Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2009, 10:16   #101
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał TZ_TeZet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to jestem następny. Chyba nie umiem wkleić wykresu niestety, to skrobnę tylko wynik końcowy. Kreator Mocy w W-wie współpracujący z V-techem.

S Max 2,2 tdci z 2008 roku.

Przed wirusem:
- 174 KM (3388 obr) oraz 422 Nm (2258 obr)

Po chipie odpowiednio:
- 213 KM (3368 obr) oraz 516 Nm (2254 obr)

Bardzo, bardzo zacna różnica w jeździe. W szczegółach opisywać nie będę kogo to "poniżyłem" startując ze świateł, bo nie o to chodzi. Na czuja wydaje mi się, że sekundę do 100 pewno zyskał. Jutro pojadę A dwójką i wtedy dopiero coś będę mógł powiedzieć, co się dzieje z V max i co się dzieje w przedziale 3,5 - 4 tyś na 6 biegu i jak to się zachowuje.
Po chipie komp wyzerował oczywiście i po przejechganiu pierwszych 100 km w cyklu miejskim wyszło spalanie 8,0 L/100km !!! Przy poprzednim 9,4 L wynik jest zastanawiający. Nie zmartwię sie zbytnio, gdyby stan ten potwierdził się również podczas dalszych przebiegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdr,
TZ_TeZet
Oto wykres kolegi TeZeta:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Wykres TeZeT jpeg.jpg (97.3 KB, 164 wyświetleń)

__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 10:29   #102
TZ_TeZet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Mazowieckie
Model: Q7
Silnik: 3,0 TDI
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Taaaa. Będę wkutwiał łyse karki w BeMkach spod świateł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najciekawsza dla mnie będzie trasa. Jak na razie nie było okazji a podniecanie się, czy się ma jeżdżąc po W-wie 400, czy 516 Nm mija się z celem czytając gazetę i stąc w korku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdr,
TZ
TZ_TeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 12:25   #103
robert.j
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest dokładnie taki sam efekt.

Umowiłem się za tydzień w środę w V-tech Kraków - zdam relację po powrocie.
robert.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 14:29   #104
IRONANT
ford::average
 
Avatar IRONANT
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010 (po liftingu)
Postów: 53
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał TZ_TeZet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to jestem następny. Chyba nie umiem wkleić wykresu niestety, to skrobnę tylko wynik końcowy. Kreator Mocy w W-wie współpracujący z V-techem.

S Max 2,2 tdci z 2008 roku.

Przed wirusem:
- 174 KM (3388 obr) oraz 422 Nm (2258 obr)

Po chipie odpowiednio:
- 213 KM (3368 obr) oraz 516 Nm (2254 obr)

Bardzo, bardzo zacna różnica w jeździe. W szczegółach opisywać nie będę kogo to "poniżyłem" startując ze świateł, bo nie o to chodzi. Na czuja wydaje mi się, że sekundę do 100 pewno zyskał. Jutro pojadę A dwójką i wtedy dopiero coś będę mógł powiedzieć, co się dzieje z V max i co się dzieje w przedziale 3,5 - 4 tyś na 6 biegu i jak to się zachowuje.
Po chipie komp wyzerował oczywiście i po przejechganiu pierwszych 100 km w cyklu miejskim wyszło spalanie 8,0 L/100km !!! Przy poprzednim 9,4 L wynik jest zastanawiający. Nie zmartwię sie zbytnio, gdyby stan ten potwierdził się również podczas dalszych przebiegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdr,
TZ_TeZet
TZ_TeZet, wynik rewelacyjny. Gratulacje.

Czy udało się przez złącze diagnostyczne czy trzeba było wyjmować cały komputer?

Na jakim paliwie robiłeś te pomiary?

pozdrawiam IRONANT
IRONANT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 14:49   #105
TZ_TeZet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Mazowieckie
Model: Q7
Silnik: 3,0 TDI
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Dziękuje, dziękuję. Gratulacje należą się również Kreatorom Mocy !
Nie, nie udało sie przez złącze diagnostyczne, tak jak zreszta pisałem kilka stron wstecz. Jak zauważysz jest również różnica w hamowaniu "fabryki" i "wirusa" w samych datach na wykresie. Musieli wyjąć całóść i dopiero się podłączyli. Przez złącze nie szło za cholerę.
Pomiary robiłem na BP Ultimate. Tylko to wlewam od samego początku,
Pozdr,
TZ
TZ_TeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 20:08   #106
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał makos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oto wykres kolegi TeZeta:
Wykres zacny. Ale wyjaśnijcie mi, proszę, o co chodzi z tym spadkiem na krzywej lekko powyżej 1tys obr/min. Parę razy to już widziałem na wykresach. Jaki to ma wpływ i jak to ewentualnie skutkuje przy ruszaniu*? Pytanie może głupie, ale jestem laikiem, a moje wcześniej wirusowane auta (Peugeot 406hdi i VW t4 2,5tdi) takich przebiegów krzywych nie miały.

