Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2012, 10:12   #1
nozda
ford::average
 
Avatar nozda
 
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Trend
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Witajcie!

Często pojawiają się wątpliwości czy silniki o małej pojemności i dużej mocy będą trwałe i pozwolą użytkownikowi na bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat i wiele kilometrów.
Mam propozycję, podzielmy się tutaj naszymi doświadczeniami, jak nasze auta pokonują kolejne dziesiątki tysięcy, może uda się wyłapać które warianty EcoBoost`a są najtrwalsze.

Ja obecnie w C-Max`ie 1.6 150KM mam 23tyś i póki co bez problemu.

__________________
Ford C-Max EcoBoost 150KM
Mazda MX-5 NA 115KM

Ostatnio edytowane przez SRS ; 25-01-2019 o 21:58
nozda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2012, 11:30   #2
alosza6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2011
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci 180
Rocznik: 2017
Postów: 37
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Witam , w moim C-Max 1,6 150KM na liczniku 25tyś.km. na razie żadnych problemów oby tak dalej..
alosza6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2012, 15:12   #3
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,724
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Ja mam przejechane 20tyś i żadnych problemów do tej pory. Holek by mógł się wypowiedzieć, bo ma chyba największy przebieg na forum z 1,6EB.
Natomiast wczoraj przy okazji ubezpieczenia, w miłym towarzystwie Focusa ST, pogadałem z facetem i usłyszałem, że mieli już 2 wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 1,6EB w wersji 182KM - każda 6 tygodni czekania na nowy silnik. Ze słabszą wersją nie mieli problemów.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 11:46   #4
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast wczoraj przy okazji ubezpieczenia, w miłym towarzystwie Focusa ST, pogadałem z facetem i usłyszałem, że mieli już 2 wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 1,6EB w wersji 182KM - każda 6 tygodni czekania na nowy silnik. Ze słabszą wersją nie mieli problemów.
Te dwie wymiany to była wwalona uszczelka pod głowicą przez młodych gniewnych z tego co wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Auta z rocznika 2011, więcej problemów nie było. Obecnie mam 1500 Km przejechane i na razie jeszcze jeżdżę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Ecoboost wydaje się być mniej awaryjny od TSI, poza tym te motory siedzą też Volvo, oby były niezawodne, bo mój 182 KM jeździ nieziemsko, z łatwością jadę na VI-tce od 70-200 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Widzę też , że spokojnie go rozpędzę do ok. 230 km/h, bo raz już mi uciekł do 210 km/h choć nawet tego nie chciałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyłączam ten badziew ASS i zawsze nawet po spokojnej jeździe czekam co najmniej 10 s zanim wyłączę silnik, a po jeździe autostradą ponad 30 s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na razie nie kręciłem go ponad 4500 obr/min, a zwykle oscyluję 1500-3000 obr/min, bo nieprawdopodobnie elastyczny jest, oby dalej tak chodził, bo to optymalny motor do Focusa.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 12-02-2013 o 11:52
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 16:52   #5
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zawsze nawet po spokojnej jeździe czekam co najmniej 10 s zanim wyłączę silnik, a po jeździe autostradą ponad 30 s
Bardzo ładne zachowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie kręciłem go ponad 4500 obr/min, a zwykle oscyluję 1500-3000 obr/min
Nie bałbym się wyższych obrotów, to benzyna.
Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jadę na VI-tce od 70-200 km/h
A tu nie do końca mi się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. unikałbym tak niskich obrotów, to mocne naciski na układ korbowo-tłokowy. Do Emeryckiej jazdy to tak, ale jak przyśpieszyć to redukcja i wio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 18:29   #6
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo ładne zachowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie bałbym się wyższych obrotów, to benzyna.

