Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2016, 21:39   #171
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Cytat:
Napisał mszymcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety tylko jest tam plik mondeo.tif ze spisem schematów...
Zapisz na dysk,wtedy będziesz miał komplet.

Bump:
Cytat:
Napisał mszymcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako ciekawostka fotka tych przewodów... wygląda jakby się przycięły ale nie mam koncepcji jak-guma (osłonka) była zamontowana poprawnie (środkowy "bolec" był wpięty)....
U mnie było podobnie-także mam sedana.W/g mojej opinii jest zła izolacja tych przewodów zbyt twarda i dlatego najpierw pęka izolacja,a następnie łamią się przewody(linka).

mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2016, 23:30   #172
mszymcz
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-08-2010
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007.12
Postów: 45
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapisz na dysk,wtedy będziesz miał komplet.

Bump:
U mnie było podobnie-także mam sedana.W/g mojej opinii jest zła izolacja tych przewodów zbyt twarda i dlatego najpierw pęka izolacja,a następnie łamią się przewody(linka).
Dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko namierzone-teraz tylko to połatać...
mszymcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 19:34   #173
jarosław 1964
ford::amateur
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-10-2016
Skąd: kalisz
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika sedan

Witam .Mam podobny problem.Udało mi sie otworzyc bagaznik i teraz zastanawiam sie co jest zepsute czy zamek czy nie dochodzi prad.Sprawdziłem
i w jednym pinie jest cały czas zasilanie pomimo wyjecia bezpiecznika w pozostałych nic sie nie dzieje po nacisnieciu na pilocie otwarcia zamka .moze ktos pomoze
jarosław 1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 19:44   #174
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Schemat w dłoń i szukamy.Zacznij od sprawdzenia,czy nie masz połamanych przewodów w gumowej osłonie .
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 21:26   #175
Goora
ford::average
 
Avatar Goora
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 103
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Podłączę się pod temat, żeby nie zakładać nowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie klapa bagażnika otwiera się z pilota, nie otwiera się z przycisku na klapie.
Z lektury wątku rozumiem, że diagnoza - przycisk klapy bagażnika do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I tu pytanie - na prawdę nie da się samego przycisku wymienić od zewnątrz? (tak wynika z poprzednich postów).

Chodzi o przycisk taki jak tu (przykładowy sklep):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z tego co widać na zdjęciach przycisk ma dwa zaczepy/zatrzaski po bokach, więc po podważeniu powinien wyjść na zewnątrz.

Ktoś podpowie z doświadczenia?

Pytam, bo nie chcę niczego połamać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Temat o moim Mondku:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251343
Goora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2017, 11:19   #176
Sucharros
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-04-2017
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 1.6 benzyna + lpg
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Witam. Podzielę się dzisiejszymi wynikami naprawy zamka w Mondeo mk4 kombi. 1 godzina walki. 4 zdupcone zatrzaski na poszyciu klapy. 1 pęknięty ślimak. Zaoszczędzone ok 200 zeta plus robocizna. (Ślimaka kupiłem na Allegro za jakieś 30 zeta) Pozdrawiam. Ps. Objawy jakie miałem to brak możliwości otworzenia klapy a z zamka dochodziły dźwięki jakby grzechotki. Oczywiście klapkę wlewu mogłem otworzyć i zamknąć co wykluczyło bezpieczniki.

Ostatnio edytowane przez Sucharros ; 05-05-2017 o 11:22
Sucharros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 22:42   #177
Badylosss
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-12-2015
Model: Mondeo 4
Silnik: 2,5 Turbo!
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Potrzebuję pomocy. Dzisiaj mi chlopaki naprawiali wgniot na klapie oraz podłączali kompa i usuwali błędy. Do tej pory gdy naciskalem na pilocie guzik z otwarta kłódka to otwierały sie wszystkie drzwi oraz klapa bagażnika. Teraz po odłączeniu aku otwierają się wszystkie drzwi ale klapa nie. Muszę nacisnąć dwa razy na guzik z "klapą" żeby otowrzyło bagażnik. Dodam że gdy samochód jest odpalony otwarcie przednich drzwi również nie "luzuje" zamka od klapy.
Tak jakby się coś przeprogramowało..ale nie mogę dojść co..
Pomijam już fakt że programowałem na nowo opuszczanie i podnoszenie szyb.

Niby drobiazg, bo ile zajmuje naciśnięcie guzika, ale przy bliźniakach i zakupach to po prostu wkur...że nie otwiera.się.jednocześnie..
Jeszcze na to wszystko jutro jade na wakacje:/!
Badylosss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 22:52   #178
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Nie wiem,czy dobrze Cię zrozumiałem,nie działa Ci przycisk otwierania bagażnika w tylnej blędzie ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 23:43   #179
Badylosss
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-12-2015
Model: Mondeo 4
Silnik: 2,5 Turbo!
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Nie,nie,nie. Mamy kluczyk w wersji keyless na ktorym sa 3 guziki. Klodka otwarta, klodka zamknieta, otwarta klapa bagaznika. Przed odlaczeniem aku gdy naciskalem.na klodke otwarte to otwieraly sie wszystkie drzwi oraz zamek klapy bagaznika (nie mylic z unoszeniem sie klapy,) . Teraz gdy nacisne klodke otwarta.to otwieraja sie wszystkie.drzwi lecz klapa jest zamknieta. Dopiero po podowjnym nacisnjeciu guziaka z otwarta klapa to klapa otwiera sie i lekko unosi.
Badylosss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 23:48   #180
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Cytat:
Napisał Badylosss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na klodke otwarte to otwieraly sie wszystkie drzwi oraz zamek klapy bagaznika
Jakim cudem ?Jeśli zamek dostanie impuls elektryczny to do razu się otwiera i masz bagażnik otwarty i sygnalizację tego stanu na zegarach.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , klapa bagażnika , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.