Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2019, 07:50   #1
arol72
ford::amateur
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 20-04-2017
Skąd: wies
Model: kuga
Silnik: 1,5
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Ustawienia rozrządu Ecoboost 1,5 150 KM 4 cyl.

Czy w silniku Ecoboost 1,5 150 KM 4 cyl. trzeba zdejmować pokrywę zaworów i blokować wałki listwą?
Czy wystarczy zblokowanie blokadą ("pająkiem") samych wariatorów?
Pytam gdyż posiadam zestaw blokad bez tej listwy i nie jestem pewien czy uda się taka wymiana

arol72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 08:22   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,215
Domyślnie Odp: Ustawienia rozrządu Ecoboost 1,5 150 KM 4 cyl.

Sąsiad, zdolny mechanik robił kilka dużych remontów ecobustów. Z tego co pamiętam /pokazywał mi te silniki podczas naprawy/ używał "pająka" Ale UWAGA - do tych silników jest specjalny, nie pasuje od silników ti-cvt!!. zadzwonię do niego i upewnię się. Jeśli jednak ktoś na Forum ma taką wiedzę, to niech się tu wypowie.
ps. i druga uwaga - wał też blokuje się inaczej niż np. w Zetekach i Duratekach ti-cvt, specjalnym narzędziem.
edit. nie wał a koło pasowe na wale.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 05-11-2019 o 09:09
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 08:58   #3
arol72
ford::amateur
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 20-04-2017
Skąd: wies
Model: kuga
Silnik: 1,5
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ustawienia rozrządu Ecoboost 1,5 150 KM 4 cyl.

Czyli taki zestaw :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
będzie dobry, czy nie?
Oczywiście przy dokręcaniu śruby koła pasowego, kolega zablokuje mi wieniec zębaty koła zamachowego, żeby można było ją odpowiednio dociągnąć ( 90 Nm +90 stopni + 15 stopni).

Ostatnio edytowane przez arol72 ; 05-11-2019 o 09:04
arol72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 09:01   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,215
Domyślnie Odp: Ustawienia rozrządu Ecoboost 1,5 150 KM 4 cyl.

Już jestem po konsultacji. naprawa dość skomplikowana- trzeba zdemontować pompę wysokiego ciśnienia/zdjąć pokrywę zaworów i posiadać specjalne blokady do Ecoboostów
Tak, zestaw podobny, ale nie ma wszystkich blokad. zobacz na mojej fotce.

Bump:
Cytat:
Napisał arol72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli taki zestaw :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
będzie dobry, czy nie?
Oczywiście przy dokręcaniu śruby koła pasowego, kolega zablokuje mi wieniec zębaty koła zamachowego, żeby można było ją odpowiednio dociągnąć ( 90 Nm +90 stopni + 15 stopni).
Źle się wyraziłem - wał a w zasadzie wieniec koła zamachowego blokuje się tak samo jak w Zetekach. W zestawie pokazanym niżej jest blokada do ustalenia koła pasowego. Nie mylić z blokadą wału.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg blok.jpg (89.5 KB, 143 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 05-11-2019 o 09:11
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 09:29   #5
arol72
ford::amateur
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 20-04-2017
Skąd: wies
Model: kuga
Silnik: 1,5
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ustawienia rozrządu Ecoboost 1,5 150 KM 4 cyl.

Czyli trzeba zrzucić pokrywę zaworów...
Myślałem że gdy nie zmieniamy wariatorów, to nie trzeba wkładać tej listwy...
Dochodzi sporo robotyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arol72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 10:09   #6
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,215
Domyślnie Odp: Ustawienia rozrządu Ecoboost 1,5 150 KM 4 cyl.

Trzeba, bo płaskownikiem ustalasz wałki rozrządu. Sporo pracy przy tym, powodzenia. I opisz dane czynności na koniec pracy.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2019, 20:03   #7
arol72
ford::amateur
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 20-04-2017
Skąd: wies
Model: kuga
Silnik: 1,5
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ustawienia rozrządu Ecoboost 1,5 150 KM 4 cyl.

No i zrobione bez zdejmowania pokrywy zaworów(bez płaskownika).
Uważam że w wypadku gdy stary rozrząd był odpowiednio ustawiony i nie były ruszane koła wariatorów wobec wałków rozrządu np. do zmiany simmeringów czy samych wariatorów, wystarczający jest pająk.
Oczywiście potrzebny jest też trzpień ustalający wał korbowy, a przy przykręcaniu śruby koła pasowego, przyrząd je ustalający i oczywiście blokada wieńca.

