Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2016, 09:52   #1
krychu.s
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3 Kombi Trend Sport
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Wymiana silnika o kodzie JQDA 1.6EB

Cześć wszystkim,

Parę miesięcy temu opisywałem swoje problemy z silnikiem w trakcie wyjazdu na Bałkany - spadki mocy, dziwne dźwięki itd. Jak się po powrocie okazało, silnik kiedyś był już rozbierany, prawdopodobnie z powodu przegrzania, po czym został "sklecony" na czas odsprzedaży i niestety taki egzemplarz trafiłem.

Problem w tym, że z powodu wcześniejszych przegrzań i źle wykonanej naprawy, silnik przegrzał się ponownie (z powodów ubytku płynu chłodniczego) i teraz nie ma już możliwości naprawienia go - cylindry odkształciły się (zjajowaciły) o 0,4 mm na boki (Ford nie przewiduje takich zestawów naprawczych do tego silnika, z tego co się dowiedziałem mają zestawy do 0,25 mm), do tego najprawdopodobniej głowica również odkształciła się na tyle, iż konieczne byłoby jej zeszlifowanie o jakieś 0,5 cm, co praktycznie ją dyskwalifikuje.

Przechodząc do sedna - konieczna jest wymiana całego silnika albo kupienie regenerowanego bloku oraz wszystkich śrub, gruntów i uszczelek od forda, kupno regenerowanej głowicy, regeneracja turbiny, wymiana rozrządu itd.
Zdecydowanie wolałbym wybrać pierwszy wariant, ponieważ byłby szybszy, mniej czaso- i kosztochłonny, ale jedyny silnik kompletny, z małym przebiegiem jaki znalazłem, to silnik o innym oznaczeniu niż mój - JTDB zamiast JQDA: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I teraz pojawia się pytanie - czy mimo różnicy oznaczenia, możliwe byłoby wsadzenie tego silnika? Niestety mój mechanik nie wie czym te silniki się różnią i polecił mi zapytać tutaj, bo bez sensu byłoby kupić silnik, który nie pasuje. Czy inne oznaczenie wynika z tego, że np. silnik pochodzi z C-Max'a a nie Focus'a? Ew. że silnik jest od anglika (stawiam po przebiegu podanym w milach i kilometrach)?

Ew. Czy ktoś orientuje się, gdzie najlepiej poszukiwać takiego silnika? W Polsce nie ma tych EcoBoostów używanych zbyt wiele, ew. są gołe bloki, ale nie wiadomo w jakiej kondycji.

Pozdrawiam!


Ostatnio edytowane przez krychu.s ; 17-11-2016 o 12:17
krychu.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 10:50   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,940
Domyślnie Odp: Wymiana silnika JQDA w Focusie Mk3

Ty masz silnik 150KM a ten to 182KM, ale bedzie pasowal bez problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

JQDA, JQDB, YUDA -150KM II JTDA, JTDB - 182KM
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 11:13   #3
krychu.s
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3 Kombi Trend Sport
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana silnika JQDA w Focusie Mk3

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty masz silnik 150KM a ten to 182KM, ale bedzie pasowal bez problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę z ciekawości zapytać czy znasz jakiś przypadek takiego przeszczepu? Ja wiem, że one się różnią tylko mapą wgraną do komputera, ale mechanik miał wątpliwości czy góra silnika wygląda tak samo.
krychu.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 12:45   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA

wracając do tematu, to ja bym się nawet nie bał jako tako przekładki mechanicznej, bo to zrobi każdy ogarnięty mechanik, ale właśnie:

1. dostrojenia map
2. kontrolek
3. systemów
4. pierdół

żebyś nie miał tak, że zmienisz silnik i zaraz napiszesz, że świeci się ta kontrolka, ta dioda, to nie działa, tu błąd, a w ogóle to jest w trybie awaryjnym i pali 200l na 100km

dlatego moja propozycja wywalenia tego "szmelcu" była poważna, bo teraz auta się powoli robią jak telefony: 2 lata i wyrzucam. dostaje kolejny w abonamencie a w szufladzie mam już z 30 telefonów. smutne to ale prawdziwe.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 13:05   #5
krychu.s
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3 Kombi Trend Sport
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wracając do tematu, to ja bym się nawet nie bał jako tako przekładki mechanicznej, bo to zrobi każdy ogarnięty mechanik, ale właśnie:

1. dostrojenia map
2. kontrolek
3. systemów
4. pierdół

żebyś nie miał tak, że zmienisz silnik i zaraz napiszesz, że świeci się ta kontrolka, ta dioda, to nie działa, tu błąd, a w ogóle to jest w trybie awaryjnym i pali 200l na 100km
Dokładnie z tym samym mam obawy - teoretycznie, w JQDA można wgrać mapę z JTDA i działa bez zarzutu. Pytanie czy podłączenie JTDA i wgranie softu od niego do komputera od JQDA oszuka komputer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krychu.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 13:13   #6
adzioll
ford::beginner
 
Imię: endy
Zarejestrowany: 11-07-2015
Model: tranist
Silnik: 2.4tdci
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA

Odnoście wymiany silnika może skontaktuj się z chłopakami z Vtec łowicz ( z wawy masz niedaleko) i coś na pewno wymyśląGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adzioll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 13:19   #7
krychu.s
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3 Kombi Trend Sport
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogą być problemy moim zdaniem. Z drugiej strony - w dobrym warsztacie, nawet w dobrym ASO powinni to ogarnąć. Najlepiej to jednak nowy silnik za 23900 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może od razu nowy samochód lepiej? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Orientujecie się kto z Forum zajmuje się wgrywaniem softów w Warszawie i okolicach? Może bym podpytał co o tym myśli i jak to widzi.

Cytat:
Napisał adzioll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnoście wymiany silnika może skontaktuj się z chłopakami z Vtec łowicz ( z wawy masz niedaleko) i coś na pewno wymyśląGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki, na pewno się odezwę do nich.
krychu.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 13:40   #8
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,940
Domyślnie Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podsumowując, gdyby nie lizing, patrz mój post nr 2
Wez idz z takimi poradami...

Kolego ty wymien silnik i bedzie wszystko gralo, to zadna czarna magia.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 13:44   #9
krychu.s
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3 Kombi Trend Sport
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wez idz z takimi poradami...

Kolego ty wymien silnik i bedzie wszystko gralo, to zadna czarna magia.
Wolę dla 100% pewności sprawdzić jeszcze jak to wygląda z tym komputerem - głupio byłoby kupić silnik a potem tracić kolejne pieniądze na dostosowanie komputera albo jeździć z jakimiś błędami.
krychu.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 13:52   #10
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA

Cytat:
Napisał krychu.s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wolę dla 100% pewności sprawdzić jeszcze jak to wygląda z tym komputerem - głupio byłoby kupić silnik a potem tracić kolejne pieniądze na dostosowanie komputera albo jeździć z jakimiś błędami.
O te błędy mimo wszystko bym się nie martwił - szpec to ogarnie, ale dostać pewny silnik - to graniczy z cudem, bo mało ich jest i cholera wie w jakim stanie....
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.