A tu nie do końca mi się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. unikałbym tak niskich obrotów, to mocne naciski na układ korbowo-tłokowy. Do Emeryckiej jazdy to tak, ale jak przyśpieszyć to redukcja i wio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od 70 -tki na VI-tce przyspieszam emerycko, spokojnie raz na jakiś czas, gwałtownym depnięciem go nie męczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja się przesiadłem z Hondy Civic, tam piłowałem do odcięcia, bo 1.8 i-vtec nie jechał kompletnie do 4000 obr/min, teraz napawam się elastycznością, ciągiem od samego dołu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przycisnę porządnie jak troszkę więcej kilosów natrzaskam, na razie dopiero 1500, a i tak nie raz na VI-tce już byłem powyżej 4000 obr/min, bo auto samo prze do przodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie sądziłem, ze kiedyś skończę na aucie na F., ale jazdą to on dosłownie deklasuje mojego Civica VIII, oby tylko się nie psuł, bo wykonanie i jazda kompletnie nieporównywalna do Hondy...inny świat dosłownie....Ford poszedł jednak do przodu, Honda stanęła w miejscu, niby nadal ten 1.8 i-vtec jest trwały i niezawodny, ale to tak uciążliwy i mułowaty motor, że wręcz budzi niesmak u mnie....ale tak jak pisałem: nie krzyczę : hop !, bo nie jestem pewny za niezawodność ecoboosta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tym że jeździ on rewelacyjnie, czuję się jakbym jakimś Audi A6 sunął.....
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 00:36   #7
keretey
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-08-2012
Model: Focus III
Silnik: EB 1.6 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Zajrzyj do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , tylko się nie wystrasz ;-).
keretey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 07:38   #8
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Cytat:
Napisał keretey Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zajrzyj do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , tylko się nie wystrasz ;-).
Mam nadzieję, że felerny był rok 2011 - choroby wieku dziecięcego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój jest wyprodukowany w grudniu 2012, chyba namierzyli babola, mam nadzieję, ale cholera wie jak będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 13-02-2013 o 08:07
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 08:08   #9
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Re: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Moim kolejnym autem będzie focus 1.6 ecoboost. Obecnie następcą focusa mkI stało sie bravo II z silnikiem 1.4 T-jet 150 koni pełna wersja sport. na liczniku mam już 96tyś. Auto zasuwa jak rakieta. Wymieniłem w nim kolektor (był pęknięty+ pęknięta część ciepła turbiny-całe turbo musiałem zakupić nowe). Był to wydatek ale tak to już jest że auta się psują :-) Piszę to dlatego żebyście mieli porównanie że ja mam motor tylko 1.4 a wy 1.6 więc naprawde silnik forda nie jest aż tak wysilony i powinien posłużyć!!! mam jeszcze dalej foczkę mkI którą jest z 2001r. i spisuje się do dziś świetnie. Jedyną firmą która odpada w przedbiegach jeżeli chodzi o silniki to grupa VW. Nie porównujcie Waszych foczek ecoboost do tego szmelcu TSI!!! Jechałem focusem 1.6 ecoboost i wrażenia na mnie nie zrobił osiągami jak porównałem go ze swoim T-jet ale ford zrobił naprawdę kawał dobrego auta!!!
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 08:54   #10
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Re: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Cytat:
Napisał jarekfxsilver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyną firmą która odpada w przedbiegach jeżeli chodzi o silniki to grupa VW. Nie porównujcie Waszych foczek ecoboost do tego szmelcu TSI!!! Jechałem focusem 1.6 ecoboost i wrażenia na mnie nie zrobił osiągami jak porównałem go ze swoim T-jet ale ford zrobił naprawdę kawał dobrego auta!!!
Masz rację, że ecoboost wydaje się lepszy od TSi. Jechałem 1.4 TSI 160 KM i nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak 1.6 Ecoboost, który ma lepszą, bardziej spontaniczną i natychmiastową reakcję na gaz. Ze swojego 1.6 182 KM jestem bardzo zadowolony - wspaniałe osiągi, ale dopiero przejechałem ponad 2000 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.