Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2013, 13:53   #71
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Cytat:
Napisał Zoltyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce mi sie jezdzic do Niemiec w ciemno
W Twojej okolicy są jeszcze inne serwisy Forda. Może masz wgraną badziewną mapę i może poproś w innym ASO o przegranie softu.

Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2013, 18:46   #72
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Mialem do czynienia z trzema serwisami Forda w okolicy (Gdynia, Gdansk i Starogard Gdanski) - wszystkie walcza "o srebrna patelnie" jesli chodzi o fachowosc/jakosc uslug (sarkazm), z tym ze w niektorych sa mili.
Jesli chodzi o jazde "w ciemno" do Niemiec to nie mialem na mysli geografii (nawigacja jeszcze dziala, a w zapasie mam TomToma), niestety zadne mapy (nawet te najnowsze) nie pokazuja ktore ASO ma dobrych mechanikow "ktorym chce sie chciec" i znaja sie na rzeczy. Czy to w Polsce czy kilkaset kilometrow dalej w Niemczech.
Wg polskich ASO generalnie "nie ma bledu DTC=nie ma problemu".
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie

Ostatnio edytowane przez Zoltyy ; 31-10-2013 o 19:15
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 12:22   #73
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Cytat:
Napisał Zoltyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie przy jakichs 17/18 tys zaczyna cos sie dziac. Objawy - slaba/opozniona reakcja na pedal gazu przy nizszych obrotach, zrobil sie glosniejszy, prawie nie da sie plynnie przyspieszyc bo najpierw nie ma reakcji, pozniej nagle redukcja skrzyni i "strzal w plecy".
Na wyzszych obrotach (od ok 3300 w gore) ciagnie OK.
Wg serwisu - nic sie nie dzieje, tyle ze po oddaniu na dwa dni wszystko wrocilo do normy - tzn ciagnal od dolu jak nowy, zrobil sie cichszy. Szkoda ze juz dwa dni pozniej wrocilem do systemu 'zero-jedynkowego'. Widac odlaczali akumulator/resetowali komputer - dopoki sie nie nauczyl jechal OK, pozniej niestety kicha.
Oczywiscie nie ma bledow, wiec wg ASO wszystko OK. Nie chce mi sie jezdzic do Niemiec w ciemno - gwarancji ze tam cos znajda tez nie mam.
A sprawdź rurkę łączącą IC z turbosprężąrką: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 17:57   #74
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

ASO niby sprawdzilo i twierdza ze nieszczelnosci nie ma, poza tym u mnie objawy sa odwrotne: jak depne i wejdzie na obroty (tzn Powershi(f)t zredukuje) to auto ciagnie, tylko dolu nie ma. Tak jakby przy niskich obrotach nie wstawala turbina (zawieszajacy sie zawor za turbo?), albo ew. MAF nie "widzial" przeplywajacego powietrza przy niskich obrotach (zabrudzony po nastu tys km?), a komp zgodnie ze wskazaniami MAF redukowal paliwo coby proporcje zgadzaly sie przy spalaniu.
Zadziwia mnie to ze po wizycie w ASO przez dzien bylo OK - czyli kiedy komp dziala na "predefiniowanych" wartosciach to jest OK, dopiero pozniej wszystko wraca do stanu sprzed wizyty.
Tak tylko zgaduje, bo moja wiedza to jak w stopce.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie

Ostatnio edytowane przez Zoltyy ; 02-11-2013 o 17:59
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2016, 22:00   #75
nozda
ford::average
 
Avatar nozda
 
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Trend
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

92 tyś. - silnik bez zarzutu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(awarii uległa tylko sprężarka klimy, auto zaczyna skrzypieć...)
__________________
Ford C-Max EcoBoost 150KM
Mazda MX-5 NA 115KM
nozda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 14:11   #76
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Cytat:
Napisał nozda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
92 tyś. - silnik bez zarzutu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(awarii uległa tylko sprężarka klimy, auto zaczyna skrzypieć...)
Spokojnie,
im starsze, tym lepsze dokładnie jak skrzypce i wino.
Stąd właśnie auto skrzypi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 10:55   #77
hammondb3
ford::amateur
 
Imię: hammondb3
Zarejestrowany: 16-03-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Witam,
Podepnę się pod temat. Mój Focus 1.6 EB 150 KM z 2014 roku ma obecnie przejechane 80 tyś. Przygody z silnikiem niestety miał. Gdy oddałem go na przegląd po 40 tyś dowiedziałem się że ma wycieki oleju spod bodajże głowicy i że ASO wysłało zdjęcia do oceny "do fabryki". Rekomendacja- wymiana silnika spowodowana deformacją bloku w wyniku przegrzania. Wcześniej był problem z niewielkim ubytkiem płynu i wymianą wadliwego wężyka- nie wiem czy te dwie rzeczy wiązać ze sobą. Tak więc po 2 tygodniach miałem w swoim focusie nowy blok silnika.
Podobno była to od 2011 roku druga wymiana 1.6 EB w moim ASO w Krk.
Nie ukrywam że straciłem zaufanie do marki i do silnika w moim aucie. Za 20 tyś kończy mi się przedłużona do 5 lat (lub 100 tyś) gwarancja i zaczynam się zastanawiać czy np tuż po jej wygaśnięciu znów szlag nie trafi całego silnika (wydanie kilkunastu tysięcy na nowy nie uśmiecha mi się). Czy ktoś miał podobny problem? Zastanawiam się na jaki przebieg przy spokojnej mieszanej jeździe mogę liczyć przy tym silniku. Kupując to auto chciałem nim zrobić ok 200 tyś ale chyba nie jest to realne, jak sądzicie?
hammondb3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 11:03   #78
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Czyli to kolejny pojedynczy przypadek przegrzania 1.6EB
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 11:20   #79
hammondb3
ford::amateur
 
Imię: hammondb3
Zarejestrowany: 16-03-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

Jest taki cykl na YT "auta z niemiec"-jeżdzą z kupującym kupić używane auta i pokazują cały proces zakupu i oględzin. Znalazłem odcinek o zakupie Focusa z 1.6 EB który sprzedawało niemieckie ASO Forda. Przebieg ok 90 tyś jeśli dobrze pamiętam. Samochód był po wymianie silnika w wyniku przegrzania. Wygląda na to że te silniki mają duży problem. Dopóki naprawia to ASO nie na mój koszt można to przeżyć ale gdy konieczna będzie wymiana po gwarancji to troche się odechciewa. Stąd ciekawy jestem ilu użytkowników miało takie problemy i jakie przebiegi są realne bezawaryjnie dla 1.6 EB. Każde info mile widziane.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - możesz rozwinąć swoją wypowiedź? O wielu takich przypadkach słyszałeś? Z góry dzięki.
hammondb3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 12:13   #80
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność

jest na forum, musisz poszukać
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.