Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2020, 13:17   #11
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P0258 u mnie na początku pojawiał się jak robiło się zimno (poniżej 8 st) później już nawet latem. Oprócz checka bezobjawowo.
Po wymianie pompy lepiej (szybciej) mi odpala a także mam wrażenie, że spadło mi spalanie (pierwszy raz na baku zrobiłem 900km w trasie, wcześniej rzadko kiedy przekraczało 800km). Oczywiście błąd już się nie pojawia.

Czy u Ciebie nowa pompa też ma jakby taki bardziej stukający dzwięk? Popychacz jest nowy. Gdzieś tam narzekali na te stukające pompy wysokiego ciśnienia i ta nowa ma bardziej "wyrazisty" dzwięk. Ale wydaje mi się, że ten typ tak ma

klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2020, 13:26   #12
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Nie, nie zauważyłem żeby było ciszej. Z tym że ja popychacz zostawiłem stary. Może miałeś jakąś nieszczelność na tych krućcach i się lekko zapowietrzał? pompa fomoco czy bosch?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2020, 14:56   #13
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, nie zauważyłem żeby było ciszej. Z tym że ja popychacz zostawiłem stary. Może miałeś jakąś nieszczelność na tych krućcach i się lekko zapowietrzał? pompa fomoco czy bosch?
Bosch, fomoco też ma obok Bosch więc pewnie to to samo. Zerkne jeszcze z tym powietrzem.

Właśnie u mnie na nowej jest głośniej, przynajmniej subiektywnie. Na starej były jakby dłuższe cichsze stuki a tu sa jakby krótsze i głośniejsze.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2020, 16:39   #14
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uważać na paliwo bo w listwie jest jego sporo i na oringi wtryskiwaczy. Ja niestety uszkodziłem dwa stare przy zakładaniu listwy, łatwo jest to zrobić. Musiałem dokupić cały zestaw montażowy wtryskiwaczy tylko ASO 160zł mnie to kosztowało ekstra. Same oringi nie do dostania, wymiar bardzo nietypowy.
Chyba jednak będę musiał zabrać się za u uszczelkę na dniach, bo jak na początku była tylko jedna fajka mokra, tak teraz widzę już całkiem sporo oleju.
I teraz jeszcze pytanie czy oringi wtryskow kupować od razu czy jest jakiś sposób żeby ich nie uszkodzić (wogole w jaki sposób one się niszczą? ) i zostawić stare? Samą uszczelkę warto kupić w ASO czy może być nieoryginalna? Bo rozpiętość cenowa od 40 do ponad 100 zł.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2020, 15:21   #15
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba jednak będę musiał zabrać się za u uszczelkę na dniach, bo jak na początku była tylko jedna fajka mokra, tak teraz widzę już całkiem sporo oleju.
I teraz jeszcze pytanie czy oringi wtryskow kupować od razu czy jest jakiś sposób żeby ich nie uszkodzić (wogole w jaki sposób one się niszczą? ) i zostawić stare? Samą uszczelkę warto kupić w ASO czy może być nieoryginalna? Bo rozpiętość cenowa od 40 do ponad 100 zł.
Ja kupiłem uszczelkę w aso za bodajże 70zł ale pewnie dobry zamiennik (Erling na przykład) da radę. Ostre krawędzie zgodnie z zaleceniami dałem małą kropkę masy uszczelniającej, reszta złożona na sucho na oczyszczoną powierzchnię i odpukać od jakiś 10tys.km nic nie cieknie (a wcześniej cały silnik był usr*ny olejem od tej pokrywy)

Co do oringów to trzeba uważnie zdejmować listwę i jeszcze bardziej uważnie ją montować, oringi zwilżyć dla poślizgu. Myślę, że na starych da radę zamontować jak się delikatnie będzie listwę montować. Mi się nie udało za pierwszym razem ale teraz myślę, że już dałbym radę na starych złożyć. Ciężko mi jest to wytłumaczyć ale podczas wkładania trzeba takie delikatne ruchy przód-tył wykonywać, bo krawędź otworu jest dosyć ostra i łatwo nią przeciąć oring. Nie próbować skręcać po nasadzeniu listwy tylko rękami zakładać aż dojdzie do głowicy i praktycznie będzie już siedziała na swoim miejscu z możliwie minimalnym luzem (oringi będą w otworach i już nic się nie przytnie). Jakby co mam dwa zapasowe oringi na ten moment mogę jakoś poratować jednym w razie w tylko nie wiem skąd jesteś.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2020, 18:05   #16
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

A podaj wymiar tego oringu. Obok mnie jest firma produkująca uszczelki gumowe, może będą mieli coś. Przyszczypnięcie oringu jest widoczne po zamontowaniu listwy? Czy widać że cieknie po złożeniu wszystkiego do kupy?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2020, 15:22   #17
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A podaj wymiar tego oringu. Obok mnie jest firma produkująca uszczelki gumowe, może będą mieli coś. Przyszczypnięcie oringu jest widoczne po zamontowaniu listwy? Czy widać że cieknie po złożeniu wszystkiego do kupy?
Próbowałem jak zmieniałem mierzyć i szukać w warsztatach od klimy i katalogach ale takiego wymiaru nigdzie nie mieli. Postaram sie potem zmierzyć jeszcze raz ale jest dosyć nietypowy.

Widoczne nie jest ale jak przyszczypałem (a po zdjęciu wcale mocno uszkodzone nie były) to benzyna lała się po calym silniku sekundy po odpaleniu, nie dało się tego przeoczyć, chociaż mi dobrze wypłukało syf naokoło świec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wystarczy zajrzeć pod jedną cewkę dla pewności i trochę przegazować motor czy nie cieknie (pompa da pełne ciśnienie wtedy).

Tak szczerze ja bym nie kombinował w razie czego w dobieranie nawet zbliżonego rozmiaru, ciśnienie tam jest pokaźne a jak puści na gorącym silniku to może być nieciekawie. Wyglada jak te zielone oringi od klimatyzacji ale co to za materiał to nie wiem.

Powodzenia, daj znać jak wymienisz!
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2020, 18:59   #18
pawelek2611
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uważać na paliwo bo w listwie jest jego sporo i na oringi wtryskiwaczy. Ja niestety uszkodziłem dwa stare przy zakładaniu listwy, łatwo jest to zrobić. Musiałem dokupić cały zestaw montażowy wtryskiwaczy tylko ASO 160zł mnie to kosztowało ekstra. Same oringi nie do dostania, wymiar bardzo nietypowy. A tak poza tym to było spoko i już kilka tysięcy przejechało, wszystko suche (pojechałem bez masy uszczelniającej, tylko mała kropla na ostre rogi uszczelki tak jak zaleca producent, uszczelka z
Witam. W które ostre krawędzie dawałeś masę?
Masz może jakaś schemat w jakiej kolejności dokręcać pokrywę i z jakim momentem.
pawelek2611 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2020, 19:40   #19
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Poniżej. Na Yt jest też ładnie pokazane. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 06:45   #20
pawelek2611
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Danielo_82 Co to za program?
pawelek2611 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.