Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2018, 22:00   #1
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Zmiana radia Navi NX SD na Sony

Witam wszystkich.

Wszyscy zmieniają z Sony na Navi, a ja chciałbym zmienić odwrotnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym zmienić moją nieszczęsną Navi NX SD na zwykłe radio Sony z osobnym panelem sterowania nawiewami. Powodem jest piszczenie ekranu mojej Navi. Piszczy nie tylko moja, niestety ja to bardzo słyszę i jestem gotów porzucić ekran dla braku tego irytującego cichutkiego i wysokiego dźwięku.

Z tego, co dałem rady w historii przeczytać, do zmiany potrzebuję:
- panel zewnętrzny / ramka zewnętrzna - u mnie czarna w polifcie
- kosz radia (stelaż/baza / ramka wewnętrzna) - czy może będzie pasował ten z NX SD?
- panel klimatyzacji cały - czy tu są jakieś elementy poza panelem widocznym dla użytkownika?

I dodatkowe pytania:
- Jakie są rodzaje radia Sony, które jest najbardziej trwałe i czy któreś może nie pasować? Wiem, że 6CD są niepolecane, 1CD polecane, ale może ktoś może doradzić coś więcej? Które mają DAB+? Symbole bardzo pożądane.
- Czy podłączę bez problemu Sony w miejsce NX SD? Wiem, że mają inne wzmocnienia oraz, że Sony jest montowane w autach z Premium Sound, którego u mnie przy zwykłym NX SD bez plusa nie ma - czy wszystkie złącza będą pasować i czy nie można nic uszkodzić?
- Czy takie same moduły BT/VC pasują do NX SD oraz do Sony? Aktualnie mam CS7T-14D212-AD, czy będzie pasował bez problemu także do Sony? Czy w wersji softu powyżej 05-03-XX Sony tez obsłuży zmienne kody PIN, BT streaming i USB? Czy z racji przedostatniej literki A w symbolu zostanie mi tylko język angielski, czy może będę mógł używać tego po Polsku, tak jak w NX SD?
- Czy jest jakaś strata funkcjonalności przy tej zamianie, wiadomo poza rzeczami związanymi z ekranem - Navi i tak nie używam, ale może o czymś nie pomyślałem.
- Czy Sony i sterowanie nawiewem z osobnego panela będzie działać od ręki, czy konieczna jest modyfikacja ELM Config?

Będę wdzięczny za wszystkie porady. Dodatkowo jeśli ktoś ma takie radio Sony na terenie Wawy, chętnie wieczorem podjadę z piwkiem zobaczyć jak to działa. A jesli ktoś ma Navi NX SD z niepiszczącym ekranem, to bardzo bardzo proszę o taką informację, naprawdę chciałbym pierwszą taką sztukę zobaczyć i nie-usłyszeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 06:29   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Zmiana radia Navi NX SD na Sony

Cytat:
Napisał hunteroza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy może będzie pasował ten z NX SD
nie będzie ale to mały problem, małych koszy jest zatrzęsienie za grosze

Cytat:
Napisał hunteroza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy konieczna jest modyfikacja ELM Config?
jest konieczna
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 16:31   #3
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Zmiana radia Navi NX SD na Sony

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie będzie ale to mały problem, małych koszy jest zatrzęsienie za grosze
Podrzucisz jakiś przykład z allegro/olx, jak to dokładnie wygląda?

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest konieczna
Czy to jest ta opcja z załącznika? Na co powinienem ją ustawić jak zmienię na Sony i nie mam głośników premium sound?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg MND4 FX.jpg (96.1 KB, 44 wyświetleń)
hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 16:50   #4
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Zmiana radia Navi NX SD na Sony

high level cd + am/fm radio do ustawienia


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
navigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.