Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2020, 21:28   #1
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Potrzebny ktos z UCDS i Navi NX

Witam,

Pracuje nad pewnym projektem, ale potrzebuje zdobyc ramki CAN, ktore sa wysylane z oryginalnej Navi. Niestety sam nie posiadam navi zeby zczytac.

Potrzebuje kogos kto ma UCDS i Navi NX i najlepiej jak wyswietlaja mu sie wskazowki nawigacji na Convers+.

Jakby ktos mogl zrobic mi loga, z momentu kiedy wlacza nawigowanie w nawigacji i odpala sie na Convers. Bylbym super wdzieczny.

w UCDS mozna to zrobic jak na zdjeciu, zaznaczycwszystie ramki oprocz tych 3 bo one sieja (080 to zegarek) i zaznaczyac opcje zeby pokazywal tylko zmieniajace sie ramki. I takiego loga mi podeslal.
Stawiam flaszke.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ucds.jpg (15.5 KB, 77 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez uneasy ; 14-08-2020 o 22:59
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2020, 22:57   #2
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Potrzebny ktos z UCDS i Navi NX

Mogę przy jakiejś okazji zrzucić Ci takiego loga. Obrazek jest bardzo mały, więc dodaj z jakiej szyny chcesz log.

Napisz nad czym pracujesz.

P.S. Popraw tytuł, bo to nie dotyczy Mondeo 2000-2007.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2020, 23:02   #3
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Potrzebny ktos z UCDS i Navi NX

Mój błąd, dałbym głowę że zaznaczyłem 2007-..

Widzę właśnie ze załącznik mocno na jakość ucierpiał.

Chodzi mi o MM-CAN, wszystkie ID najlepiej, w razie czego.

Pracuje, a raczej mam pomysł na apke na androida, która będzie wysyłać dane nawigacji do Convers.

Docelowo, chociaż jeszcze wiedzy mi brakuje, chciałbym zrobić MTC do androidowego radio np. Px5 czy Px6, który będzie wysyłał takie dane.

Mając odpowiednie ramki z Can resztę się jakoś ogarnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 12:04   #4
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Potrzebny ktos z UCDS i Navi NX

Także w razie czego mógłbym pomóc,w miarę możliwości oczywiście.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 12:08   #5
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Potrzebny ktos z UCDS i Navi NX

Każda pomoc mile widziana.

Chociaż droga długa i kręta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale z tego co widzę to da się wysyłać informacje przez can box dostarczony przez różnych chińskich sprzedawców. Bezpośrednio z androida.
Więc będą ramki, to się coś wymysli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2020, 00:39   #6
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Potrzebny ktos z UCDS i Navi NX

Postaram się logi przy jakiejś okazji zrobić. Ale masz przed sobą jeden poważny problem - otóż może się okazać, że ramka która niesie informację w sobie lata cały czas po szynie. A to oznacza, że to co będziesz chciał wysłać będzie nadpisywane.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2020, 08:05   #7
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Potrzebny ktos z UCDS i Navi NX

Wszystko jest do rozwiązania, docelowo chodzi o to żeby wysyłać info o nawigacji z tych chińskich Androidowych jednostek, a skoro nie będzie oryginalnego radio to raczej nic nie będzie latac.

Ale to tylko teoretycznie, pewnie nie jeden problem przedemna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 11:29   #8
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Potrzebny ktos z UCDS i Navi NX

No to znalezienie ramek to najmniejszy problem w takim przypadku. Większym będzie stworzenie mechanizmu wysyłania ich przez chińską jednostkę i potem przepchanie to przez dołączonego modułu komunikacji CAN.
Patrzyłeś już na to jakoś?
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 11:40   #9
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Potrzebny ktos z UCDS i Navi NX

Patrzyłem na wysyłanie, z chińskich jednostek zrobiłem dekompilację apk która odpowiada za komunikację z Can boxem. Więc powiedzmy że to jest do ogarnięcia, do tego wiadomo że ten box jest w pięty w szynę MM-CAN, bo, wyświetla jakieś tam info na convers.

Najgorzej będzie wyłuskać info z apek do nawigacji, z Google maps jakoś się uda bo robi powiadomienie ze wskazówkami nawigacji i to się da przechwycić. Ale inne apki jeszcze nie wiem. Chyba że robiąc roota da się jakoś wydobyć takie info z apek typu waze czy coś innego.

Ostatecznie mam też do testów własny moduł na andruino i bluetooth, do wysyłania i odbierania info po CAN.

Chińskie radio chyba mało wysyła info do Convers więc mała szansa że będzie coś nadpisywać. Za to ori radio niestety już tak, robiłem teścik i zmieniajac volume w telefonie zmienia się na chwilę convers ale zaraz zostaje nadpisany przez radio.

Ale to jeszcze daleka droga. Niestety z androidem i Java dopiero raczkuje

Koniec końców jak już się opanuje to wszystko z to można wysyłać więcej info na convers w postaci jakiegoś rds, czy tytuły tracków Itd.

Plan ambitny i pewnie zajmie trochę czasu, chciałbym przygotować sobie też stacje testowa na biurku żeby nie musieć ciągle na aucie testować, ale bez bcm convers chyba nie ruszy plus pewnie jest jeszcze wiele innych ramek żeby odpalić convers na stole. Jakby ktoś miał takie info to ja chętnie.
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 17:47   #10
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Potrzebny ktos z UCDS i Navi NX

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mógłbys wyczyścić skrzynkę, mam kilka pytań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.