Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2014, 13:21   #131
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Drzwi są faktycznie wygodne jeśli chodzi o wsiadanie do samochodu, ale trzeba mieć na uwadze, że w B-Maxie te tylne drzwi nie mają podłokietników dla pasażerów, co może być potencjalnie upierdliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 10:52   #132
minimax
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 15-12-2013
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Jak wspominałem mam już drugiego Focusa 1.8 TDCi i... zwyczajnie go nie wykorzystuje. Szukam mniejszego auta. Fiesta jest zdecydowanie za mała, natomiast B-Max wydaje się idealny. Nie mam dzieci, zazwyczaj jeżdżę sam. Bardziej krótkie trasy (do 200km) niż miasto. Kilka razy w miesiącu potrzebuję przewieźć kilkanaście kartonów i stąd moje wymagania dotyczące przestrzeni bagażowej. Po złożeniu siedzeń w B-Maxie zmieści się wszystko co potrzebuję a dostęp jest zdecydowanie wygodniejszy niż w fieście.

W sumie decyzja już zapadła. Zastanawiam się tylko, czego spodziewać się przy dłuższej eksploatacji pojazdu. W obydwu focusach miałem problem z pękającymi wężami od turbo. Pierwszy raz naprawiałem w serwisie. Za drugim razem znałem problem, wymieniłem wąż na podobny (od chłodnicy od Opla corsy) i wszystko było OK. Ponadto wysiadł mi centralny zamek i padły czyjniki parkowania. Więcej usterek nie miałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minimax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2014, 13:56   #133
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

B-max fajna sprawa i w wersju Titanum. I ile robisz kilometrów bo jak rocznie do 10tys to nie wiem czy bym nie kupił 1.0 EB 100 lub 125KM.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2014, 22:51   #134
Herman81
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2014
Skąd: Piła
Model: B-Max
Silnik: 1,0 100KM
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Witam wszystkich posiadaczy B-Maxa. Jestem jak na razie szczęśliwym posiadacze tego auta w wersji 1,0 100 KM od 10 miesięcy. Nakręciłem nim prawie 10000 km głównie na dojazdy do pracy (30 km/dziennie), ale też w trasie i na po naszych autostradach. Wrażenia z jazdy są OK, największy mankament dla mnie to z racji że jestem wysoki i mam odsunięty fotel praktycznie na "maxa" powoduje to iż miejsce styku drzwi przednich z tylnymi utrudnia mi widoczność na boki (muszę się wychylać aby upewnić się czy wszystko jest OK). Ciekawi mnie także spalanie jakie przeczytałem we wpisach jakie tu spotkałem, producent deklaruje w trybie mieszanym 5,1 l/100km u mnie komputer podaje jak dotąd 6,2 l/100km z wpisów jakie przeczytałem było ok. 5,8 l/100km, uważam że jeżdżę spokojnie jednak nie mogę zbliżyć się deklarowanych wartości przez forumowiczów nie mówiąc już o podanych przez producenta. Generalnie autko sprawuje się naprawdę nieźle a dostępność mocy od niskich obrotów to jest to co mnie urzekło w tym silniku.
Herman81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 20:21   #135
leszek462
ford::amateur
 
Imię: leszek
Zarejestrowany: 23-08-2014
Skąd: Giżycko
Model: ford B-max
Silnik: 1,0 EB
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Herman81. Napisz jeszcze trochę o innych wrażeniach z jazdy bo myślę. że przy Twoim wzroście w każdym innym samochodzie tej wielkości miałbyś podobne odczucia ( z wyjątkiem nadwozi coupe ) Ja w moim B-maxie, a mam 183 wzrostu, nie zauważyłem tego. Jedyne co mnie denerwuje to jak nie zamknę porządnie drzwi od strony kierowcy to podczas ostrego skrętu w prawo sygnalizator ostrzega, że drzwi kierowcy są otwarte. Przejechałem dopiero 2000 km i lubię jeździć tym autem. Pozdrawiam Wszystkich Posiadaczy B-maxów
leszek462 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 19:12   #136
Herman81
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2014
Skąd: Piła
Model: B-Max
Silnik: 1,0 100KM
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

leszek462 niby tylko 7 cm wyższy ale jakąś różnicę jednak robi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z innych wrażeń uważam że nie jest to autko do szybkiej (powyżej 130km/h) jazdy. Na A1 przy przy takiej prędkości a niestety jechałem przy dość silnym wietrze autkiem trochę kołysze i trzeba uważać. Również zauważyłem że powyżej 120 czuje lekkie drgania na kierownicy, które ustępują jak się zwolni poniżej tej prędkości (może jestem przewrażliwiony), ale przy najbliższym przeglądzie mam zamiar o tym porozmawiać z serwisem. Trochę dziwi mi że autko daje ci znać o niedomkniętych drzwiach dopiero przy ostrych zakrętach. Owszem nieraz trzeba mocniej trzasnąć żeby się domknęły, ale u mnie od razu informuje o takiej sytuacji. Nie chcę wychodzić na promotora tego silnika (1,0 EB 100KM) bo sam się zastanawiałem nad nim i musieli mnie troszkę przekonywać, ale po tych 10 miesiącach jestem zadowolony z tego wyboru. Nie jest to demon na drogach i przyspieszenie nie powala, jednak w sytuacjach kiedy potrzeba tego przyspieszenia to można na nie liczyć. No i oczywiście możliwość przewiezienia dłuższych rzeczy, bardzo dla nas przydatna i sprawdzona. Oby się nie psuł, a będzie super.
Herman81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 10:13   #137
persy
ford::amateur
 
Avatar persy
 
Zarejestrowany: 21-05-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Powolutku, powolutku (choć awarie mojego Fusiona zaczynają poganiać) zaczynam się przymierzać do nowego samochodu. No i tak sobie dumam nad B-Maxem ale w wersji z PowerShiftem (i silnikiem 1.6 Ti-VCT, bo tylko z tym dają PS) - ktoś tym jeździł albo ma? Bo przydało by się trochę wrażeń z pierwszej ręki a nie bełkot z ulotek reklamowych Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
persy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2014, 16:52   #138
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Ogólnie ta skrzynia jest bardzo dobra i szybka, a silnik 1.6 Ti-VCT do tego auta daje spokojnie rade.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 18:40   #139
Mixto
ford::beginner
 
Imię: W...
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: Ford B-Max
Silnik: 1.4
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

W tym samym czasie gdy ja kupowałem Maxia, moi znajomi kupili taką samą wersję, ale zdecydowali się na silnik 1.6 i automat, i są MEGA zadowoleni o dziwo podobne spalanie jak w moim 1.4 ale wygoda automatu nieoceniona.
Mixto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 20:44   #140
marnar1960
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2014
Model: Ford B-MAX, Tourneo Courier
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014, 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Witam,
kiedyś miałem mondeo 2.0 kombi z gazem; fajne autko. Teraz od tygodnia mamy B-MAXa 1.0 100 KM. Żona jest bardzo zadowolona... Za dużo nie przejechaliśmy; jutro robimy trasę, to się przyjrzę jak to chodzi. Potrzebowaliśmy małe auto z przesuwanymi drzwiami do miasta. Pierwsze wrażenia są dobre. Się zobaczy co dalej...
marnar1960 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.