Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2012, 11:05   #121
Hal.9k
ford::beginner
 
Avatar Hal.9k
 
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk4 TitX automat
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał kapode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w D zmiana na wyższy bieg następuje nawet w okolicy 2300 obrotów, w S leci aż do 3500-3800
W Durashifcie D potrafi mi podwyższć bieg i przy 2000 rpm, a S trzymać obroty i do 4000-4500 rpm. Ba - w D również jeśli zechcę obroty trzyma do 4000-4500 rpm.
Ale nie oznacza to, że skrzynia DS jest lepsza od PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po prostu rozpatrywanie wysokości obrotów, przy których skrzynia podwyższa bieg, bez uwzględnienia co robi kierowca (chce zwolnić / wolno przyspieszyć / mocno przyspieszyć itp) i charakterystyki silnika (moment/moc w zależności od obrotów) nie ma w mojej ocenie większego sensu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Istotne jest, aby skrzynia zmieniała optymalnie bieg pod intencje kierowcy, znając charakterystykę silnika. Jak dla mnie DS wypada tu naprawdę dobrze i nie widzę tu większego pola do poprawy.
Oczywiście jeśli już dobiera dobrze biegi, to fajnie aby to robiła szybko (jak najkrótsza utrata mocy) i bez szarpania (komfort jazdy). Zakładam, że PS jest tu lepszy od DS z oczywistych względów, ale żeby od razu "duża przepaść" ?

Hal.9k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 20:40   #122
allybee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-02-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo MkIV Titanium Aut
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Ponownie odgrzeję kotleta.

Czy ktoś na forum ma tego automata (nie PS) w samochodzie o przebiegu 200kkm+? Planuję zakup MkIV z automatem i mimo że będzie miał poniżej 100kkm na liczniku to wiadomo - możliwe jest, że będzie miał kolejną "stówkę" odkręconą przy przekraczaniu granicy :/

Dzięki, allybee
allybee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 16:46   #123
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Witam, również chciałbym dowiedzieć się jak sprawują się dziś automaty kolegów którzy mają Mondeo rocznik 2008-2009. Zaczynam rozglądać się powoli za Titanium X z tych lat i na Powershift się nie załapię tylko na Durashift.. rozumiem że z Durashisftem czeka mnie dużo większe spalanie - a jak jest z awaryjnością?

Ostatnio edytowane przez cysior ; 03-05-2012 o 16:49
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 21:02   #124
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

U mnie nic się nie wydarzyło. A przyjemność z jazdy nie do opisania. Z większym spalaniem też bym dyskutował, no może 0,5 litra.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 21:18   #125
allybee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-02-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo MkIV Titanium Aut
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Po zakupie i miesiącu użytkowania mogę powiedzieć że jest ok. Przebieg licznikowy 120kkm, ale znajomy mechanik mówi że może mieć 220kkm, bo przy wymianie rozrządu okazało się że poprzedni już nie był oryginalny Fordowski tylko Gates czy jakoś tak.
Tak czy inaczej automat działa, nie szarpie, w trybie sekwencyjnym mógłby być trochę szybszy, ale tragedii nie ma. Zobaczymy jak będzie działał przez najbliższe kilka latek ;-)
Choć patrząc na różne opinie, to szybciej padnie mi silnik 2.0TDCi 130KM (bo w automacie nie ma 140KM, tylko 130) niż ta skrzynia. Pożyjemy zobaczymy. Na razie zrobiłem 2tyś km w miesiąc, a w piątek śmigam do Toskanii więc dołożę kolejne 3tyś km. Trzymajcie kciuki, bo ja będę na pewno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
allybee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 21:22   #126
allybee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-02-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo MkIV Titanium Aut
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał cysior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, również chciałbym dowiedzieć się jak sprawują się dziś automaty kolegów którzy mają Mondeo rocznik 2008-2009. Zaczynam rozglądać się powoli za Titanium X z tych lat i na Powershift się nie załapię tylko na Durashift.. rozumiem że z Durashisftem czeka mnie dużo większe spalanie - a jak jest z awaryjnością?
Czy ja wiem czy duże spalanie. Z Bielska nad morze średnie wg tripa wyszło mi 6.2 litra, w miarę spokojna jazda w nocy. Przy zapieprzaniu spowrotem (trasa poniżej 7 godzin) wyszło mi 8 litrów. Żonie po mieście, ze średnią prędkością 20-25km/h pali około 9.1 litra. Tragedii nie ma, laguna I z silnikiem 1.8 benzynka, brała na mieście 11 litrów Pb.
allybee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2012, 11:06   #127
Jerry292
ford::advanced
 
Avatar Jerry292
 
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Gdynia
Model: S MAX , FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI 140 km , 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 , 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Witam .
Ja mam 180.000 przebiegu skrzynka dziala bezproblemowo .Spalanie kolo 9 l. miasto , 7,5 trasa
Jerry292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2012, 09:50   #128
conci1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Re: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Panowie jak to jest z tymi automatami?
Miesiąc temu kupiłem mondeo z automatem (rok 2009).
Wczoraj kupiłem Motor i tam jest porównanie Mondeo i Suberb. Piszą, żeby nie kupować Mondeo z automatem, niestety nie ma uzasadnienia.
Czy automaty w Mondeo są jakieś szczególnie awaryjne? Czytając forum nie znalazłem jakiś szczególnie niepokojących informacji ale może coś przeoczyłem.

Czy ktoś mnie uspokoi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kuba
conci1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2012, 12:35   #129
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Re: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał conci1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie jak to jest z tymi automatami?
Miesiąc temu kupiłem mondeo z automatem (rok 2009).
Wczoraj kupiłem Motor i tam jest porównanie Mondeo i Suberb. Piszą, żeby nie kupować Mondeo z automatem, niestety nie ma uzasadnienia.
Czy automaty w Mondeo są jakieś szczególnie awaryjne? Czytając forum nie znalazłem jakiś szczególnie niepokojących informacji ale może coś przeoczyłem.

Czy ktoś mnie uspokoi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kuba
Jak "dziennikarz" przed rozpoczęciem testu już miał wyrobione zdanie to nic na to nie poradzisz. Wiesz Skoda=VW, więc jak Ford moze miec cos lepszego od "kultowego" VW`eja - steoreotypów nie zwalczysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawe czy w ogóle on je testował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jaki masz automat? DS czy PS? i jakie masz odczucia (subiektywne ofcourse) co do niego?
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 08-05-2012 o 12:37
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2012, 23:06   #130
conci1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Re: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Ja mam DS.
Odczucia mam jak najbardziej pozytywne. Nigdy wcześniej nie jeździłem automatem. Teraz to bym się nie zamienił. W moim odczuciu biegi zmienia tak jak trzeba, nigdy nie narzekałem na brak mocy w trakcie manewrów.

kuba
conci1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.