Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2015, 22:31   #1
pamalina
ford::beginner
 
Avatar pamalina
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-12-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Rozbiórka drzwi od kierowcy - co dalej

Witam,
urwana linka (najprawdopodobniej) od wewnątrz - drzwi od kierowcy - skutecznie uniemożliwia mi normalne korzystanie z auta.
Z rozbiórką doszedłem do tego miejsca - tzn plastikowy panel przykręcony kilkoma śrubami.
Pytanie jak go ściągnąć? Odkręciłem śruby oraz wkręty od mocowania korbki od mechanizmu podnoszenia szyby.
Proszę o info co dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie drzwi w załączeniu.
Pozdrawiam,
PM
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20150513_203019.jpg (92.7 KB, 48 wyświetleń)

pamalina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2015, 23:26   #2
sagittarius82
ford::average
 
Avatar sagittarius82
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: okolice Katowic
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 125
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi od kierowcy - co dalej

Ja bym jeszcze odkręcił śruby na czerwono zaznaczone (o ile są) w załączniku i powinno wyjść - ewentualnie trzymaja go jakieś zatrzaski, czyli szarpniecie z wyczuciem powinno pomóc. Jeszcze jest opcja, że pod głośnikiem ktoś mądry cos zaimplementował.
Nie jestem pewien, ale tylko domniemam, że tak jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20150513_203019-edit.jpg (89.4 KB, 36 wyświetleń)
__________________
Kiedyś to było: Czarna VB 2.0 PB+LPG, później Mondeo MKIV 2.0+LPG...

Ostatnio edytowane przez sagittarius82 ; 13-05-2015 o 23:28
sagittarius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2015, 10:39   #3
Gosia01
ford::average
 
Avatar Gosia01
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: wielkopolska
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 1,6 Benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi od kierowcy - co dalej

Tak jak kolega wcześniej powiedział, trzeba odkręcić wszystkie śruby na obwodzie tapicerki wewnętrznej - bodajże klucz 13, następnie odkleić dwie zaślepki te okrągłe, tam są śruby mocujące szybę, następnie opuścić szybę tak, aby było widać te nakrętki przez otwory, poluzować je kluczem nasadowym, ale tak aby ich do końca nie odkręcić, następnie szybę dobrze podkleić taśmą papierową taką malarską z jednej i drugiej strony tak, aby taśma przechodziła nad ramką drzwi i szyba nie opadła. Dalej wykręcić głośnik - cztery torxy, wyjąć i rozłączyć z kostki. Mając już to wszystko przytrzymujesz szybę lub ktoś to robi i kręcisz korbką w dół, szyba zostanie, a prowadnica wyskoczy z zabezpieczeń. Kiedy już to opanujesz całą tapicerkę wewnętrzną delikatnie odchylasz do siebie, ale bardzo delikatnie i pociągasz w kierunku do samochodu, do zawiasów, ponieważ na wewnętrznej stronie tapicerki czyli tego co chcesz zdemontować jest plastikowy zaczep wchodzący w obudowę klamki. Gdy już ten zaczep wyskoczy masz wszystko luźne. Dalej należy rozłączyć wtyczkę zamka - jeśli masz centrala, wtyczkę znajdującą się na słupku drzwi taka okrągłą. Gdy masz to rozłączone ten cały plastik należy delikatnie przechylić wzdłuż osi poziomej i wyjąć na zewnątrz. Rozłączoną wtyczkę znajdująca się na słupku przełożyć do wnętrza drzwi i wyjąć z całym tym plastikiem. Przerabiałem to przy montażu szyb elektrycznych w moim Fusionie, jest do opanowania. Życzę powodzenia - jak co to pytaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ta strona Tobie pomoże ponieważ ja z niej korzystałem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Gosia01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2015, 13:05   #4
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi od kierowcy - co dalej

Manual w *.pdf -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2015, 20:10   #5
pamalina
ford::beginner
 
Avatar pamalina
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-12-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi od kierowcy - co dalej

Mega dzięki za wszelką pomoc!!!
Mieliście 100% racji co do kroków demontażu ale....
- mój kłopot polegał na tym, że ta plastikowa osłona jest zamontowana na zaczepy, które są wsuwane do osłony linki przy zamku - z tym najwięcej mi zeszło ale najpierw trzeba zająć się szybą.
- odpuszczamy wkręty mocujące szybę (taki rodzaj chwytaków) są widoczną po zdjęciu osłonek z gąbki (taki kółeczka ~fi 50mm)
- podciągamy delikatnie szybę do góry
- mocujemy taśmę malarską wg info od kolegów
- u mnie szyba jest montowana na kołek, który trzeba wypchnąć (wewnętrzny kołeczek) a następnie wypchnąć jego drugą część (uwaga na szybę).
- teraz walczymy z ww zaczepami - należy osłonę delikatnie szarpnąć w kierunku do zawiasów.
UWAGA na kable !!!!
Jak już to puści to możemy wyciągnąć osłonę.
U mnie linka pękła przy samym mocowaniu - także muszę zamówić nową.
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc !!!
Jak będę to wszystko skręcał to postaram się zrobić kilka fotek ku potomności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PM
__________________
Wcześniej Galaxy 1999r. AFN 110KM. Aktualnie S-Max 2.0 TDCi 140KM 2009r. Jak na razie git Chociaż ostatnio.......

Ostatnio edytowane przez pamalina ; 14-05-2015 o 20:14
pamalina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2015, 20:28   #6
sagittarius82
ford::average
 
Avatar sagittarius82
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: okolice Katowic
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 125
Domyślnie Odp: Rozbiórka drzwi od kierowcy - co dalej

Gratuluje sukcesu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znam to uczucie, kiedy samemu się coś zrobi przy aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za wszystko inne zapłacisz kartą ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał pamalina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
postaram się zrobić kilka fotek ku potomności
Zrób, zrób, łącznie z opisem, a moderator niech temat podklei lub wrzuci do porad w odpowiednim dziale i napewno przyda się wielu ludziom w przyszłości.
Pozdrawiam
__________________
Kiedyś to było: Czarna VB 2.0 PB+LPG, później Mondeo MKIV 2.0+LPG...
sagittarius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
demontaż , drzwi



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.