Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2014, 07:10   #1
danielc81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Kalisz
Model: Ford Focus MK2 2007r
Silnik: 1.6 benzyna 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Nierówna praca na LPG - czy to są objawy uszkodzonej cewki?

Witam,

ponad rok temu kupiłem Forda Focusa MK2 1.6 2007r z przebiegiem 100 tys. Założyłem LPG (Stag + wtryski Hana) i przez 25 tys km wszystko było super.
Jakiś czas temu zaczął się dławić na wolnych obrotach (wahnięcia obrotów). Problem był dużo bardziej widocznych na LPG ale na benzynie tez dało się lekko odczuć. W końcu wyświetliła się kontrolka check engine (wypadanie zapłonów)
Wymieniłem filtry gazu. kable wysokiego napięcia (NGK), nie pomogło. Wymieniłem świece na oryginalne i wróciło do normy. Super równa praca na benzynie i LPG przez ponad 1000 km…

Obecnie od jakiegoś czasu znów zauważyłem lekko nierówną pracę na LPG (na benzynie równiutko) Nie ma takich wahnięć jak wtedy i sumie można by na tym jeździć ale czuję lekko nierówną pracę na LPG i trochę mnie to denerwuje. Byłem u faceta, który zakładał mi gaz. Wszystko sprawdziło, przejechaliśmy się z podłączonym komputerem i z gazem wszystko ok. Sprawdził cewkę pryskając ją wodą czy nie zacznie mocniej przerywać ale było ok.

No i teraz pytanie. Czy można jeszcze coś sprawdzić, żeby określić czy to cewka a może coś innego? Sprawdzałem na allegro i jest cewka BERU z przesyłka ok 130zł. Po 50-60 są jakieś najtańsze chińczyki a po 180 oryginały. Zastanawiam się nad zakupem tej cewki BERU lub minimalnym zmniejszeniem przerwy na świecach. Gdzieś czytałem, że w Fordach cewki potrafią się kończyć po ponad 100 tys. km, szczególnie na LGP, który wymaga od nich większego obciążenia (nie wiem czy to prawda).
Z drugiej strony zawsze szkoda wydawać 130 zł jak by się miało okazać, że cewka jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety nie mam z kim podmienić i sprawdzić (Kalisz)

Może ktoś miał podobne przejścia i coś podpowie ?
Będę wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Daniel


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 27-08-2014 o 21:30
danielc81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2014, 14:05   #2
Q_deu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2011
Skąd: Kalisz
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 70KM LPG
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Focus Mk2 1.6 z LPG, czy to są objawy uszkodzonej cewki?

Ja w fieście musiałem wymienić cewkę przy ok 120tys przebiegu bo przy wymianie świec się zaczęła rozsypywać... Jeśli masz 125tys+ i 7-letnie auto to nowa cewka nie jest jakąś rozrzutnością chyba... Gdzie serwisujesz instalację w Kaliszu?
__________________
Mam do sprzedania zbiornik "w koło" LPG 54l STAG ważny do 2018r.
Q_deu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 07:45   #3
domel2-5
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2012
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16v + lpg sekwencja
Rocznik: 2005
Postów: 66
Domyślnie Odp: Nierówna praca na LPG - czy to są objawy uszkodzonej cewki?

Witam,

Miałem bardzo podobną sytuację jak opisujesz. Jak bym czytał swoje objawy.
Wymiana kabli i świec nie pomogła, padnięta była cewka. Wymiana cewki pomogła. Wszystko ustąpiło.

Pozdrawiam
domel2-5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 07:55   #4
anetta41
ford::amateur
 
Imię: anetta
Zarejestrowany: 18-05-2014
Model: ford focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nierówna praca na LPG - czy to są objawy uszkodzonej cewki?

witam ja wymieniłam pompę paliwowa ,filtr paliwa ,kable ,swiece ,sonde,a auto jak szarpalo tak szarpie może ktoś miał podobnie bo mi już ręce opadają ....a może to również wina cewki ?
anetta41 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 08:50   #5
danielc81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Kalisz
Model: Ford Focus MK2 2007r
Silnik: 1.6 benzyna 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nierówna praca na LPG - czy to są objawy uszkodzonej cewki?

Cytat:
Napisał domel2-5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miałem bardzo podobną sytuację jak opisujesz. Jak bym czytał swoje objawy.
Wymiana kabli i świec nie pomogła, padnięta była cewka. Wymiana cewki pomogła. Wszystko ustąpiło.

Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedź.
Mogę wiedzieć na jaką cewkę wymieniłeś : Bosch, Beru czy jeszcze inną ?
Ja obecnie mam oryginał Bosch 0 221 503 485

Cytat:
Napisał Q_deu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w fieście musiałem wymienić cewkę przy ok 120tys przebiegu bo przy wymianie świec się zaczęła rozsypywać... Jeśli masz 125tys+ i 7-letnie auto to nowa cewka nie jest jakąś rozrzutnością chyba... Gdzie serwisujesz instalację w Kaliszu?
Moge wiedzieć jakiej firmy cewkę założyłeś ?
Gaz założyłem i serwisuję w Czekanowie w Hubi-Car.
Mam kilku znajomych którzy zakładali i chwalili. Facet nawet poprawiał po innym zakładzie u kolegi i dał radę. Ładnie montuje, wszystko chowa w fajne miejsca, korek tam gdzie wlew paliwa w cenie. Wydaje sie ogarnięty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał anetta41 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam ja wymieniłam pompę paliwowa ,filtr paliwa ,kable ,swiece ,sonde,a auto jak szarpalo tak szarpie może ktoś miał podobnie bo mi już ręce opadają ....a może to również wina cewki ?
W samochodzie masz LPG ? Szarpanie na gazie czy na benzynie i gazie? Jeżeli na obu to wydaje się, że cewka jest pierwsza do wymiany. Jeżeli na gazie to najpierw na diagnozę podjechać i jeżeli będzie ok z gazem to może wymienić cewkę. Ale nie jestem jakimś znawcą więc może niech się wypowie ktoś, kto się na tym naprawdę zna.
danielc81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 08:55   #6
bubel25
ford::average
 
