Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2019, 08:47   #891
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał zabosmic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem
Niestety. Nie rozumiesz, bo nie chce Ci się szukać. Wolisz błądzić i zadawać pytania, które wielokrotnie były już zadawane.

Cytat:
Napisał zabosmic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak tylko składanie ręcznie to lusterka i przełącznik od szyb z tym przyciskiem od składania świateł, natomiast jeżeli chodzi automatyczne składanie z pilota to potrzebna dodatkowo ingerencja w sterowniku.
Nie. Zarówno składanie ręczne jak i z pilota wymaga zmiany w konfiguracji auta. Jest to ta sama funkcja. I nie ma żadnego przycisku do składania świateł!

Cytat:
Napisał zabosmic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie? czy to trzeba wgrywać inną wersje oprogramowania
Do poliftowych modułów nie są dostępne "inne wersje oprogramowania".
Cytat:
Napisał zabosmic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy wszystko obsługuje ten moduł?
Za obsługę składania/rozkładania lustra odpowiedzialny jest moduł drzwi i lustro oraz jako główny moduł sterujący - BCMi.
Cytat:
Napisał zabosmic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł w moich drzwiach to 9G9T 14B533
Każdy poliftowy moduł drzwi przednich ma oznaczenie zaczynające się od 9G9T 14B533 ...
Najważniejsze są kolejne dwie (ostatnie) literki (w szczególności przedostatnia), których już nie podałeś. Chociaż w przypadku składania/rozkładania luster nie ma to większego znaczenia, bo - jak napisałem wcześniej - każdy moduł drzwiowy tą funkcję zrealizuje.

Sprawdź we wtyczce wiązki drzwiowej (złącze B modułu drzwiowego), czy od pinu 17 i 24 masz kabelki idące do gniazda lustra (odpowiednio do pinów 4 i 3). Jeśli tak, to wiązka jest przygotowana do składanych/rozkładanych luster. Jeśli nie, to trzeba dołożyć brakujące kable.
Potem kup lustra z funkcją składania/rozkładania oraz panel sterowania szybami z przyciskiem do "ręcznego" składania/rozkładania lusterek. Zamontuj wszystko i podłącz.
Potem włącz w CCC funkcję składania/rozkładania luster. I w zależności od charakteru ciesz się lub smuć z nowej funkcji.


BTW. Jak sprawdzić, które to "złącze B" modułu drzwiowego i jak odczytać numerację pinów, to już sobie spróbuj sam znaleźć na forum.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2019, 11:07   #892
zabosmic
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-10-2017
Skąd: Łowicz
Model: Ford S-MAX po lifcie
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Dzięki Parch za wskazówki.
Mój moduł to 9G9T 14B533 AC, po przestudiowaniu całego wątku dowiedziałem się, że mój moduł obsługuje składanie lusterek. Jednak żeby mieć pewność rozebrałem boczek w drzwiach i na module na złączu B są przewody od 17 do 24, moje lusterko ma 7 przewodów. Pozostaje mi kupić lusterka na 9 przewodów i panel z przyciskiem. Jak to ogarnę to się odezwę u kogo mogę aktywować tę funkcję (centralna polska).
Pozdrawiam
zabosmic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2019, 11:25   #893
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Ok. Czyli roboty niewiele. To jeszcze WDR: raczej poluj na oryginalne lustra, bo z zamiennikami różnie bywa, jedne działają bez problemu, inne nie zawsze chcą poprawnie składać/rozkładać luster.

Jakby co, to poliftowy panel sterowania szybami z przyciskiem do składania/rozkładania lusterek mam na sprzedaż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakbyś nie mógł upolować lokalnie, to pisz na PW.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2019, 12:29   #894
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał zabosmic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Parch za wskazówki.

Mój moduł to 9G9T 14B533 AC, po przestudiowaniu całego wątku dowiedziałem się, że mój moduł obsługuje składanie lusterek. Jednak żeby mieć pewność rozebrałem boczek w drzwiach i na module na złączu B są przewody od 17 do 24, moje lusterko ma 7 przewodów. Pozostaje mi kupić lusterka na 9 przewodów i panel z przyciskiem. Jak to ogarnę to się odezwę u kogo mogę aktywować tę funkcję (centralna polska).

