku, lepszy sposób na otwarcie maski. Wystarczy przez otwory nad zamkiem jakimś długim i cienkim haczykiem wypiąć cięgno i następnie długim płaskim przedmiotem na przykład śrubokrętem, lub w moim przypadku chochlą kuchenną, która ma długą płaską rączkę, przekręcić zamek najpierw w lewo a później w prawo. Może nie jest to takie proste ale mi zajęło to około minuty. Może komuś to pomoże.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_1727.jpg (92.3 KB, 258 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_1728.jpg (95.5 KB, 234 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_1729.jpg (96.0 KB, 254 wyświetleń)
marlang jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , maska , zamek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.