Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2016, 17:52   #1
f2004
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Question odczuwalne WIBRACJE - kierowca na kierownicy, pasażer przód na podłodze

Witam Forumowiczów,
Przed wizytą u mechanika chciałbym poradzić się co może być przyczyną w/w.
Początkowo odczuwałem je wyłącznie ja prowadząc samochód z prędkością >=120km/h, aktualnie dodatkowo na wolnych obrotach czuję lekkie dygotanie kierownicy, a pasażer z przedniego fotela stopami opartymi na podłodze od prędkości 90km/h wyczuwa coś w rodzaju stukania.
Brak jakichkolwiek dodatkowych niepokojących dźwięków, a wibracje można przyrównać do jazdy z niewielką prędkością ze źle wyważonymi kołami.
Szukałem na forum i podobne obiawy może dawać zużyte koło pasowe paska wielorowkowego wału korbowego, zużyte poduszki skrzyni biegów no i dwu masa... Jakie inne jeszcze??
Chciałbym uniknąć wymiany wszystkich "podejrzanych" podzespołów by dojść do tego, co powoduje opisane obiawy - może kogoś Fordzik już tak zgłaszał że coś go boli, jakaś solucja??

f2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 19:49   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: odczuwalne WIBRACJE - kierowca na kierownicy, pasażer przód na podłodze

Opony wiekowe i np. jedna z malym guzem, zbieżność.
U mnie akurat obie przyczyny i drżenia tez byly powyzej 120.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 20:09   #3
f2004
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: odczuwalne WIBRACJE - kierowca na kierownicy, pasażer przód na podłodze

tak, ale to nie tłumaczy wyczuwalnego tylko na kierownicy delikatnego "pulsowania" na biegu jałowym na postoju... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
f2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2016, 10:55   #4
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: odczuwalne WIBRACJE - kierowca na kierownicy, pasażer przód na podłodze

Jeśli silnik trzęsie się na postoju, to obejrzałbym jego poduszki - w myśl zasady: Nie demonizować, zaczynać od rzeczy naturalnie zużywających się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 07:48   #5
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: odczuwalne WIBRACJE - kierowca na kierownicy, pasażer przód na podłodze

To może być koło dwu-masowe na pasku osprzętu. Też tak kiedyś miałem, że samochód wpadał w mało wyczuwalne lecz uciążliwe wibracje. Niestety każdy przypadek jest inny i nie wiem jak się to może zachowywać przy większych obrotach.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 13:27   #6
f2004
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: odczuwalne WIBRACJE - kierowca na kierownicy, pasażer przód na podłodze

Dzięki za podpowiedzi koledzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przyczyna (oby tylko ta jedyna) zlokalizowana - po nacechowaniu koła pasowego i kilkukrotnym przegazowaniu linia się rozjechała...
Mam jeszcze pytanie co do samego koła pasowego - czy fabrycznie w 1.4TDCi zawsze były stosowane tylko i wyłącznie w wersji TVD (z tłumikiem drgań skrętnych)?? Pytam bo przeglądając różne oferty tylko w opisie niektórych kół jest info o zastosowaniu w/w.

I na koniec co sądzicie o firmie GATES, kompletny zestaw (koło, pasek, 2xrolka) za ok 500zł wydaje się być atrakcyjny - innych "pełnych kompletów nie znalazłem, kupno "na sztuki" wiadomo podnosi cenę...

PS.Jeżeli macie jakieś uwagi (ile nM dokręcania), spostrzeżenia (wszelkie) - ogólnie co i jak odnośnie procedury wymiany omawianego Koła Pasowego wraz z osprzętem, będę wdzięczny za info.


edit
...w dniu dzisiejszym miałem już podzielić się uwagami po dokonanej wymianie. Niestety sklep [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie okazał się godny, tak wysokiej pozycji w rankingu OPINEO. Przedstawię więc tylko fotki odebranych części i ogólne uwagi co do w/w sklepu - może komuś się przyda.
Moje zastrzeżenia co do sklepu:
- brak informacji o opóźnieniu w realizacji zamówienia (zero kontaktu),
- po przypomnieniu lakoniczna odpowiedź o braku jednej pozycji z zamówienia (w momencie składania zamówienia wszystkie elementy widniały jako dostępne)
- niekompletna paczka dotarła po 9 dniach od złożenia zamówienia
- na moje zapytanie co z nadpłaconą kwotą, brak odpowiedzi - brakującą pozycję dosłano po kolejnych 5 dniach
Na koniec informacja z faktury (ostatnie foto) - myślę warto w kontekście w/w wziąć sobie to do serca



edit #2
Krótko, moje wrażenia - jest super! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wymianie brak opisanych wyżej objawów! Znów bezstresowo można lekko przycisnąć...
Co do samej wymiany posiłkowałem się [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Mogę jedynie dodać, że do zablokowania skrzyni biegów według opisu świetnie nadaje się klucz imbusowy #10 (dłuższa jego część).
Co do wymienionych podzespołów, to rolka na napinaczu ręcznie obracana huczała, rolka prowadząca miała "tylko" wyżłobiony rant.
Moja radość z wymiany pomniejszona jest jedynie wykrytą awarią sprzęgiełka alternatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...cóż w najbliższym czasie będzie trzeba oddać alternator do regeneracji.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (93.7 KB, 20 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (92.1 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (40.8 KB, 13 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez f2004 ; 03-11-2016 o 20:45 Powód: otrzymanie kompletu części, #2 szczęśliwy po :)
f2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , nierówna praca , silnik , silnik szarpie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.