Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2016, 10:46   #1
Chicco
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2014
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 1,8 DCI
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Nie działające wycieraczki

Witam, przejrzałem forum i nie znalazłem podobnego problemu do mojego. Mam problem z wycieraczkami ostatnio jadąc w deszczu włączyłem je przesunęły się po szybie i tak zostały w górnym maksymalnym położeniu. Sprawdzone: bezpieczniki, przekaźniki, silnik wycieraczek wszystko wygląda na dobre dodam że po wyjęciu przekaźnika od wycieraczek i podania napięcia na krótko wróciły do pozycji znamionowej ale wymiana przekaźnika na nowy nie pomogła gdzie szukać przyczyny? tylna działa normalnie i spryskiwacze również. Czy problemem może być przełącznik zespolony w kierownicy?

Chicco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2016, 11:59   #2
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Nie działające wycieraczki

w mondeo mk3 tak jak w tytule czy w mk4 tak jak w opisie z profilu?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2016, 12:39   #3
Chicco
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2014
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 1,8 DCI
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie działające wycieraczki

Przepraszam moje niedopatrzenie proszę moderatora o zmianę prefiksu oczywiście w MkIV Tak jak w podpisie
Chicco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2017, 10:05   #4
Zooropa
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-04-2013
Model: Ford Mondeo MK4 HB
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 4
Exclamation Odp: Nie działające wycieraczki

Witam,
Mój problem dotyczy forda mondeo mk4 rocznik 2009r. diesel 2.0 140km. Sytuacja pojawia się okazjonalnie, tzn. gdy mam włączone przednie wycieraczki w tryb pracy automatycznej, zależnie od czujnika deszczu. Wycieraczki w zależności od ilości opadów załączają się w tryb pracy przerywanej lub w ciągły normalny lub ciągły szybki. Czasami bywa, że wycieraczki pracują w trybie pracy ciągłej normalnej i mimo, że nie ma opadów to nie wyłączają się. Przełączenie manetki wycieraczek na wyłącz nie wyłącza ich. Wyłączenie silnika i zamknięcie samochodu nie powoduje ich wyłączenia. Jedynie pomaga odłączenie klemy z akumulatora. Ponowne podłączenie klemy powoduje, że dalej pracują, aż nagle i też różnie to bywa stają w jakimś pośrednim położeniu, potem dwa razy wykonają pełny cykl i wyłączają się. Wymieniłem przekaźnik od wycieraczek, gdyż myślałem, że może styki się już wyrobiły, ale to nie pomogło. Mam także z lokalizowaniem jakiegoś aktualnego schematu elektrycznego do tego modelu, żeby móc jakoś namierzyć co steruje tymi wycieraczkami. Co może być przyczyną takiej pracy? Taka praca pojawia się losowo, najczęściej po dłuższej jeździe, a czasami wystarczy wyjechać do pracy i także się pojawia. Byłem u elektryka, ale stwierdził, że wszystko jest ok, bo akurat mu się one "nie zatrzasnęły". Jest to problematyczne bo czasami jak jadę w trasę i nie pada to szkoda mi jest wycieraczek i mechanizmu, który ciągle pracuje. Za wskazówki dziękuję.
Zooropa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
wycieraczki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.