Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2020, 20:36   #1
master866
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 27-10-2019
Skąd: kwidzyn
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 FlexiFuel
Rocznik: 2010
Postów: 19
Cool wyciekający płyn chłodniczy Wersja Skandynawska

Witam i proszę o poradę, pomoc
Pacjent : Ford Mondeo MK4 2.0 Flexifuell Benzyna+Gaz ( Instalacja Fordowska)
Jak wersja mówi skandynawska mam " podgrzewanie silnika" za pomocą wtyczki w przedniej osłonie.... ale nie na tym sprawa.
Ucieka mi płyn do chłodnicy, ostatnio to zlokalizowałem i oddając auto na wymianę świec znaleźliśmy wyciek. Tj wiemy że cieknie gdzieś na łączeniu tej " podgrzewającej" instalacji z wyjściem ze zbiorniczka....
Moje pytanie brzmi czy ktoś miał kiedyś podobny problem lub słyszał o czymś takim?
Czy da się to wymontować? Mechanik stwierdził że nie ma pewności jak to wymontować czy może odkręcić jakiś element czy musi odkręcać całość.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o pomoc i podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję


Ostatnio edytowane przez master866 ; 26-01-2020 o 09:11
master866 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 22:20   #2
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: MK4 Wersja Skandynawska

Instalacja fordowska lpg tak samo mozliwe jak lądowanie kosmitow na palacu kultury. Ford nie zalace a wrecz zabrania montowania montowania lpg do swoich silników.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 23:27   #3
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: MK4 Wersja Skandynawska

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford nie zalace a wrecz zabrania montowania montowania lpg do swoich silników.
Gdzie to wyczytałeś? Możesz podać jakieś wiarygodne źródło?

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Instalacja fordowska lpg tak samo mozliwe jak lądowanie kosmitow na palacu kultury.
A jednak. Ford oczywiście nie produkuje instalacji LPG, ale korzysta z zewnętrznych dostawców. W przypadku LPG jest to BRC. Numery poszczególnych części są dostępne w Etisie. Silniki Duratec Flexifuel są przystosowane do spalania bioetanolu, który podobnie jak LPG ma wyższą temperaturę spalania, dlatego głowice w tych silnikach mają utwardzone gniazda zaworowe, których wypalanie jest podstawową bolączką zwykłych Durateców.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 23:50   #4
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: MK4 Wersja Skandynawska

Na oryginalnych schematach fordowskich to chyba jest nawet lpg uwzględnione dla Mondeo mk4. Tak mnie się coś kojarzy.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2020, 02:34   #5
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: MK4 Wersja Skandynawska

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Instalacja fordowska lpg tak samo mozliwe jak lądowanie kosmitow na palacu kultury. Ford nie zalace a wrecz zabrania montowania montowania lpg do swoich silników.
No widzisz, a jednak. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przedlifcie z Duratekiem 2.0 była opcja FlexFuel. Nie tyle była to fabryczna instalacja co przystosowanie silnika pod instalację LPG: wyżej umieszczona plastikowa osłona silnika aby było miejsce na szynę, i odsunięty kolektor dolotowy w celu montażu w nim wtrysków.
Gniazda zaworowe i zawory ssące również zostały wzmocnione. Zakładaniem samej instalacji zajmowały się zakłady współpracujące w ASO.

Podsumowując. Mondeo Mk4 NIE miało fabrycznej instalacji LPG, ale było przystosowane do jej montażu u dealerów.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 26-01-2020 o 02:43
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2020, 08:52   #6
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: MK4 Wersja Skandynawska

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie to wyczytałeś? Możesz podać jakieś wiarygodne źródło?


A jednak. Ford oczywiście nie produkuje instalacji LPG, ale korzysta z zewnętrznych dostawców. W przypadku LPG jest to BRC. Numery poszczególnych części są dostępne w Etisie. Silniki Duratec Flexifuel są przystosowane do spalania bioetanolu, który podobnie jak LPG ma wyższą temperaturę spalania, dlatego głowice w tych silnikach mają utwardzone gniazda zaworowe, których wypalanie jest podstawową bolączką zwykłych Durateców.
Flexuifuel ( bioetanol) to nie LPG/
Takze przystosowanie durateca , a wiec konstrukcji juz leciwej do bioetanolu nie oznacza ze był przystosowany do LPG. Tak kiedyś ford zapatrywał sie na ekologię. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
taki stary dosć artykuł.
A to że instalacja była zakładana w zakładzie współpracujacym z fordem to nie znaczy , że była fabryczna. Ale mniejsza z tym . Też mam durateca wspaniale współpracującego z lpg.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2020, 09:15   #7
master866
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 27-10-2019
Skąd: kwidzyn
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 FlexiFuel
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 wyciekający płyn chłodniczy Wersja Skandynawska

Dobrze może źle się wyraziłem, że to nie wyszło spod młotka Forda. Ale fabrycznie nowego MK4 można było kupić z instalacją LPG gdzie Ford dawał na nią gwarancję itp...
Wracając do głównego wątku... ktoś coś słyszał w temacie
master866 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2020, 17:15   #8
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: wyciekający płyn chłodniczy Wersja Skandynawska

Używasz tego podgrzewania? Jeżeli nie to ja bym całość zdemontował, parę lat temu tak zrobiłem w mk3 z identycznym silnikiem bo ciekło akurat z grzałki (tam był system Defa, zerknij co masz u siebie).
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 07:42   #9
master866
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 27-10-2019
Skąd: kwidzyn
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 FlexiFuel
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: wyciekający płyn chłodniczy Wersja Skandynawska

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Używasz tego podgrzewania? Jeżeli nie to ja bym całość zdemontował, parę lat temu tak zrobiłem w mk3 z identycznym silnikiem bo ciekło akurat z grzałki (tam był system Defa, zerknij co masz u siebie).
Nie używam nawet nie mam zasilacza, miałem po niego jechac do Pana co mi auto sprzedawał bo nie wiedział gdzie jest w dniu zakupu ale nie pojechałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak moge zdiagnozować jaki to jest jak Piszesz?
Mechanik prosił podpytać czy da się go wykręcić bez demontażu innych części czy nie bo pierwszy raz się z takim czymś spotyka, zresztą ja też.
I czym później zaślepić otwory ?
Dzięki i bez hejtu proszę dla mnie to coś nowegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
master866 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 18:20   #10
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: MK4 Wersja Skandynawska

Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma wersję z możliwością zasilania Etanolem (a nie gazem). Stąd ta grzałka o której pisze.

Tutaj info z Etis:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Grzałka zamontowana jest za kolektorem wydechowym. Aby ją wykręcić trzeba niestety zrzucić kolektor.
Instalacja ta nie ma żadnych dodatkowych węży z płynem chłodzącym. Jest to zwykła grzałka elektryczna wkręcana w blok:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 27-01-2020 o 18:28
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.