Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2020, 20:54   #11
1111michi
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-01-2020
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 90km
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Re: P1631 i nie chce zapalić

Nie wydaje mi się jakoby była to wina pompy, brak jakichkolwiek wcześniejszych objawów.

1111michi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 23:00   #12
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: P1631 i nie chce zapalić

Tranzystor w pompie siada ot tak, szarpniecie przy rozruchu, czy gaszeniu i koniec. Nie daje objawów wcześniej.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 10:32   #13
1111michi
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-01-2020
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 90km
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Re: Odp: P1631 i nie chce zapalić

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tranzystor w pompie siada ot tak, szarpniecie przy rozruchu, czy gaszeniu i koniec. Nie daje objawów wcześniej.
Sterownik regenerowany w styczniu, wcześniej komputer pokazywał błąd pompy i sterownika, teraz wyłącznie przekaźnik główny. Poza tym auto zgasło w trakcie jazdy a nie przy rozruchu czy gaszeniu auta.
Możliwa jest awaria sterownika bez wyświetlania błędów i to po tak krótkim czasie od naprawy?
1111michi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2020, 11:04   #14
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: P1631 i nie chce zapalić

jak słabo zrobione to tak
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2020, 14:13   #15
1111michi
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-01-2020
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 90km
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: P1631 i nie chce zapalić

Panowie, kolejny objaw, po tygodniu stania auto przestało kręcić, brak reakcji na przekręcony klucz na rozruch, po sprawdzeniu multimetrem na wszystkich bezpiecznikach pod maską napięcie na poziomie 2v a po włączeniu zapłonu spada na o,44. Wszystkie masy sprawdzone, poczyszczone. Bardzo proszę o jakąś radę bo już nie wiadomo czy szukać mechanika czy egzorcysty do tego auta...
Mogę jedynie dodać, że bezpieczniki sprawdzone, wszystkie są ok..
Na głównym przekaźniku prąd 12volt zaś na jego sterowaniu zero..

Ostatnio edytowane przez 1111michi ; 15-03-2020 o 14:38
1111michi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 16:12   #16
YATES40
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: P1631 i nie chce zapalić

Mam pytanie , gdzie jest przekaźnik główny w Mondeo MK3 TDDI 115KM ? Mam błąd P1631 . Ten przekaźnik pod akumulatorem ma nr 94VG14N089 więc chyba jest on od świec żarówych . A gdzie znajdę główny przekaźnik ?
YATES40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 04:35   #17
Vanlotar
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-06-2018
Skąd: Bytom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Re: P1631 i nie chce zapalić

Witam, nie widze innego podobnego tematu wiec spróbuję tutaj.. Mam podobne objawy, ale nie do końca więc napiszę jak to wygląda u mnie, może ktoś podpowie co może być przyczyną.
Mondeo mk3 Tddi 2.0 115KM 2001r.
Wracając pewnego dnia z pracy, auto zaczęło szarpać, po czym zgasło i nie chciało odpalić. Po jakimś czasie udało się go odpalić. Auto trafiło na warsztat. Diagnoza mechanika, wtryski.* Pojechały na sprawdzenie.* Na stole okazało się że się odetkaly i działają bez problemu. Przeczyscili je, ale nie regenrowali. Po montażu wtryskow, wymiana filtra paliwa i było wszystko ok. Za miesiąc czasu auto nagle nie odpalilo, kręci jak szalony i nic. Auto trafiło na warsztat, mechanik stwierdził że może się cofa paliwo więc założył zaworek zwrotny. Po dwóch dniach sytuacja się powtórzyła,* auto kręci jak szalone lecz nie odpala. Przy pomocy plaku auto pali i jeździ normalnie...po zgaszeniu samochodu na ciepłym silniku auto odpala przez jeszcze jakiś czas. Po około 5 godzinach echo, kręci jak szalony i nie odpala. U mechanika sprawdzany był przy mnie cały układ.* Auto na plaku z podpietymi przezroczystymi wezykami między filtrem, a przewodami do pompy normalnie funkcjonuje. Kupiłem* pompę wtryskową używana na podmianke, przelozylismy sterownik od mojego i nadal to samo. Czy powodem może być też tranzystorek na sterowniku?czy może też przekaźnik? Błędy jakie pokazuje moje mondeo mówił mechanik że są dwa i jest to "nieokreślony błąd. Może macie koledzy jakieś pomysły?
Vanlotar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 20:00   #18
mantelk7vza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Opolskie
Model: MK 3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: P1631 i nie chce zapalić

Witam.
Podzielę się z wami moim doświadczeniem odnośnie błąd P1631.
Jadąc z pracy autko zgasło i nie chcę już odpalić. Odcięty prąd od rozrusznika totalne zero reakcji ,żadna kontrolka nie świeci.(myślę tu o sprężyna i check engine) Odłączam akumulator ( reset )podłączam zpowrotem zapala ale po około 30 sekundach gaśnie,i tak w kółko. Tak to wyglądało u mnie. Okazało się że kabel plusowy przetarł się spowodował zwarcie na kolanie intercoolera dokładnie pod akumulatorem. Dzięki multimetrowi udało mi się to zlokalizować a może znaleźć. Zaizolowałem kabel i sytuacja się nie poprawiła znów zgasł po około 20sek. Sprawdziłem wszystkie przekaźniki ,były OK. Znowu biorę multimetr i sprawdzam przejście na masę i tu niespodzianka ,dziwnym trafem nie było przejśćia masy na silnik. Wszystkie kable masowe odłączyłem i dokładnie wyczyśćiłem podłączyłem akumulator wykasowałem błąd zapaliłem no i?Autko śmiga. Rada moja taka sprawdzajcie kabelki przy tej rurze od intercoolera bo tam przetarło. A opis błędu mówi o zwarciu,braku masy,poluzowanych stykach. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez mantelk7vza ; 15-02-2021 o 20:06
mantelk7vza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nie odpala


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.