Samochód jeździ bez zastrzeżeń, żadne błędy na razie nie wyskoczyły .
arol72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2019, 10:32   #8
pawelek2611
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Ustawienia rozrządu Ecoboost 1,5 150 KM 4 cyl.

Duzo jest roboty z wykreceniem rozrusznika aby wkrecic blokade?
pawelek2611 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2019, 12:49   #9
arol72
ford::amateur
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 20-04-2017
Skąd: wies
Model: kuga
Silnik: 1,5
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ustawienia rozrządu Ecoboost 1,5 150 KM 4 cyl.

Prawdę mówiąc nie wyciągałem rozrusznika.
W okolicy prawej półosi jest otwór pomiędzy skrzynią a silnikiem.Widać w głębi koło zamachowe.Dużym wkrętakiem lub łyżką można zaprzeć za ząb i w ten sposób zablokować wał ( wiem, trochę druciarstwo, ale jak ma się pomocnika i on się przyłoży to da się to zrobić dobrze, a wyjmowanie rozrusznika nie należy w tym aucie do przyjemności).
Pierwsze dokręcenie 100 Nm robiłem na pozakładanych blokadach (pajączek, trzpień blokujący wał, i przyrząd ustalający koło pasowe) i oczywiście kolega blokował wieniec dużym wkrętakiem przez opisany powyżej otwór.
Do końcowych dociągań (90 stopni i 15 stopni) wyjąłem już wszystkie blokady i tylko blokowany był wieniec, po pierwszym dociągnięciu już się nic nie przesunie i tylko chodzi o dociągnięcie śruby.
Po tym wszystkim robimy oczywiście 1,75 obrotu wałem korbowym, wkręcamy ponownie trzpień blokujący wał korbowy, dokręcamy go do momentu uderzenia o trzpień (mamy wtedy GMP pierwszego i czwartego cylindra), po czym zakładamy przyrząd ustalający koło pasowe i pajączek na wariatory.
Wszystko powinno trafiać bez użycia siły.
U mnie opisany sposób sprawdził się, oczywiście z zastrzeżeniem że wariatory były dobrze ustawione wcześniej na wałkach rozrządu i nie były one odkręcane.
W przeciwnym wypadku trzeba zrzucać pokrywę zaworów i dodatkowo blokować wałki listwą.

Bump: Prawdę mówiąc nie wyciągałem rozrusznika.
W okolicy prawej półosi jest otwór pomiędzy skrzynią a silnikiem.Widać w głębi koło zamachowe.Dużym wkrętakiem lub łyżką można zaprzeć za ząb i w ten sposób zablokować wał ( wiem, trochę druciarstwo, ale jak ktoś się przyłoży to da się to zrobić dobrze, a wyjmowanie rozrusznika nie należy w tym aucie do przyjemności).
Pierwsze dokręcenie 100 Nm robiłem na pozakładanych blokadach (pajączek, trzpień blokujący wał, i przyrząd ustalający koło pasowe) i oczywiście kolega blokował wieniec dużym wkrętakiem przez opisany powyżej otwór.
Do końcowych dociągań (90 stopni i 15 stopni) wyjąłem już wszystkie blokady i tylko blokowany był wieniec, po pierwszym dociągnięciu już się nic nie przesunie i tylko chodzi o dociągnięcie śruby.
Po tym wszystkim robimy oczywiście 1,75 obrotu wałem korbowym, wkręcamy ponownie trzpień blokujący wał korbowy, dokręcamy go do momentu uderzenia o trzpień (mamy wtedy GMP pierwszego i czwartego cylindra), po czym zakładamy przyrząd ustalający koło pasowe i pajączek na wariatory.
Wszystko powinno trafiać bez użycia siły.
U mnie opisany sposób sprawdził się, oczywiście z zastrzeżeniem że wariatory były dobrze ustawione wcześniej na wałkach rozrządu i nie były one odkręcane.
W przeciwnym wypadku trzeba zrzucać pokrywę zaworów i dodatkowo blokować wałki listwą.
arol72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2022, 07:11   #10
golab crx
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 02-06-2022
Skąd: Zielona Góra
Model: Kuga Ecoboost
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ustawienia rozrządu Ecoboost 1,5 150 KM 4 cyl.

Witam chciałbym kupić prawidłowy zestaw do blokowania rozrządu 1.5 ecoboost Kuga 2015 rok . Tyle jest tych blokad , że nie wiem którą wybrać . z góry dziękuję za pomoc w wyborze
golab crx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.