Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2019, 20:24   #5171
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Dzięki Panowie, samo się naprawiło po kilku godzinach postoju.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 19:37   #5172
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
sygnał z czujników parkowania dochodzi gdzieś z licznika a nie jak wcześniej chyba z głośników. To sam np. otwarcie drzwi ,też sygnał z licznika.
Dzisiaj mojego to dopadło, tak sobie z niczego po nocy w garażu. Jakoś nie chce się " naprawić " . Zobaczymy rano. Kilka razy już się tak zdarzało, ale wracało do normalności szybko.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 07:07   #5173
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Przemyślał stojąc noc pod chmurką i zmądrzał. Pikanie wróciło do normy, choć długo mu to zajęło.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 18:12   #5174
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cześć wszystkim

Wczoraj dostałem telefon z ASO, że mam się stawić na aktualizację oprogramowania w związku z akcją serwisową sprzęgła w 1.5EB (znany temat sprzed kilku miesięcy). Pytam pani co jest grane - akcją były objęte samochody wyprodukowane przed czerwcem 2016 (mój jest z października), na przeglądzie w listopadzie potwierdzono, że nie kwalifikuje się do tej akcji, na liście nr VIN zamieszczonej prze UOKiK mojego auta nie ma, itp. Ale ona twierdzi uparcie, że producent tak nakazał, mam przyjechać i koniec. Ktoś jeszcze miał ostatnio podobne wezwanie?

Pzdr
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 18:15   #5175
pike
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 201
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć wszystkim

Wczoraj dostałem telefon z ASO, że mam się stawić na aktualizację oprogramowania w związku z akcją serwisową sprzęgła w 1.5EB (znany temat sprzed kilku miesięcy). Pytam pani co jest grane - akcją były objęte samochody wyprodukowane przed czerwcem 2016 (mój jest z października), na przeglądzie w listopadzie potwierdzono, że nie kwalifikuje się do tej akcji, na liście nr VIN zamieszczonej prze UOKiK mojego auta nie ma, itp. Ale ona twierdzi uparcie, że producent tak nakazał, mam przyjechać i koniec. Ktoś jeszcze miał ostatnio podobne wezwanie?

Pzdr
Ja byłem. Chociaż mam z 2018. Oni sprawdzają to sprzęgło programowo. Cała operacja zajęła jakie 30 min. Do radia nic nie wygrywali.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
pike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 18:20   #5176
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja byłem. Chociaż mam z 2018. Oni sprawdzają to sprzęgło programowo. Cała operacja zajęła jakie 30 min. Do radia nic nie wygrywali.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Dzięki za info. Muszę też pojechać, bo pani była bardzo stanowcza i koniecznie kazała się umówić, więc brak wizyty może wpłynąć na gwarancję. Ale dziwne to jakieś wszystko...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 19:35   #5177
Vergill
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Mam rocznik 2017 i też już byłem na tej akcji. Samochody z systemem start/stop tylko wgranie oprogramowania, bez tego wymiana sprzęgła.
Vergill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2019, 19:43   #5178
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Vergill Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam rocznik 2017 i też już byłem na tej akcji. Samochody z systemem start/stop tylko wgranie oprogramowania, bez tego wymiana sprzęgła.
Ciekawe co ma jedno z drugim wspólnego... No ale cóż - trzeba to trzeba.
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2019, 14:17   #5179
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał miroos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem odgłosy jakby "kartki papieru trzepoczącej na wietrze" od strony pasażera z przodu - okazało się że brakowało spinki na łączeniu dolnej części zderzaka z osłoną pod silnikiem - dodatkowo zostały też wymienione luźne spinki mocujące nadkole i wszystko ok już.
Okazało się, że płyta pod podłogą (w okolicach prawej części kanapy pasażerów) miała wyrobiony kołek rozprężny (nie wiem jak mógł się wyrobić, nikt nie miał powodu go ruszać) i był luz, przez co przy mocnym opływie powietrza zaczęła trzepać o podłogę. Nie chcąc tracić pół dnia w ASO wkręciłem obok tego kołka mały wkręt i po sprawie.

Denerwujące pierdoły w markach budżetowych. W Oplu też coś trzepało na autostradzie, ale tam były to połówki przedniego nadkola, które miały luz na łączeniu i trzeba było nasmarować silikonu czy kleju.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 10:23   #5180
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Widzę, że wątek trochę podupadł, więc trzeba go odświeżyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak na poważnie - czy ktoś z posiadaczy 1.5EB ma uzasadnione podejrzenie "brania" oleju? Oczywiście jest tu ten problematyczny bagnet, który po wyjęciu z jednej strony jest zawsze cały zarzygany olejem, ale powiedzmy, że ta druga strona jest wiarygodna. Przed wakacjami sprawdziłem olej i czarna plamka była ledwo na poziomie min. Dolałem trochę (ok. 0,5l) i po nocnym postoju bagnet wyglądał tak (ciemna plama na min. i jasny ślad powyżej):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz po ok. 6 tys. km sprawdziłem olej i znowu jest tylko na min. Macie jakieś doświadczenia z tym? Szukałem w Internecie, ale nie znalazłem jakichś wyraźnych wskazówek, że te silniki standardowo biorą olej.

Pzdr
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.