Pozdrawiam
Poliftowe muszą mieć 11 kabli

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
3- sterowanie
2- grzanie
2- składanie
2- kierunek
2- podswietlenie

Ostatnio edytowane przez PiotruśPan ; 21-11-2019 o 12:32
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 00:00   #895
zabosmic
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-10-2017
Skąd: Łowicz
Model: Ford S-MAX po lifcie
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Oki, dzięki za sprostowanie.
zabosmic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 00:35   #896
Matique
ford::average
 
Avatar Matique
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo Titanium X MK4 , Ford KA MK2
Silnik: 2.5T i5 , 1,2
Rocznik: 2008 , 2009
Postów: 112
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Witam (ponownie) juz kiedys dzieki temu tematowi dolozyłem składane lusterka do mojego mk4, a teraz zauwazyłem dziwne demoniczne rzeczy. Ale od początku auto to mondeo przedlift 2008r dołozylem moduły drzwiowe (tył i przód) a przednie to takie które obsługuja wszystko (pamieć składanie itp) lewy przód 7G9T-14B533-EF, prawy przód 7G9T-14B533-KF bylo w tym temacie ładne zestawenie jaki part number modułu co obsługuje, i faktycznie uruchomiłem w elmie i lusterka składaja sie z przycisku na panelu do sterowania lusterkami i z kluczyka po zamknieciu, nastepnie dołozyłem fotel kierowcy z modułem na full wypasie (pamięc itp) i znowu elm i wszystko działa fotel pamieta nastawy, jedynie pozycji luster nie pamietało i nie pochylały sie one przy właczaniu wstecznego, ale olałem to. a teraz zauwazyłem ze gdy na panelu sterowania lusterkami guzik jest przełaczony do regulacji lewego lusterka to przy wrzuceniu wstecznego lewe lusterko opada prawe nie, gdy do regulacji prawego to prawe opada lewe nie, gdy przełacznik jest w połozeniu neutralnym zadne nie opada nic sie nie dzieje, i kiedy juz lusterko polozy sie przy wstecznym to po włozeniu jedynki i jazdy na wprost nie podnosza sie same trzeba je recznie regulowac. o co to moze chodzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy moze czegos w elmie nie skonfigurowałem czy co? ktokolwiek widział ktokolwiek wie...
__________________
___________________
Mondeo 2.5T seria 210ps/338Nm --> Heko 263ps/404Nm --> Heko 285ps/445Nm --> VTR 350ps/520Nm

Ostatnio edytowane przez Matique ; 03-01-2020 o 00:43
Matique jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 06:52   #897
angelz
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Tarnów
Model: Kuga ST-Line X AWD
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 205
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

A ile pinow/kabli mają lusterka?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
angelz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 07:35   #898
Vito2m
ford::average
 
Imię: Miroslaw
Zarejestrowany: 04-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: Ford S max
Silnik: 2,0 l 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 181
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Zalezy jakie funkcje maja byc w lusterku , pelen wypas 11
Vito2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 07:47   #899
angelz
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Tarnów
Model: Kuga ST-Line X AWD
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 205
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Cytat:
Napisał Vito2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zalezy jakie funkcje maja byc w lusterku , pelen wypas 11
To było pytanie do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
angelz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2020, 00:32   #900
Matique
ford::average
 
Avatar Matique
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo Titanium X MK4 , Ford KA MK2
Silnik: 2.5T i5 , 1,2
Rocznik: 2008 , 2009
Postów: 112
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?

Z wiazki od modulu jest 11 pin lecz na wtyczce lusterka jesr 8 pinow, przy czym kabel pomaranczowy i zielony wchodza w jeden pin, lusterko ma grzanie, sterowanie szybka, zamykanie sie, i puddle light. U dolu zdjecie wtyczki lusterka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
___________________
Mondeo 2.5T seria 210ps/338Nm --> Heko 263ps/404Nm --> Heko 285ps/445Nm --> VTR 350ps/520Nm
Matique jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.