Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2016, 14:46   #1
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Woda we wnęce na koło zapasowe

jakiś tydzień temu musiałem holować auto szwagra, podniosłem wykładzinę bagażnika żeby znaleźć hak a tu zonk - sporo zamarzniętej wody we wnęce koła zapasowego, kilka dni wcześniej myłem samochód na myjce ciśnieniowej a były spore mrozy, dzisiaj rownież myłem i od razu po spłukaniu zaglądam do wnęki i rownież trochę wody jest i wilgotna wykładzina bagażnika, dodatkowo na blasze znalazłem trochę piany z myjki więczakladam, że gdzieś coś jest nieszczelne albo zatkały sie kanały odprowadzające wodę z karoserii.
Ktoś spotkał sie już z takim problemem lub może podpowiedzieć gdzie sprawdzić?

SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 16:20   #2
kabar3
ford::average
 
Avatar kabar3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 22-02-2014
Model: Focus II; Mondeo V
Silnik: Duratec 2.0; Ecoboost 2.0
Rocznik: 2004; 2017
Postów: 59
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

mam ten sam problem ale w mk2 i HB, wiec nie wiem czy bede bardzo pomocny ale moze akurat

sam na poczatku uszczelnilem silikonem wszystko co sie dalo pod tylna klapa - i te gumowe oslony kabli, i spawy i okolice zawiasow klapy. nie pomoglo.

okazalo sie, ze prawdopodobnie zapchal sie kanal (po lewej stronie), ktorym cala woda z tylu samochodu ucieka pod samochod (w zderzaku). sa dwa takie, po lewj i po prawiej stronie w HB. ciezko mi to opisac, ale otworz klawe, polej woda dach, zobacz ktoredy splywa. u mnie wplywa w otwor w zdarzaku i wyplywa juz pod zderzakiem. gdzies cos tam sie przypchalo i przy wiekszym deszczu kanalik nie przepuszcza takiej ilosci wody, woda zaczyna sie zbierac, jej poziom sie podnosi i wyplywa do bagaznika. calkiem problemu sie nie pozbylem ale jest na tyle ok, ze juz sie nie przejmuje. woda sie nie zbiera.

najlepiej poczekaj az sie ocepli, zdejmij plastiki w bagazniku, lej wode z dachu w szpare klapy i obserwuj skad wyplywa w bagazniku. jedyny pewny sposob
kabar3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 16:26   #3
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , niestety nie dysponuję swoim garażem więc tak jak mówisz czekam na koniec zimy i muszę zobaczyć co jest grane, ewentualnie podpytam mechanika jak będę wymieniał olej, może przy okazji coś znajdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 18:56   #4
Jacek_l
ford::average
 
Avatar Jacek_l
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: koło Tarnowa
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 150
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

A może podczas mycia schowaj teściową do bagażnika i niech patrzy skąd woda leci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja bym tak zrobił (weź dziecko czy tam brata, szwagra) i niech popatrzy. Jak zima będzie długa a Tobie będzie się nalewało do środka to woda może zrobić do tego czasu jakieś kuku.
__________________
A6 C5 2.7T
Jacek_l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 19:02   #5
mookie
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 07-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2 HB
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Nie wiem jak w MK3, ale W MK2 woda dostaje się następującymi kanałami:
- mikropęknięcia masy w miejscu łączenia karoserii pod plastykowymi listwami relingowymi oraz zawiasów klapy
- mocowanie tylnych lamp
- pęknięty wężyk spryskiwaczy tylnej szyby
- to co kolega wyżej pisał, niedrożne kanały odpływowe


Sprawdź, czy boczki/podsufitka nie są mokre, ewentualnie poszukaj ścieżki jak woda może płynąć, powinna być "burdna kreska". Ewentualnie weź butelkę wody, lej po klapie/dachu/lampach może coś zauważysz.
mookie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 19:33   #6
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] właśnie podsufitkę sprawdzałem - sucha, jak tylko pogoda dopisze w najbliższych dniach zrobię testy, @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] I dzięki za radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 22:59   #7
fordario77
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 09-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: focus mk1
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Witam. Kiedyś miałem taki sam przypadek jak Ty kolego; okazało się, że to był pęknięty wężyk od tylnego spryskiwacza. PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fordario77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 23:05   #8
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,970
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał fordario77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Kiedyś miałem taki sam przypadek jak Ty kolego; okazało się, że to był pęknięty wężyk od tylnego spryskiwacza. PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ma wezyk do nieszczelnosci , woda sie dostaje jak kolega byl na myjce a nie jak spryskiwacz uzywal
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 20:16   #9
robert121
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: W-wa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 115 KM
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Witam,
Miałem podobny problem w focusie MK1 TDDI HB.
Naszukałem się a problem był w uszczelce z klapą bagażnika.
W jednym miejscu uszczelka nie stykała z klapa . Podczas mycia delikatnie podciekało i wpadało do koła zapasowego.
Posmaruj uszczelkę i sprawdź przyleganie uszczelki do klapy.
Pozdrawiam
robert121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2016, 18:52   #10
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie

Korzystając z okazji, że dzisiaj pogoda w miarę dopisała pojechałem na myjnię, żeby w końcu sprawdzić którędy dostaje się woda do wnęki, wyciągnąłem wszystko z bagażnika: matę, koło zapasowe, pościągałem plastikowe nakładki i boczki bagażnika i spłukałem auto wodą z szamponem - efekt - woda spływa w miejsca, które widać na zdjęciach, natomiast nie bardzo wiem, którędy.
Może ktoś z Was coś wywnioskuje ze zdjeć? Przez lampy czy może relingi? Wszelkie sugestie mile widziane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. Woda zbiera się po umyciu w tej kwadratowej małej wnęce i podczas jazdy rozlewa się po podłodze bagażnika i spada do wnęki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SLIP ; 31-01-2016 o 18:56
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.