Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2020, 07:56   #21
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Nie wiem. Przyznam że ściągnąłem z neta, z jakiegoś ang forum. Jak będziesz wymieniał odczytaj najpierw nr z kapy. Są dwa rodzaje i nawet ASO po vinie nie powie, który masz w aucie.

Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 10:21   #22
pawelek2611
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem. Przyznam że ściągnąłem z neta, z jakiegoś ang forum. Jak będziesz wymieniał odczytaj najpierw nr z kapy. Są dwa rodzaje i nawet ASO po vinie nie powie, który masz w aucie.
Jesteś w stanie powiedzieć na czym polega ta różnica?
W którym miejscu jest numer na pokrywie? Odczytam go bez demontazu?
pawelek2611 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 14:14   #23
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Ns górze kapy. Zdemontować trzeba niestety pokrywę cewek i część dolotu.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 17:17   #24
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał pawelek2611 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś w stanie powiedzieć na czym polega ta różnica?
W którym miejscu jest numer na pokrywie? Odczytam go bez demontazu?
W aso po vinie Ci sprawdzą jaką uszczelkę potrzeba i oryginał jak dobrze pamiętam ok. 70zł, jak dla mnie nie warto szukać taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 18:11   #25
pawelek2611
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Kupiłem orginał za 47zł. Tylko nie wiem czy dobra bo wiskakiwalo dwa nr.
Najwyżej bede musial wymienic.
pawelek2611 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 23:00   #26
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W aso po vinie Ci sprawdzą jaką uszczelkę potrzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mi nie umieją ustalić, twierdzą że sam muszę odczytać najpierw. Trochę bez sensu, bo dwa razy robota. Czy wy też macie zaolejone czujniki położenia wałków w środku wtyczki?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 00:55   #27
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mi nie umieją ustalić, twierdzą że sam muszę odczytać najpierw. Trochę bez sensu, bo dwa razy robota. Czy wy też macie zaolejone czujniki położenia wałków w środku wtyczki?
U mnie ustalili bez problemu, chyba właściwa skoro nie cieknie (odpukać).

Tak mam zaolejone i to obie wtyczki tak samo. Czyściłem ale po jakimś czasie znowu stoją w oleju.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 15:53   #28
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Zastanawiam się czy to nie coś z odmą skoro rzyga olejem że wszystkich uszczelek. I czy mógłbyś podać rozmiar, albo nr finis tych uszczelek? Mi ASO wycenionło komplet uszczelnień wtryskiwaczy na 840 zł! (z ciekawości sprawdziłem cała usługa wymiany uszczelki kapy u nich to bagatela 2 300 zł!!)
Edit
Chyba znalazłem nr finis tych zestawu uszczelek to CM5G-9U509-AA ale @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy możesz potwierdzić że na pewno to te oringi? (link do sklepu przykładowy)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Danielo_82 ; 23-01-2020 o 20:19
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 17:19   #29
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,490
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi ASO wycenionło komplet uszczelnień wtryskiwaczy na 840 zł! (z ciekawości sprawdziłem cała usługa wymiany uszczelki kapy u nich to bagatela 2 300 zł!!)
WTF? Ja to zrobiłem może w 3-4 godziny samemu na parkingu nie spiesząc się i jeszcze z problemami w postaci tych oringów. Jeszcze luzy zaworowe skontrolowałem. I daleko mi do profesjonalisty. Ciekawe co obejmuje oficjalna procedura, demontaż głowicy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba znalazłem nr finis tych zestawu uszczelek to CM5G-9U509-AA ale @klocolus czy możesz potwierdzić że na pewno to te oringi? (link do sklepu przykładowy)
U mnie to CM5G 9U509 AA (1764075) (na fakturze dokładnie widzę 151,29zł) czyli niby by się zgadzało. Rzeczywiście pamiętam jak szukałem to były niby te zestawy Erlinga i Bosha ale na tamten moment wszystkie niedostępne. Powinno pasować z tego co widać, można spróbować. Ja potrzebowałem jak najszybciej więc miałem w ASO koło domu na następny dzień.

Bump:
Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się czy to nie coś z odmą skoro rzyga olejem że wszystkich uszczelek.
U mnie też ciekło z wielu miejsc ale po wymianie uszczelek już nie cieknie (odpukać). Z ciśnieniem w skrzyni też raczej problemów nie ma, korek od oleju normalnie się otwiera podczas pracy. Oczywiście pokrywę umyłem od środka ale w sumie to była praktycznie czysta, tylko lekki nalot. Aż byłem zdziwiony jak na przebieg.

Zrobiłem:
-Uszczelka pokrywy 44,02zł
-Uszczelka pompy podciśnienia 19,00zł
-Uszczelka kolektor ssący 70,11zł

Wszystko z ASO

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 25-01-2020 o 17:25
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 19:00   #30
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Zrobione? Zrrobione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od #&uja roboty, najwięcej z czyszczeniem głowicy że starego kleju. Reszta poszła gładko, o ringi wtryskow w żaden sposób nie ucierpiały, ale i tak dałem nowe (elring). Posmarowane olejem silikonowym pozwoliły bez problemu zamontować listwę.
Podsumowując:
Uszczelka kapy w bemo Motors 41 zł
Zestaw montażowy wtryskiwaczy elring 62 zł
Masa uszczelniajaca 4 zł.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.