*na początku, czasem przy ruszaniu albo gasł mi silnik, albo zwijałem asfalt, bo albo nie było mocy, albo było jej nadmiar.
__________________
abstynent, ale nie fanatyk...
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 07:06   #107
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał jojojo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wykres zacny. Ale wyjaśnijcie mi, proszę, o co chodzi z tym spadkiem na krzywej lekko powyżej 1tys obr/min. Parę razy to już widziałem na wykresach. Jaki to ma wpływ i jak to ewentualnie skutkuje przy ruszaniu*? Pytanie może głupie, ale jestem laikiem, a moje wcześniej wirusowane auta (Peugeot 406hdi i VW t4 2,5tdi) takich przebiegów krzywych nie miały.

*na początku, czasem przy ruszaniu albo gasł mi silnik, albo zwijałem asfalt, bo albo nie było mocy, albo było jej nadmiar.
Na wykresie z KM, to nie jest spadek mocy/momentu, poprostu właściwy pomiar prowadzi się powyżej 1200 - 1500 obr/min, na najwyższym biegu / lub ew. na piątce, przy wciśniętym do końca pedale gazu.
W praktyce unika się jazdy z pedałem w podłodze przy bardzo niskich obrotach... to są b.wysokie obciążenia dla ukł.napędowego a objawi się to m.in. szarpaniem.
Diesel w osobówce będzie "jechać" już od 800 obr/min, ale 1200 obr/min to minimalne zalecane obroty do jazdy bez przyśpieszania na maksa. A jak chcesz "depnąć" - to od co najmniej 1800 - 2000 obr/min... Jeśli pojedziesz w trasę ciężaróweczką, taką np. 40 ton - to jak najbardziej, 1200 obr/min - to będzie OK. W przypadku diesli o małych pojemnościach - pracują one w szerszym zakresie obrotów, przy wyższych obrotach maksymalnych i minimalne obroty użytkowe są na znacznie wyższym poziomie, również wynika to z konstrukcji silnika (wielkość i obroty turbo), układu napędowego (mniejsza liczba biegów) i dużej rozpiętości prędkości jazdy.

W przypadku KM, nasze maksie były sprawdzane na hamowni inercyjnej (z wybiegiem), b.dokładnej, pozwalającej na wyznaczenie strat mechanicznych w układzie napędowym.

Pozdro,

Makos
__________________
Biały Maxio.

Ostatnio edytowane przez makos ; 28-08-2009 o 07:25
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 13:50   #108
przemo*
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-08-2009
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Wreszcie umówiłem się na wizytę w Kreatorze mocy w najbliższą środę (02.09.2009). Zobaczymy co uda cię wycisnąć z mojego E'sia. Wrażeniami z jazdy podzielę się po zabiegu.

--
przemo*
przemo* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2009, 20:03   #109
moreti
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI, AUTOMAT
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

witam wszystkich,

ja takze jestem umowiony na chip maksia na przyszly tydzien - silnik 2,0 tdci, 130 km - automat - zobaczymy co z tego wyjdzie!
moreti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2009, 21:08   #110
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał makos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wykresie z KM, to nie jest spadek mocy/momentu, poprostu właściwy pomiar prowadzi się powyżej 1200 - 1500 obr/min, na najwyższym biegu / lub ew. na piątce, przy wciśniętym do końca pedale gazu.
W praktyce unika się jazdy z pedałem w podłodze przy bardzo niskich obrotach... to są b.wysokie obciążenia dla ukł.napędowego a objawi się to m.in. szarpaniem.
Diesel w osobówce będzie "jechać" już od 800 obr/min, ale 1200 obr/min to minimalne zalecane obroty do jazdy bez przyśpieszania na maksa. A jak chcesz "depnąć" - to od co najmniej 1800 - 2000 obr/min... Jeśli pojedziesz w trasę ciężaróweczką, taką np. 40 ton - to jak najbardziej, 1200 obr/min - to będzie OK. W przypadku diesli o małych pojemnościach - pracują one w szerszym zakresie obrotów, przy wyższych obrotach maksymalnych i minimalne obroty użytkowe są na znacznie wyższym poziomie, również wynika to z konstrukcji silnika (wielkość i obroty turbo), układu napędowego (mniejsza liczba biegów) i dużej rozpiętości prędkości jazdy.

W przypadku KM, nasze maksie były sprawdzane na hamowni inercyjnej (z wybiegiem), b.dokładnej, pozwalającej na wyznaczenie strat mechanicznych w układzie napędowym.

Pozdro,

Makos
Dzięki Makos za obszerne wyjaśnienia. Już rozumiem. Po prostu w tym przypadku odpuścili w danym przedziale obrotów na hamowni. U mnie na wcześniejszych wykresach ta krzywa ma regularny przebieg w całym przedziale obrotów.
Mocno mnie korci, żeby i w eSiu coś poprawić, ale w najbliższym czasie nie mam fizycznej możliwości. Żona też nie bardzo chce słyszeć o chipie. Ale, w końcu nie musi wszystkiego wiedzieć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może nie zauważy..? Napiszcie tylko jeszcze co polecacie. Wcześniejsze wirusy robiłem w Świątek tuning w Bydgoszczy i jestem zadowolony. Ale teraz jak zadzwoniłem, nikt nie miał dla mnie czasu. Mieli oddzwonić i chyba im się telefon popsuł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
abstynent, ale nie fanatyk...
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.