Avatar bubel25
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-12-2012
Skąd: Lubniewice
Model: Ford Mondeo MKIII ST
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2005
Postów: 126
Domyślnie Odp: Nierówna praca na LPG - czy to są objawy uszkodzonej cewki?

Miałem podobne obiawy do twoich, wymieniłem świece i nic, wymieniłem kable i nic, wymieniłem cewke i wszystko chodzi tak jak powinno.
bubel25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 09:53   #7
anetta41
ford::amateur
 
Imię: anetta
Zarejestrowany: 18-05-2014
Model: ford focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nierówna praca na LPG - czy to są objawy uszkodzonej cewki?

W samochodzie masz LPG ? Szarpanie na gazie czy na benzynie i gazie? Jeżeli na obu to wydaje się, że cewka jest pierwsza do wymiany. Jeżeli na gazie to najpierw na diagnozę podjechać i jeżeli będzie ok z gazem to może wymienić cewkę. Ale nie jestem jakimś znawcą więc może niech się wypowie ktoś, kto się na tym naprawdę zna.[/QUOTE]

szarpie na benzynie LPG niemam ... pozdrawiam
anetta41 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2014, 12:28   #8
lukas wwl
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Mondeo hatch-back
Silnik: 1,8 + LPG
Rocznik: 2001
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nierówna praca na LPG - czy to są objawy uszkodzonej cewki?

witam. tez mam podobny problem wymieniłem swieczki,przewody i szarpie zwłaszcza na lpg i tylko na niskich obrotach albo postoju. przed wymiana swiec itd wyskoczył mi bład cewki. ale wtedy nie chciała isc ani na lpg ani na pb teraz na pb chodzi dobrze na lpg ciezko, jest mulasty itd. jak Wam sie udało czy po wymianie cewki wszystko jest oki?
i co sadzicei o zmiejszeniu przerwy na swieczkach bo i takie cso słyszałem
lukas wwl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2014, 13:07   #9
danielc81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Kalisz
Model: Ford Focus MK2 2007r
Silnik: 1.6 benzyna 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nierówna praca na LPG - czy to są objawy uszkodzonej cewki?

Cytat:
Napisał lukas wwl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. tez mam podobny problem wymieniłem swieczki,przewody i szarpie zwłaszcza na lpg i tylko na niskich obrotach albo postoju. przed wymiana swiec itd wyskoczył mi bład cewki. ale wtedy nie chciała isc ani na lpg ani na pb teraz na pb chodzi dobrze na lpg ciezko, jest mulasty itd. jak Wam sie udało czy po wymianie cewki wszystko jest oki?
i co sadzicei o zmiejszeniu przerwy na swieczkach bo i takie cso słyszałem
Ja zamówiłem cewkę i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu przyjdzie i ją wymienię to podziele się opinią.
Z tego co wiem gaz ma większe wymagania co do iskry więc cewka musi być w idealnym stanie. Myślę, że jeżeli instalacja LPG jest dobrze ustawione to samochód powinien pracować na standardowych świecach bez modyfikacji przerwy. Przerwę można minimalnie zmniejszyć jak pojawiają się takie objawy i nie chcemy wymieniać cewki lub niedawno ją wymieniliśmy (coś jest nie do końca dobrze ustawione). Z tego co czytałem zbyt duże zmniejszenie przerwy może powodować niedokładne spalanie mieszanki i też niekorzystnie wpłynie na pracę silnika. Ja mam przerwę 1,3 (oryginalna) więc jeżeli wymiana cewki nie pomoże to zmienię maksymalnie do 1,1.

A jaki przebieg ma Twój samochód, ile z tego na LPG, była wymieniona już cewka ? Masz 1 cewkę czy 4 (po jednej na cylinder) ? Jeżeli zrobiłeś na niej większy przebieg to chyba trzeba by pomyśleć nad nową ale nie znam się na tyle. Przyjdzie moja nowa to tak jak pisałem wymienię i napiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danielc81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 13:18   #10
lukas wwl
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Mondeo hatch-back
Silnik: 1,8 + LPG
Rocznik: 2001
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nierówna praca na LPG - czy to są objawy uszkodzonej cewki?

mam przebieg ok 190tys na gazie zrobiłem ok 15tys niedawno miałem sprglad i tez jakis tyd temu był na kompie u gazownika jest wszystko oki. dzieje mi sie to od wyskoczenia błedu cewki, od tamtej pory zmieniłem swiece to cos sie stało z gazem ze nie przeskakiwał na gaz po naprawie tego zmieniłem przewody, i szarpie dzis zrobiłem troche km. i przy ruszaniu ale nie zawsze czułem pod pedałem taki strzał na lpg
lukas wwl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
cewka zapłonowa , focus , lpg , nierówna praca , świece



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.