Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2021, 13:51   #11
e0_hater
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 27-09-2021
Skąd: Zgierz
Model: Civic
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus ST vs Fiesta ST

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej nie. wyższe czyli droższe wersje wyposażenia np. Titanium miały lepsze tworzywa i materiały w środku, np. miększy plastik na desce czy boczkach drzwi, ekoskóra na niektórych elementach. Nie wiem dokładnie jak w ST, ale zakładam że podobnie, bo to taka topowa wersja. Oczywiście, szału się nie spodziewaj, to tylko Ford, a nie np Audi.

Bump:

osiągi wersji ST są b.przyjemne (np. 2.0EB) ale nastaw się na częste tankowania. Żłopie to jak smok, tym bardziej w jeżdzie miejskiej. No i wskazana jest tu benzyna 98.
Nie no ja licze się z tym, ze nie będzie to wykończenie premium ale jak wsiadłem do tego biednego zastepczego to poczułem się jak w daci dokker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Domyślam się, ze 2.0 EB nie będzie palił 8 czy 6 litrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko z tego co czytam na różnych portalach to spalanie już zgłupiałem bo jednym pali 8l a drugim 20 i zupełnie nie wiem na co się nastawić. Powiedzmy, że na 13 byłbym w stanie się przygotować przy normalnej jezdzi. Marzenie ?

e0_hater jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2021, 14:08   #12
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus ST vs Fiesta ST

Może nie marzenie, ale na pewno będzie wymagać to częstego spoglądania na wskazania komputera i raczej ostrożnego obchodzenia się z pedałem gazu. Zwłaszcza w tej wersji średnie spalanie jest mocno zależne od stylu jazdy. Jesli ktoś pisze o 8l./100 to chyba na ekspresówce nie przekraczając 100km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Poszukiwania takiej wersji wymagają też chłodnej głowy i dokładnej weryfikacji danego egzemplarza. Warto bliżej przyjrzeć się np karoserii pod kątem wypadkowości (z wiadomych względów), ale nie tylko, bo łatwo o wtopę.

Może się też okazać, że budżet jakim dysponujesz wcale nie jest taki wielki. 50-60k zł to wprawdzie sporo jak na Focusa, ale ta wersja była droga i rzadko występuje, więc ceny ładnych bezwypadkowych egzemplarzy mogą cię zaskoczyć. Na pewno troche więcej w tym temacie wie kolega @slawek-kali ...
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2021, 19:01   #13
e0_hater
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 27-09-2021
Skąd: Zgierz
Model: Civic
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus ST vs Fiesta ST

No właśnie fajnie jak by się tu jakiś właściciel danego modelu wypowiedział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Akurat mam chłodna głowę bo nie spieszy mi się ze zmiana dlatego też poszukiwania zacząłem od wejścia na forum i szukania opinii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
e0_hater jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 06:42   #14
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus ST vs Fiesta ST

Cytat:
Napisał e0_hater Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie fajnie jak by się tu jakiś właściciel danego modelu wypowiedział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie jest (chyba) właścicielem takiego modelu, za to pomaga w wyszukaniu i zakupie takiej sztuki. To miałem wcześniej na myśli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 06:58   #15
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,482
Domyślnie Odp: Focus ST vs Fiesta ST

Cytat:
Napisał e0_hater Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak wsiadłem do tego biednego zastepczego to poczułem się jak w daci dokker
przyrównując te dwa auta wykazujesz się brakiem znajomości tematu

Jeżdże codziennie w obu autach długie dystanse, dokker jest nieporównywalnie słabszy jakościowo w środku
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 09:17   #16
e0_hater
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 27-09-2021
Skąd: Zgierz
Model: Civic
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus ST vs Fiesta ST

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A jak wygląda dynamika, spalanie w 1,5 ecoboost ?

Jak nie znalazlbym sensownego ST to nie wykluczam wlasnie slabszej wersji.
e0_hater jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 11:01   #17
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Focus ST vs Fiesta ST

Akurat w 1.6 Ecoboost (u mnie z podniesioną mocą) spalanie jest duuużo niższe niż w 2.0 z Focusa ST.

W mieście ok 10-11l (dużo zależy od prędkości przelotowej i korków),
na krajówkach jeżdżąc dynamicznie ok 8-8.5l,
jeżdżąc do 100-110km/h ok 7-7.5l,
jeżdżąc maksymalnie eco/o kropelce ze stałą prędkością 80-90km/h poniżej 6l (ale taka jazda to męczarnia).

W 1.5 Ecoboost powinno być podobnie.

Czy dynamika jest wystarczająca zależy od tego z jak mocnymi autami miałeś do czynienia.
Ewentualnie pozostaje zmodzenie na 200KM+ (polecam) co z pewnością zwiększy frajdę z jazdy.

Ostatnio edytowane przez Pitterek ; 29-09-2021 o 11:08
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 11:23   #18
e0_hater
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 27-09-2021
Skąd: Zgierz
Model: Civic
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus ST vs Fiesta ST

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeżdże 90% po mieście.

Ogólnie nigdy nie miałem przyjemności jeździć PB z turbo dlatego myślę,
że sama przesiadka na coś co ma moment obrotowy przy 2k a nie 5 już będzie odczuwalne bo aby przyspieszyć z rolki nie trzeba będzie redukować 2 biegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miałem w posiadaniu wyłącznie wolnossące PB od 1.4 po 2.5L.

Fajnie mieć jakąś frajdę z jazdy i nie zostawiać wyplaty na stacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tego co widzę na otomoto jest cos takiego jak ST line czyli
1.5 ecoboost z pakietem wizualnym jak dobrze rozumiem.
Interesują mnie wyłącznie polifty.
e0_hater jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 12:02   #19
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus ST vs Fiesta ST

myślę, ze jak dużo miasta to 1.5 będzie bardzo ok.
Na trasę też, a jak zrobisz chipa to już będzie latać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a zawsze spalanie już akceptowalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

szukaj 1.5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy wolnossaku to będzie i tak ogień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a chip zawsze możliwy.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 12:21   #20
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus ST vs Fiesta ST

Cytat:
Napisał e0_hater Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A jak wygląda dynamika, spalanie w 1,5 ecoboost ?

Jak nie znalazlbym sensownego ST to nie wykluczam wlasnie slabszej wersji.
potwierdzam to, co napisał kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Średnie spalanie u mnie z ostatniego tysiąca km to, wg komputera pokł., 7,8/100. Zaznaczam, że jest to średnia wartość uzyskana w trybie mieszanym (trochę na głównych trasach przelotowych i trochę na co dzień do sklepu, pracy 5km).

Osiągi tego silnika są w zupełności wystarczające dla auta takiego jak Focus. Zawsze znajdą się tacy, co będą szybsi od Ciebie na światłach, ale na dynamikę nie powinieneś narzekac. Możesz też kiedyś zamontować jakiegoś powerboxa lub zrobić chip, tak jak pisali koledzy. Wzrośnie wtedy jeszcze moc i moment obr.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.